• Технології з Пентагону знайшли свій шлях до китайських військових

  • Джошуа Філіп| Epoch Times | Велика Епоха
    Понеділок, 14 січня 2019 року

12 вересня 2015 року винищувач J-10 китайського режиму виступає на авіашоу в Чанчуні, провінція Цзілінь, Китай. Цей літак використовує технології, викрадені у Сполучених Штатів Америки. Фото: STR/AFP/Getty Images

Оптоволоконні технології Sumitomo Electric Lightwave тепер допомагають озброювати китайський режим

Винищувачі п'ятого покоління, сучасні військово-морські крейсери й авіаносці китайського режиму, які в недалекому майбутньому планують запускати, є більш смертоносними, ніж попередні, тому що оснащені удосконаленим оптоволоконним кабелем, який спочатку призначався для Пентагону, — за словами офіцера військової розвідки США.

Історія з оптоволоконним кабелем є лише частиною більшої історії, де американські військові технології потрапляють військовим китайського режиму, — проблема, яку адміністрація Трампа намагається вирішити за допомогою санкцій і нового законодавства.

Оптоволоконна технологія передає великі обсяги інформації з дуже високою швидкістю. Це технологія «подвійного призначення», яка використовується як в цивільному, так і у військовому секторі.

Оптоволоконна оптика використовується на кораблях, у літаках та інших системах для передачі великих обсягів даних. У битві швидкостей, ці технології можуть означати перемогу або поразку.

Пентагон уклав контракт з японською компанією Sumitomo Electric Lightwave, яка базується в Північній Кароліні, на розробку волоконно-оптичного кабелю наступного покоління. Однак після того, як компанія розробила технологію для збройних сил США, вона почала продавати волоконну оптику приватним компаніям. Через свої офіси в Пекіні Sumitomo продала цю технологію китайським телекомунікаційним компаніям ZTE і Huawei.

ZTE потрапила під санкції, а Huawei перебуває під слідством за продаж заборонених технологій в Іран. Обидві компанії також мають зв'язки зі збройними силами Китаю і Народно-визвольною армією Китаю (НВАК).

Офіцер військової розвідки США на умовах анонімності сказав, що незабаром після того, як Sumitomo продала волоконно-оптичну технологію, яка фінансується США, ZTE і Huawei, вона відразу ж з'явилася у китайських військових. І додав, що бачив розвіддані, які підтвердили, що військова техніка НВАК використовує таку ж волоконну оптику.

«Це не було крадіжкою. Це купувалося з цивільною метою». «У Китаї волоконну оптику використовують для військово-морських і повітряних судів, таких як літак J-10, елітних есмінців, крейсерів, а також для авіаносних крейсерів. Sumitomo Electric Lightwave є лідером у розробці високошвидкісної волоконної оптики для використання на кораблях, а також для винищувачів і дронів. Деякі технології випадково опинилися під контролем ZTE і Huawei», — сказав офіцер військової розвідки.

Тиха гонка озброєнь

Коли справа доходить до досягнень у військовій техніці, базові технології, такі як волоконна оптика, також повинні йти в ногу з часом, щоб зробити системи озброєнь ефективними. Офіцер зазначив, що між країнами йде «постійна гонка» у розвитку систем, таких як винищувачі п'ятого покоління, які обробляють величезні обсяги даних. «Якщо ви, як противник, маєте доступ до цієї технології, то ви бачите з якою швидкістю вона розвивається».

«Основною проблемою волоконної оптики є можливість швидкої передачі даних, а кожне нове покоління прискорює її. Чим швидше ви зможете передавати дані, тим краще. Величезна різниця між технологіями волоконно-оптичних мереж сьогодні та 30 років тому», — додав він.

За словами старшого співробітника Міжнародного центру оцінки і стратегії Річарда Фішера, сучасні волоконно-оптичні кабелі, такі як кабелі Sumitomo «будуть дуже привабливі для НВАК».

Щоб зрозуміти значення волоконної оптики для військової техніки, Фішер відзначив, що важливо трохи зрозуміти історію.

У 1970-х винищувачі перейшли на технологію «польотів по дротах», коли пілоти стали керувати літаками за допомогою електричних, а не гідравлічних сигналів. Фішер сказав, що для винищувачів це дозволило «радикально збільшити маневреність».

Наступною розробкою стало впровадження волоконної оптики, так званої технології «літати зі швидкістю світла». Він сказав: «У порівнянні з "польотом по дротах"оптоволоконний кабель забезпечує набагато більшу швидкість і значно більшу за обсягами передачу даних».

«Сучасні радари винищувачів і систем радіоелектронної боротьби мають справу з навантаженнями по обробці даних, які на кілька порядків перевищують радарні й електронні системи 80-х років», — каже Фішер. «Здатність переміщати дані швидше, може означати різницю в тому, хто першим зможе ліквідувати противника».

За словами офіцера, це відноситься і до ракетних систем. «Якість швидкого зв'язку і високошвидкісної передачі даних має вирішальне значення для ефективних ракет, протикорабельних ракет і будь-яких ракет, про які ви тільки знаєте».

13 квітня 2010 року іноземні військові атташе оглядають один з винищувачів китайського режиму на авіабазі Янцунь у Тяньцзині, Китай. Фото: FREDERIC J. BROWN/AFP/GETTY IMAGES

Передача технологій

У доповідній записці розвідки, що є в розпорядженні редакції The Epoch Times, технології Sumitomo, цілком можливо, також були передані Ірану. У записці говориться: «В Ірані ця продукція закінчилася десь в проміжку між травнем і груднем 2009 року, разом із закриттям Isfahan Optics Industries, як частини державної оборонної системи».

Продукція доставлялася до Ірану спочатку через Малайзію, а потім через Дубаї. За непідтвердженими даними в цьому брали участь чотири додаткових компаній.

Цей офіцер ясно дав зрозуміти, що попередні угоди Sumitomo з ZTE і Huawei, схоже, не були незаконними. Проте за його словами, проблема технологій подвійного призначення, що потрапляють у ворожі руки, стає темою, яку Сполучені Штати більше не можуть ігнорувати.

«Постачальники не намагалися навмисно робити якісь мерзоти». Одна з проблем полягає в тому, що після продажу технології такій країні, як Китай, «... постачальники технологій не знають, як вони будуть далі використовуватися», оскільки компаніям не потрібні відомості про кінцевого користувача.

Він зазначив і кілька інших випадків. Один з них був пов'язаний із компанією, що продає технології в Іран для виробництва спеціальних металевих сплавів. Хоча початкове використання технології було нешкідливим, він зазначив, що: «Точно такі ж речі можна використовувати і для створення аналогічних компонентів для ядерної зброї — вони були подвійного призначення».

Інший випадок — Шанхайська сталеливарна компанія, яка купувала технології для виробництва металів у західних компаній. Технології були потім використані для програм озброєння НВАК.

«Проблема в тому, що немає ніяких обмежень на використання технологій для військових цілей», — сказав він.

«Одним із головних винуватців усієї цієї схеми є президент [Білл] Клінтон, тому що він надав Китаю вільний доступ до передових військових технологій, таким як ядерна боєголовка W88. Там не було ніяких обмежень. Отримавши безкоштовно американські технології, китайські військові відразу просунулися на 25 років уперед».

Що стосується випадку, коли фінансована Пентагоном програма виявилася в руках НВАК, офіцер сказав, що пекінський офіс Sumitomo «повинен був хоча б спробувати з'ясувати, хто є справжнім кінцевим користувачем: японські компанії, американські компанії, та хто завгодно знаючи, що технологія передачі може бути використана в цивільних і військових цілях».

Він сказав, що в Китаї це загальна проблема, коли іноземна компанія, яка там працює знає, що компартія отримає її технології. «У той момент, коли ви впроваджуєте технології у Китай, вони губляться», — говорить він.

Фішер розділяє аналогічну точку зору, відзначаючи: «Китайський військово-промисловий комплекс постійно шукає у світі новітні технології, які можуть бути застосовані до військових систем, які розробляє Китай. Huawei і ZTE — це дві лапи режиму, які посилюють домінуюче становище компартії, і ми повинні ставитися до них відповідно».

«Реальність політики цивільної та військової інтеграції Китаю означає, що все, що ми продаємо Китаю, буде оцінено для військової експлуатації... Все, що ми продаємо Китаю... повинно бути оцінено на предмет того, чи може ця технологія вбивати наших солдатів».

Санкції

На додаток до застосування санкцій, адміністрація Трампа пропонує законодавчі акти, які ускладнять китайським телекомунікаційним компаніям продаж своєї продукції у Сполучених Штатах. Ця пропозиція забороняє витрачати гроші з Фонду універсального обслуговування Федеральної комісії зі зв'язку США (FCC) на технології або послуги компаній, які вважаються загрозою національній безпеці для мереж зв'язку США і ланцюгів поставок.

Міністерство торгівлі США також нещодавно оголосило, що протягом семи років ZTE забороняється закуповувати компоненти у виробників США. Як покарання за незаконний продаж в Іран і Північну Корею телекомунікаційного обладнання.

Незабаром Huawei може зіткнутися з аналогічними санкціями, і на даний час, як стверджується, міністерство юстиції США проводить розслідування на предмет порушення санкцій щодо Ірану.

ZTE і Huawei не відповіли на запити з проханням прояснити ситуацію, надісланих електронною поштою. Офіс Sumitomo відмовився від коментарів по телефону.

Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованої The Epoch Times.

Джерело: THE EPOCH TIMES

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...