ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Законодавці Великобританії закликають бути «максимально обачними» у стосунках із Huawei

Велика Епоха

Законодавці Великобританії закликають бути «максимально обачними» у стосунках із Huawei

Генеральний директор Consumer Business Group китайської технологічної компанії Huawei Річард Ю виступає із промовою в Лондоні 6 квітня 2016 року. (Джек Тейлор/AFP/Getty Images)


ЛОНДОН. Британські законодавці закликають університети виявляти особливу обачність щодо отримання грошей від Huawei на тлі посилення міжнародного контролю над цією китайською комунікаційною компанією.

Всесвітньо відомі університети, такі як Кембридж, Оксфорд, Манчестер і Йорк, отримали кошти від Huawei на загальну суму понад 7,5 мільйона доларів, оскільки компанія прагне фінансувати дослідження і набирати студентів.

Щорічні поїздки до Китаю у співпраці з Британською Радою фінансуються Huawei, як і дослідницькі проекти в галузі новітніх технологій стільникового та аудіо-зв'язку.

Як приклад можна навести інноваційний центр 5G в Університеті Суррея, для якого Huawei пообіцяли виділити 6,3 мільйона доларів, а також дослідження 4G в Університеті Йорка і комп'ютерну лабораторію в Кембриджському університеті, вартість якої на даний момент перевищує 1 мільйон доларів.

Але після затримання в Канаді головного фінансового директора компанії Мена Ваньчжоу британські законодавці висловили побоювання із приводу рівня інвестицій компанії в британську академію.

Оксфордский университет
Оксфордский университет

Оксфордський університет, Оксфорд, Великобританія, 20 вересня 2016 року. Фото: Carl Court/Getty Images


Кріс Брайант, член Комітету у закордонних справах (міжпартійного комітету законодавців, які вивчають зовнішню політику), заявив Telegraph, що «ми бачимо дедалі більше свідчень того, що китайські компанії, такі як Huawei, порушують всі правила та підривають безпеку Великобританії».

«Ми повинні бути вкрай обережними щодо будь-якої взаємодії з ними, і британські політики повинні бути такими ж рішучими, як і міжнародні союзники, виявивши такого роду підступні атаки на нашу безпеку», — сказав Брайант.

Експерт із безпеки Ентоні Гліс, директор Центру досліджень у сфері безпеки і розвідки, назвав участь Huawei у програмах британських університетів «загрозою безпеці».

«Мова йде про електронну програму, яка розвивається за рахунок вливання китайських грошей у британські університети, що є питанням національної безпеки», — зазначив він у інтерв'ю Telegraph.

Вбудована у британські мережі зв'язку

На додаток до фінансування британських університетів, Huawei є основним постачальником широкосмугового обладнання і мобільних мереж в країні, і це означає, що продукти компанії використовуються у надважливій національній інфраструктурі. Компанія постачала широкосмугове обладнання для BT, найбільшого телекомунікаційного провайдера Великобританії, а також мобільні мережі для Vodafone.

Huawei настільки вбудована у британські комунікації, що було створено спеціальну комісію з моніторингу для перевірки того, чи несе компанія загрозу.

Раніше цього року рада директорів заявила, що може надати лише «обмежену гарантію» про те, що компанія Huawei більше не становить загрози для національної безпеки. Група також заявила, що у зв'язку з використанням обладнання Huawei у британській телекомунікаційній інфраструктурі існує «значний ризик».

Huawei неодноразово заявляла, що вона — приватна компанія, яка не контролюється китайським режимом і не підпорядковується китайським законам про безпеку за кордоном.

Проте документально підтверджено, що китайські компанії пов'язані з комуністичним режимом. Закон зобов’язує чимало фірм створювати філіали Комуністичної партії, які можуть брати участь в ухваленні рішень, щоб забезпечити відповідність діяльності компанії політиці партії.

«Відмінності правових та етичних рамок» у Китаї

Алекс Янгер, голова британської розвідувальної служби MI6, заявив у винятковому публічному виступі 3 грудня, що Великобританія повинна прийняти «деякі рішення» щодо Huawei, особливо тепер, коли партнери по розвідці, такі як США і Австралія, заблокували технологію компанії від їхньої мережі 5G.

«Нам потрібно вирішити, якою мірою ми будемо відчувати себе комфортно у зв'язку з монопольним використанням Китаєм цих технологій і платформ в умовах, коли деякі з наших союзників зайняли цілком певну позицію», — сказав Янгер.

Законодавці Великобританії закликають бути «максимально обачними» у стосунках із Huawei

Алекс Янгер, керівник Секретної розвідувальної служби Великобританії, відомої як МІ-6, виступає з промовою в Університеті Сент-Ендрюс у Шотландії 3 грудня 2018 року. Фото: Andrew Milligan - WPA Pool/Getty Images


Він додав, що відстежувати загрозу з боку Huawei було складніше через «відмінність правових та етичних рамок в Китаї».

Минулого місяця відносини між Huawei та британською владою погіршилися, коли високопосадовець залишив нараду через явну нездатність компанії усунути діри в безпеці її обладнання, — за повідомленнями джерела, що було процитоване Reuters. Згодом компанія Huawei пообіцяла витратити 2 мільярди доларів на покращення безпеки і реагування на побоювання британців.

Боб Сілі, ще один депутат британського комітету у закордонних справах, заявив в інтерв'ю Telegraph: «Нам потрібно стати розумнішими при роботі із цими китайськими компаніями та звертати увагу на такі країни, як США і Австралія, щодо того, як вони захищають себе, маючи справу з Huawei».

14 грудня минулого року компанії у Франції та Німеччині також висловили стурбованість із приводу Huawei: французька Orange заявила, що не буде наймати китайську компанію для створення своєї мережі 5G, а німецька Deutsche Telekom оголосила, що «переглядає [свою] стратегію закупівель» після недавнього ретельного дослідження діяльності Huawei.


Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованої The Epoch Times.

Джерело: Epoch Times