ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як Канада відповість на погрози Китаю

Велика Епоха

Як Канада відповість на погрози Китаю

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо і прем'єр-міністр Китаю Лі Кецян проходять повз китайських воєнізованих охоронців, Пекін, Китай, 4 грудня 2017 року (Fred Dufour/AFP/Getty Images)


Канада повинна дотримуватися універсальних цінностей, таких як верховенство закону, в своїх дипломатичних і економічних відносинах з комуністичним Китаєм. Це означає прийняття в більшій мірі «американського» підходу до зв'язків з китайським режимом.

Неприпустимо, щоб Китай погрожував Канаді просто тому, що вона слідувала закону при арешті фінансового директора Huawei Мен Ваньчжоу. Можна подумати, що китайська влада загрожує тому, бо не вважає, що система правосуддя і політична система повинні бути окремо. Проте, в демократичних країнах, тобто в правових державах, ці системи розділені. По правді кажучи, китайський режим загрожує, тому що думає і вважає, що його погрози принесуть свої плоди.

У Сполучених Штатах ведеться серйозна дискусія про загрозу Китаю західній демократії, технічному прогресу і навіть військовому потенціалу.

«Китай розуміє силу і біль», — сказав генеральний директор China Beige Book International Леланд Міллер. Тверда позиція Сполучених Штатів призвела до того, що китайський режим знижує тарифи на імпорт американських автомобілів, купує американську сою та, як повідомляється, переглядає свою імперіалістичну кампанію «Зроблено в 2025 році».

Порівняйте це з підходом Канади в останні роки, який був описаний як «легковірний», щодо впливу Китаю на підрив демократії. Канада як і раніше не хоче зайняти рішучу позицію проти залучення Huawei у створенні мереж 5G наступного покоління. І це не дивлячись на попередження офіційних осіб США і заборону Huawei на модернізацію 5G з боку однодумців з Австралії і Нової Зеландії.

Комуністичний Китай намагається залякати Канаду, бо вважає, що може. Звичайно, у Канади немає економічної потужності США, але дві країни займають однакову позицію, коли мова заходить про верховенство закону.

Це було ще раз підтверджено 14 грудня, коли міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що в світі немає більш близьких партнерів, ніж Канада і Сполучені Штати. Держсекретар США Майк Помпео заявив, що його країна буде домагатися звільнення двох канадців, незаконно затриманих в Китаї після арешту Мен Ваньчжоу.

Незалежно від того, який вплив має арешт Мен на відносини між Китаєм і США, якщо таке є, необхідно подолати період турбулентності, щоб домогтися гідної динаміки. Це стосується не тільки торгового дефіциту, а й неприйнятних принципів моделі зростання Китаю: державні субсидії і право власності, примусове придбання і крадіжка іноземних технологій, обмежений доступ на внутрішній ринок для іноземних конкурентів.

Канаді необхідно зрозуміти, що схема китайського режиму, або, точніше, модель економічного зростання, полягає в тому, щоб красти, копіювати і замінювати. Тобто викрасти інтелектуальну власність іноземної компанії, скопіювати технологію і витіснити іноземну компанію на китайському ринку, а, можливо, і на світовому ринку. Про це було детально викладено сенаторам США на засіданні судового комітету 12 грудня.

З того часу, як Китай став членом Світової організації торгівлі, Канада втратила тисячі робочих місць на виробництві. Китай вже є другим за величиною торговим партнером Канади, але ті, хто бачить доларові купюри, коли дивляться на величезну економіку, яка рухається в напрямку зростання, заснованого на споживанні, не бачать ризику більш глибоких відносин з комуністичним Китаєм.

Можливо, недавні погрози посла Китаю в Канаді Лу Шея з приводу того, що угода про вільну торгівлю стикається з новими перешкодами (арешт Мен Ваньчжоу), насправді можуть бути однією з найбільш корисних речей, які він зробив. Якщо канадський уряд прийме це близько до серця, то зможе уникнути серйозної помилки.


Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованої The Epoch Times.

Джерело: Epoch Times