Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Популярний тренд останніх років — «Ремонтні кафе», куди люди приносять зламані речі (ВІДЕО)

П'ятниця, 17 липня 2020 року

Популярний тренд останніх років — «Ремонтні кафе», куди люди приносять зламані речі, щоб їх полагодили ентузіасти-добровольці. У новому закладі Repair Kid у цій справі беруть участь і діти, створюючи дивовижні речі зі зламаних предметів. Так діти дізнаються, як прилади виглядають зсередини і як вони працюють. Окрім того, вони починають розуміти цінність матеріалів.

Концепцію «Ремонтних кафе» (Repair café) розробив Мартін Постма в 2009 році. Це свого роду майстер-класи, на яких люди лагодять побутові електричні й механічні пристрої, комп'ютери, велосипеди, одяг тощо. Repair café проводяться в певному місці, де є необхідні інструменти і всі охочі можуть полагодити свої зламані речі за допомогою добровольців. Мета «Ремонтних кафе» — скорочення відходів, передача навичок ремонту та укріплення соціальної згуртованості.

Перше Repair café відкрилося в Амстердамі, і незабаром було створено Фонд підтримки для місцевих «кафе» по всьому світу.

«Ремонтні кафе» — перспективна концепція, і з кожним роком їх з'являється все більше. Новий вид таких «кафе» — це заклади для дітей. Ідея створити подібні заклади прийшла до волонтерки Цис, якій подобалися Repair café, але вона відчувала, що в них чогось не вистачає. Відповідь прийшла швидко: в «Ремонтних кафе» беруть участь тільки дорослі, але немає дітей.

Цис хотіла, щоб діти також стали частиною цієї ідеї, зрозуміли важливість повторного використання матеріалів та навчилися створювати щось своє.

Тому шість років тому вона відкрила Repair Kid — підвид «Ремонтних кафе», де можуть проводити час не тільки дорослі, а й діти.

Цис представила свою ідею на конкурсі та виграла приз. На отримані гроші вона купила трейлер-фургон, де і проводяться заходи.

У Repair Kid дітям не потрібні іграшки, щоб добре провести час. Вони творять, майструючи нові речі з деталей або зі зламаних предметів. Так вони розвивають свою уяву та дізнаються, як виглядають і працюють прилади.

Цис каже: «Смисл роботи Repair Kid навіть не в тому, щоб навчити дітей повторно використовувати речі. Тут особлива атмосфера, у якій здається, що все можливо — як у дитинстві. Усе дозволено і все можна робити: влаштовувати безлад, бруднити руки, сидіти на підлозі, розбирати різні прилади. Багато дорослих сумує за цим. Подібну атмосферу можуть створити вдома і самі батьки: покладіть килим, візьміть зламаний прилад і сядьте поруч із дитиною. Візьміть інструмент, і не важливо, що ви будете робити, просто дайте волю своїй фантазії! Важлива сама атмосфера і ті відчуття, які приходять під час роботи».

Repair Kid — це простір необмеженої свободи, де можна майструвати, гратися і проводити час із задоволенням. А свіжий погляд на «сміття» робить його ще ціннішим.

Читайте далі:

Що таке «Ремонтні кафе»? Не викидайте те, що можна полагодити!

Китайські іграшки: привіт із тюрми?

Як мотивувати дітей відволіктися від відеоігор і проводити більше часу на природі

Comments   

загрузка...