ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Уряд Західної Австралії проігнорував попередження про ризики пов'язані з компанією Huawei: звіт

Велика Епоха

Уряд Західної Австралії проігнорував попередження про ризики пов'язані з компанією Huawei: звіт

L: Huawei Logo. R: Марк МакГовен у Перті, Австралія, 1 лютого 2014 року. (L: Девід Беккер/Getty Images. R: Пол Кейн/Getty Images)


Австралійські ЗМІ повідомили, що уряд штату Західна Австралія був попереджений про ризики для національної безпеки всього за кілька днів до підписання в липні минулого року контракту з телекомунікаційним гігантом Huawei на 136,1 млн, на поставку цифрових радіосистем для залізничної мережі міста Перта.

Ліберальна опозиція Західної Австралії відповідно до законів про свободу інформації отримала документи, які свідчать про те, що прем'єр-міністру праці Західної Австралії Марку МакГовану в конфіденційній записці від 2 липня повідомили, що технологія китайської компанії Huawei з Шеньчженя створює ризики для безпеки всередині залізничної мережі. Про це повідомило австралійське ЗМІ The Australian.

Міністр транспорту Західної Австралії Рита Саффіоті також була попереджена про ризики, пов'язані з Huawei, йдеться в окремій записці.

В одній зі службових записок говорилося про побоювання Сполучених Штатів з приводу того, що обладнання Huawei може бути використано для стеження правлячою Комуністичною партією Китаю, а також про загрози безпеки, які призвели до заборони використання обладнання Huawei в національній широкосмуговій мережі Австралії у 2012 році, повідомляє The Australian.

У тій же записці також наводилися твердження про те, що Huawei порушила торгові санкції Сполучених Штатів проти іранського режиму. Ті ж підозри виникли в зв'язку з арештом 1 грудня 2018 року головного фінансового директора Huawei Мен Ваньчжоу в Канаді.

Віце-президент Європейської комісії Андрус Ансіп пояснив раніше, що материкові китайські компанії повинні співпрацювати з правлячою Комуністичною партією Китаю і виконувати будь-які запити її розвідувальних служб, які можуть включати «чорний хід» у їх продуктах для використання в шпигунстві.

Проект заміни радіосистем

Службова записка, отримана МакГовеном, прийшла через кілька днів після того, як Управління громадського транспорту уряду лейбористської адміністрації Західної Австралії уклало контракт з компанією Huawei на поставку цифрової системи радіозв'язку 4G, що отримало назву «Проект заміни радіосистем», для заміни існуючої аналогової системи в залізничній мережі Перта спільно з інжиніринговою компанією UGL.

«Спільне підприємство Huawei-UGL буде проектувати, встановлювати і вводити в експлуатацію сервіс, а також підтримувати нову цифрову систему радіозв'язку протягом початкового п'ятирічного періоду з моменту її завершення з опціями ще на п'ять плюс п'ять років», — оголосила компанія Huawei на своєму веб-сайті 6 липня 2018 року.

«На відміну від аналогової системи, яка допускає тільки передачу аудіо (тобто голосу), нова цифрова система також дозволить передавати дані, що стає все більш важливим для експлуатації поїздів. Це також забезпечить підвищення надійності і гнучкості, що дозволить створити більш ефективну мережу залізниць і підтримати плани майбутнього розширення», — пише Управління громадського транспорту Західної Австралії на своєму веб-сайті.

Проект 4G повинен бути введений в експлуатацію до початку 2021 року.

За словами МакГовена, федеральні агентства не знайшли будь-яких проблем, які могли б виправдати зупинку проекту, повідомило видання The Australian.

Наслідки можуть бути «серйозними»

«[Департамент Прем'єр-міністра і Кабінету] висловив стурбованість з приводу того, що технологія, надана [Huawei], може бути не в змозі підтримувати потенційне майбутнє використання мережі, зокрема, автоматичне керування рухом поїздів і широкосмуговий мобільний зв'язок суспільної безпеки», — заявив Джастін Корт, старший співробітник з питань політики в Управлінні державної безпеки і координації дій в надзвичайних ситуаціях, за повідомленням The Australian.

«Наслідки перешкод для системи автоматичного управління рухом поїздів можуть бути серйозними, і питання безпеки мережі повинно бути переглянуто для забезпечення належного управління цими ризиками».

Ця система буде отримувати оновлення, що сприяють підвищенню точності руху поїздів. Широкосмуговий мобільний зв'язок розробляється для поліції і екстрених служб для використання по всій країні в екстрених випадках.

Представник МакГована також сказав The Australian, що проект автоматичного управління рухом поїздів буде відділений від проекту 4G Huawei.

«Впровадження будь-якого нового обладнання спричинить за собою додаткові заходи безпеки, — зазначив він. — Уряд забезпечить відповідний рівень безпеки, і ця система управління транспортом не буде поставлена під загрозу ».

Заборонено в Австралії, США, Японії, Новії Зеландії

Лідер опозиції Майк Нахан сказав, що МакГовен не пояснив, чому уряд Західної Австралії виділив Huawei мільйони, коли цій компанії вже заборонили брати участь в мережах Австралії, США, Японії та Новій Зеландії з міркувань національної безпеки, повідомляє The Australian.

У липні прем'єр-міністр Малкольм Тернбулл сказав, що уряд Західної Австралії консультувався з федеральним урядом, перш ніж підписати контракт.

«Вони, звичайно, консультувалися з Міністерством внутрішніх справ... але рішення про присудження контракту приймається урядом Західної Австралії», — сказав він журналістам у Тасманії 9 липня, за повідомленням AAP.

«Ми не будемо вдаватися в деталі безпеки більш детально».


Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованого The Epoch Times.

Джерело: Epoch Times