• Філіппіни розглядають можливість тендера на китайську систему спостереження, але побоюються шпигунства і турбуються за свою безпеку

  • ТОМ ОЗІМЕК | Epoch Times | Велика Епоха
    Вівторок, 26 лютого 2019 року


Чоловік перевіряє камери відеоспостереження на площі Тяньаньмень у Пекіні, Китай, 31 жовтня 2013. Фото: Ed Jones/Getty Images/AFP


Державна китайська компанія, філія China Telecom, була задіяна у широкомасштабному проекті, що передбачає установку «системи відеоспостереження» у великих містах на Філіппінах. Це викликає побоювання, що конфіденційні дані можуть потрапити до рук комуністичного режиму Китаю і будуть використані, щоб зашкодити філіппінцям.

Філіппінський сенатор Ральф Ректо заявив під час пленарних дебатів щодо національного бюджету на 2019 рік у середу, що проект може становити «загрозу безпеці».

Філіппінська газета Daily Inquirer повідомила, що Ректо, який є тимчасово виконуючим обов'язки сенатора, звернув увагу у своєму виступі на постачальника обладнання Huawei, китайську фірму, яка занесена до чорного списку в декількох країнах за хакерство і шпигунство.

За попереднім звітом Epoch Times, спецслужби США застерігали від покупки телефонів Huawei, звинувативши компанію в тому, що вона вбудувала у свої продукти «чорний хід», який китайський режим може використовувати для шпигунства.

Ректо попередив, що проект може поставити під загрозу місцеву телекомунікаційну інфраструктуру, оскільки підрядник China International Telecommunication Construction Corp. є дочірнім підприємством China Telecommunications Corp., партнера консорціуму Mislatel, який нещодавно виграв тендер на те, щоб стати наступним великим постачальником телекомунікаційних послуг на Філіппіни, за повідомленням Inquirer.

«У Китаю буде доступ до нагляду, бази даних PNP (Філіппінська національна поліція) та великої кількості різних даних про філіппінців», — написав сенатор у текстовому повідомленні, додавши, що «ми будемо платити за це. Маячня".

Доступ китайських технологічних компаній на зразок Huawei до персональних даних мільйонів філіппінців викликає занепокоєння через передбачувані зв'язки цих фірм з апаратом безпеки комуністичної держави.

«Вивчення інформації про високопосадовців компанії показує, що Huawei підтримує тісні неформальні відносини з китайськими силами безпеки, збройними силами та політичною фракцією КПК, пов'язаною з колишнім лідером партії Цзян Цземінем», — пише Джошуа Філіп з Epoch Times.

У звіті під назвою «Huawei: інструмент шпигунства, підривної діяльності і технологічного домінування» Джаспер Факкерт, головний редактор Epoch Times, стверджує, що «Huawei також відіграє ключову роль у програмах Комуністичної партії Китаю з масового спостереження, порушення прав людини і технологічного домінування».

«Ефективне управління громадським порядком»

Філіппінський сенатор Лорен Легарда відреагувала на занепокоєння сенатора Ректо, заявивши, що проект спрямований на підвищення спроможності уряду до «спільного і ефективного управління громадським порядком і системою безпеки за допомогою використання доступних сучасних інформаційних і комунікаційних технологій».

Легарда додала, що проект «спрямований на зниження злочинності на 15% і зменшення часу реагування на 25%».

Запланована система відеоспостереження, яка передбачає установку близько 12 000 камер відеоспостереження в метро Маніли і Давао, повинна бути встановлена ​​в рамках першого етапу Safe Philippines Project (проекту «Безпечні Філіппіни»).

Це одна з 29 угод, підписаних між Філіппінами і Китаєм під час державного візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна минулого місяця.

Huawei «хоче знати»

Офіційний представник Huawei процитував публікацію Rappler, у якій говориться, що спірна система спостереження і оцінки кредитоспроможності в Китаї можуть незабаром стати реальністю на Філіппінах.

Високопоставлений чиновник Huawei, ім’я якого у звіті не згадується, розповів присутнім на нещодавньому форумі лідерів бізнесу в Манілі, що технологічний гігант хоче встановити мережу камер по всій країні.

«Huawei хоче знати, що вам подобається їсти, куди ви хочете піти, — сказав чиновник, перш ніж додати, — щоб забезпечити вашу безпеку».

Він розхвалював систему спостереження, стверджуючи, що аналогові заходи безпеки, такі як обшук або рентгенівські сканери, вимагають зайвого фізичного контакту і дратують.

«Коли ви заходите до готелю на Філіппінах, вас оглядають, а охоронці люблять торкатися вас. Я не розумію навіщо», — зазначив чиновник.

Цей офіційний представник Huawei підкреслив переваги передових систем камер компанії, оснащених штучним інтелектом і машинним навчанням.

Він навів приклад їхнього використання в Китаї, коли співробітники служби безпеки змогли врятувати викрадену дитину в Пекіні протягом декількох годин завдяки повсюдному спостереженню.

Можливість прискорення транзакцій

Представник Huawei стверджує, що інтелектуальні камери максимально спростять здійснення фінансових операцій між різними установами.

«Коли ви йдете до банку, камери будуть сканувати вас. Як тільки підійдете до касира і скажете, що вам потрібно, банк дізнається, яких документів вам не вистачає, тому що камери вже впізнали вас», — сказав він.

«Коли ви підете до іншої урядової установи, щоб отримати цей документ, це агентство вже буде знати, що вам потрібно, і надасть вам документи, — додав він. — Швидкість транзакцій зросте».

Та ж технологія інтелектуальних камер використовується в комуністичному Китаї для менш сприятливих цілей, таких як ранжування громадян за «соціальним балом» або виявлення дисидентів.

Орвеллівське спостереження

У Китаї широко застосовується технологія розпізнавання осіб, яка використовується для подачі страв учням у шкільних кафетеріях, оплати товарів у магазинах, як «віртуальний» посадковий талон на рейси авіакомпаній та навіть для запобігання крадіжкам туалетного паперу в громадських туалетах.

Зокрема, китайський режим відстоював загальнонаціональну систему камер відеоспостереження Skynet, які використовують розпізнавання облич та інші функції штучного інтелекту для збору особистої інформації про перехожих у режимі реального часу. Вже встановлено понад 20 мільйонів камер, і до 2020 року планується охопити всю країну.

Режим рекламує цю систему як ефективний інструмент для виявлення злочинців, але оглядачі стурбовані тим, що технологія спостереження перетворює Китай на державу Великого брата, описану Орвеллом.

Ця технологія вже використовувалася для виявлення і затримання китайського дисидента, оголошеного в розшук, до якого підійшла поліція у цивільному, коли він вийшов з вокзалу міста Гуанчжоу.

Занепокоєння китайського режиму щодо етнічних заворушень, переважно в Уйгурському регіоні Синьцзяна, призвела до розробки прогностичного програмного забезпечення для посилення безпеки, яке обробляє дані з камер відеоспостереження, ідентифікаційні карти та іншу особисту інформацію, а потім позначає людей як потенційних підозрюваних.


Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованої The Epoch Times.


Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...