• Кавова гуща може врятувати світ

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Понеділок, 6 грудня 2010 року
Сьогодні полиці кожного магазину рясніють різноманітними сортами кави. Кожен «кавоман» може знайти собі улюблений сорт. Однак завдяки кавовій гущі цей напій може бути й «зеленим». Адже за допомогою кави ми можемо зробити значний внесок в охорону довкілля.

В епоху, коли погіршена екологічна ситуація внаслідок стрімкого наукового розвитку ХІХ-ХХ ст. уже дає себе взнаки, люди поступово усвідомлюють важливість захисту довкілля і роблять спроби компенсувати помилки минулого. І вкрай приємно поділитися простими речами, які, на перший погляд, слугують нам лише для задоволення смакових пристрастей, однак можуть зробити для нас й іншу корисну справу — захистити довкілля. Іншими словами — вам подобається кава? Тоді спробуйте використати її для того, аби перетворити світ на краще і зробити його зеленішим.

Кавова гуща рослинам на щастя

Згідно з дослідженнями, кавова гуща може використовуватися не тільки для ворожіння, а й у якості екологічно чистого добрива. Чимало рослин, наприклад, вічнозелені кущі, азалії, рододендрони, лілії і багато інших чудово ростуть у так званих кислих ґрунтах. Саме для них кавова гуща є незамінною.

Кавова гуща використовується для приготування органічного добрива, або так званого «компосту». Для цього беруть контейнер із кришкою або сміттєвий бак, заповнюють органічними відходами, вводять кавову гущу і залишають на чотири місяці — так утворюється органічне добриво. Якщо ж вам не вистачає терпіння чекати так довго, то просто розподіляйте кавову гущу з-поміж рослин у вашому садку і на грядках — рослини, будьте певні,  скажуть вам «дякую». А ви таким чином зможете зменшити кількість сміття в будинку.

Комахи — ховайтеся

Як виявилося, запах кави відлякує деяких летючих комах і мурашок. Завдяки цьому можна вдатися до стратегії, що двічі захистить довкілля: присипте висушеними кавовими залишками перед вхідними дверима, де спостерігається скупчення мурашок, або посипте доріжку в будинку. Це прожене комах і до того ж дозволить відкинути хімічні препарати, що сильно забруднюють повітря і отруюють атмосферу.

Кавова гуща і косметика

Дослідження показали, що кавова гуща запобігає випаданню волосся і лущенню шкіри, а також допомагає у відновленні клітин шкіри і затягуванні тріщин. Існує припущення, що кофеїн у кавових зернах здатен зменшити ризик виникнення раку шкіри. Із кавової гущі готують антицелюлітний скраб, змішуючи 1/4 чашки теплої кавової гущі і столову ложку оливкової олії. Каву використовують під час виробництва багатьох косметичних препаратів.

Кавова гуща і оселя

Господарки, які вважають за краще використовувати натуральні засоби замість хімічних препаратів, завжди повинні мати під рукою кавову гущу, адже вона є абразивною речовиною, яка чудово може впоратися з жировими плямами на плиті. А коли ви бажаєте створити природну й нешкідливу фарбу для паперу, тканини чи великодніх яєць, вам знадобиться все та сама кавова гуща — для цього вам необхідно замочити її у гарячій воді.

З миру по нитці...

Люди вживають каву у всьому світі. Якщо ж кожний кавоман розсудливо використовуватиме кавову гущу, то світова екологія може суттєво покращитися.

***

P.S. Однак це не привід для зловживання кавою — адже у великих дозах, вважається, що вона шкідлива для здоров’я.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...