ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Huawei може отримати доступ до мережі відеоспостереження в громадському транспорті Західної Австралії

Велика Епоха

Оборудование Huawei
Оборудование Huawei

Устаткування Huawei може використовуватися для спостереження і становити загрозу безпеці, йдеться у внутрішньому документі уряду Західної Австралії. Фото: David Ramos/Getty Images


Урядові документи Західної Австралії свідчать про те, що компанія Huawei може отримати доступ до записів камер відеоспостереження через систему громадського транспорту міста Перта, якщо виграє тендер на надання безкоштовного громадського Wi-Fi у міській мережі поїздів і автобусів.

Згідно з урядовими документами, опублікованими в рамках Freedom of Information (FOI), Управління громадського транспорту Перта (PTA) розглядає Huawei в якості постачальника безкоштовного Wi-Fi у своїй мережі громадського транспорту Transperth, повідомляє газета The Australian.

У повідомленні говориться, що керівник PTA Брайан Благайч написав у листопаді 2017 року електронного листа колегам, в якому говорилося: «Фактично Huawei входить в команду проекту Wi-Fi». В іншому листі було повідомлення від невідомого керівника PTA, в якому зазначалося про потенційне «взаємовигідне співробітництво» між Huawei як передбачуваним провайдером Wi-Fi і тендером з розгортання системи зв'язку 4G для мережі рейкового транспорту Перта.

Прем'єр штату Західної Австралії Марк МакГовен сказав в інтерв'ю The Australian, що компанія Huawei нещодавно стала постачальником обладнання для безкоштовної пробної версії Wi-Fi для невеликої кількості поїздів та автобусів у Перті. Пробна версія визначить, чи слід використовувати безкоштовний Wi-Fi в мережі Transperth.

Він додав, що якщо компанія стане постачальником послуг Wi-Fi громадського транспорту Перта, то отримає контроль над тисячами камер відеоспостереження. «Підрядник не матиме неконтрольованого доступу до відеоспостереження в поїздах або моніторингу дорожніх активів в режимі реального часу», — сказав МакГовен в інтерв'ю.

«Huawei є найбільшим виробником телекомунікаційного обладнання в світі, і продукти компанії можна знайти в незліченних домашніх господарствах, на робочих місцях і в громадських секторах по всій Австралії, — додав він. — Також надає безкоштовний пробний Wi-Fi для проекту Transperth компанія Optus. Optus використовує деяке обладнання Huawei, таке як маршрутизатори і точки доступу, які не становлять небезпеки для пасажирів або держави ».

МакГовен також заявив, що федеральні агентства безпеки не виявили ніяких проблем з Huawei.

Лідер опозиції правоцентристської коаліції Майк Нахан заявив, що МакГовен повинен бути більш прозорим щодо того, скільки проектів Huawei веде в Західній Австралії.

«Марк МакГовен був викритий в обмані жителів Західної Австралії і знав про ризики національної безпеки, пов'язаних з Huawei, — розповів він в інтерв'ю The Australian. — Як ми можемо вірити тому, що він говорить про роль Huawei в проекті безкоштовного Wi-Fi?»

Через потенційну загрозу національній безпеці обладнання Huawei було заборонено для використання в Австралійській національній широкосмуговій мережі (NBN) в 2012 році і мережі 5G в серпні 2018 року.

У липні уряд Західної Австралії виділив компанії Huawei (AUD) $ 136,1 млн (близько $ 97,9 млн) на поставку обладнання для розгортання зв'язку 4G в мережі рейкового транспорту Перта.

В рамках FOI Майк Нахан отримав доступ до документів, які свідчать про те, що 2 липня МакГовену в конфіденційній формі повідомили про те, що технології базуються в Шеньчжені китайської компанії Huawei створюють ризики для безпеки.

Також, за повідомленням The Australian, свої побоювання висловила і міністр транспорту Західної Австралії Рита Саффіоті, яка попередила про ризики для безпеки, пов'язаних з використанням обладнання Huawei.

В окремій доповіді говорилося, що Сполучені Штати висловили побоювання з приводу того, що обладнання Huawei може бути використано для шпигунства і створити загрозу безпеці. У 2012 році обладнання Huawei було заборонено для використання в Австралійській національній широкосмуговій мережі.


Джерело: NTD.com