• Сенатори США: Американські технології використовуються для масового стеження в Китаї

  • Пілотна програма з моніторингу меншин призначається для використання в загальнонаціональному масштабі та за кордоном
  • Енні У | Epoch Times | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 січня 2019 року


Співробітниця китайської поліції в «розумних окулярах», обладнаних системою розпізнавання облич, веде спостереження за пасажирами на східному залізничному вокзалі міста Чженчжоу провінції Хенань, Китай. 5 лютого 2018 року. Фото: AFP/Getty Images

У міру того як китайський режим розширює і удосконалює технології для своїх кампаній, спрямованих на придушення інакомислення, пред'являються звинувачення в тому, що західні ноу-хау побічно сприяють репресіям комуністичної держави.

9 травня сенатор США Марко Рубіо (Флорида) і член палати представників Кріс Сміт (Нью-Джерсі), які очолюють Виконавчу комісію Конгресу по Китаю, направили лист до Міністерства торгівлі США з виразом стурбованості з приводу продажу американськими компаніями технологій спостереження та боротьби зі злочинністю компаніям в КНР.

Згідно доповіді Комісії, про яку згадується в листі, китайська влада «продовжує порушувати міжнародні норми і не виконує належним чином правові процедури з питань недоторканності приватного життя, релігійного віросповідання, міжнародних заборон на тортури і проводить довільні арешти».


Поліцейський патруль стежить за уйгурськими мусульманами, які покидають мечеть Ід-Ках, після ранкової молитви на Ід аль-Фітр в районі старого міста в Кашгарі, провінція Сіньцзян. 26 червня 2017 року. Фото: Johannes Eisele/AFP/Getty Images

Посилаючись на приклад Сіньцзяна, Рубіо і Сміт описали «різко посилилася діяльність з нагляду за уйгурськими мусульманами та іншими етнічними меншинами», які проживають в цій північно-західній китайській прикордонній провінції. Законодавці також послалися на недавнє повідомлення німецького дослідника Адріана Зенса, за оцінками якого від 500 000 до 1 000 000 уйгурів були затримані для «перевиховання» в межах системи нещодавно побудованих таборів.

В останні десятиліття, коли Китай налагодив тісні економічні зв'язки із зовнішнім світом, компартія отримала доступ до технологій та іншої інтелектуальної власності на трильйони доларів, що значно розширило можливості китайської поліції.

У листі Рубіо і Сміта говориться, що американська компанія Thermo-Fisher Scientific, яка знаходиться в Массачусетсі, продала «редактори ДНК з передовими мікропроцесорами Applied Biosystems (ABI) Міністерству громадської безпеки Китаю і його відділення по всьому Китаю».

У листі також міститься наполегливий заклик до Міністерства торгівлі США прийняти більш активні заходи щодо запобігання продажу технологій, які можуть бути широко використані для порушення прав людини китайським режимом.

Економічні відносини між США і Китаєм дуже напружені. У той час як адміністрація Трампа готується до введення для Пекіна значних імпортних тарифів, щоб усунути багаторічний торговий дисбаланс, уряд США прийняв рішення розібратися зі зловживаннями передовими технологіями з боку китайської влади. У минулому році Міністерство торгівлі США оголосило про заборону на 7 років продажу американських комплектуючих для відомої китайської технологічної компанії ZTE, яка є піонером у створенні амбітної мережі 5G. Причиною заборони стала відправка цією компанією продукції, виробленої в США, до Ірану і Північної Кореї в обхід введених санкцій.

Цифрова диктатура

Сіньцзян, де більшість населення сповідує іслам і відноситься до різних етнічних груп Центральної Азії, а не до 1,2-мілліардової національної більшості ханьців, є постійним джерелом релігійних і етнічних заворушень після приходу до влади Комуністичної партії Китаю у 1949 році.

Компартія Китаю (КПК), що пропагує атеїзм і марксизм, відноситься до китайського ісламу з тим же ідеологічним упередженням, як і до інших релігійних конфесій, які переслідує. Під час «Культурної революції» мусульмани часто піддавалися нападкам і приниженням, наприклад, їх примушували їсти свинину. У наступні десятиліття, у відповідь на терористичні атаки та інші акти непокори китайському режиму з боку мусульманських радикалів і етнічних сепаратистів, КПК почала жорстокі репресії.

Згідно доповіді Адріана Зенца, китайський режим встановив безпрецедентний рівень контролю над населенням Сіньцзяна, використовуючи методи «промивання мізків», спочатку розроблені для «перетворення» послідовників Фалуньгун — духовної практики, незаконно забороненої КПК у 1999 році, яку режим безуспішно намагається викорінити вже майже два десятиліття .

Сіньцзян тепер служить полігоном для тестування складних форм масового стеження і контролю, що стало можливим завдяки новітнім розробкам в галузі цифрових технологій.

Удосконалене програмне забезпечення для розпізнавання облич дозволяє органам громадської безпеки відстежувати рухи практично кожної людини за допомогою великої системи камер відеоспостереження. Мобільні телефони людей піддають постійному моніторингу. Поліція збирає зразки крові і слини, а також відбитки пальців та зразки голосу жителів Сіньцзяну для зберігання в державних базах даних ДНК.

Поліцейські методи, вперше використані в Сіньцзяні, були застосовані і в інших місцях Китаю, де нещодавно стали використовувати драконівську «систему соціального кредиту» (система оцінки окремих громадян або організацій за різними параметрами, значення яких отримуються за допомогою інструментів масового спостереження і використання технологій аналізу великих даних) з метою заборонити людям з низьким рейтингом купувати авіа та залізничні квитки. Важливу роль в розробці інструментів для кіберполіції грають підтримувані державою китайські технологічні компанії.

Як повідомляється в статті The Globe and Mail від 14 травня, однією з компаній, що працює з органами державної безпеки в Сіньцзяні, є китайська технологічна компанія Huawei, яка нещодавно створила в столиці Сіньцзяна Урумчі кіберлабораторію із забезпечення «соціальної стабільності і довгострокової безпеки».


Чоловік зі смартфоном поруч зі стендом китайської телекомунікаційної компанії Huawei на Всесвітньому конгресі мобільних пристроїв в Барселоні, Іспанія. 22 лютого 2016 року. Фото: Lluis Gene/AFP/Getty Images

Той факт, що такі компанії, як Huawei, можуть розвивати свої системи в Сіньцзяні і подібних йому регіонах спільно зі спецслужбами (з невеликими вимогами до конфіденційності), означає, що вони отримують спірну перевагу перед аналогічними західними компаніями », — поділився думкою в ході інтерв'ю виданню The Globe and Mail Адріан Зенц, експерт по Сіньцзяну з Європейської школи культури та теології в Корнталь, Німеччина.

 «Більш того, те, що ці системи можуть одночасно служити декільком цілям, підвищувати ефективність і керованість містом, і забезпечувати стеження — робить спостереження більш доступним і, можливо, більш привабливим для застосування в інших країнах», — вважає Зенц.

Посилаючись на звіти правозахисників, в The Globe and Mail відзначили, що Huawei, будучи великою багатонаціональною компанією, контрольованою китайською владою, могла сприяти поширенню методів КПК з «підтримання стабільності» за межами Китаю.

«Технології стеження, які розробляються і впроваджуються сьогодні в Сіньцзяні, скоро будуть продаватися і просуватися по всьому світу, — розповів в інтерв'ю The Globe and Mail дослідник з Amnesty International Вільям Ні. — Зараз абсолютно необхідно, щоб міжнародне співтовариство зайняло правильну позицію і протистояло порушеням прав людини в Сіньцзяні, розглядаючи це як питання стратегічного значення».

«Наприклад, Huawei вже просуває концепцію "розумного міста", яка продається по всьому світу, її використовують для полегшення міського планування і управління життєво важливими послугами, такими як транспорт і безпека», — додав Ні.

Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованої The Epoch Times.

Джерело: THE EPOCH TIMES

Читайте далі:

Нашим світом керує примара комунізму

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...