• Побачити світ очима дитини дорослим допоможе віртуальна реальність

 • Вівторок, 19 лютого 2019 року

Команда з Великобританії створила програму Cornerstone VR, яка дозволить дорослим відчути те саме, що відчувають діти, проживаючи різні травматичні ситуації. Соціальні працівники, прийомні батьки, психологи і вчителі кажуть про те, що подібне використання віртуальної реальності розвиває співчуття і допомагає глибше зрозуміти поведінку дитини.

Прийшовши у цей світ, діти часто стикаються з насильством, якому не завжди можуть протистояти. Найчастіше порушення поведінки дитини є наслідком психологічної травми. Озлоблені діти дорослішають і нерідко переносять насильство у свою сім'ю.

Правильне виховання і добре ставлення можуть розірвати це порочне коло, а застосування сучасних технологій може оптимізувати процес і покращити результат. Наприклад, існують пристрої, які допомагають адаптуватися в соціумі дітям з аутизмом, лікувати депресію, а також позбуватися стресів.

Нова програма від розробників із Лондона

Для моделювання ситуацій, у які потрапляють діти, тепер використовується і віртуальна реальність.

Громадська організація Cornerstone Partnership бачить своє покликання в тому, щоб покращувати життя дітей. Її розробники створили програму під назвою Cornerstone VR (cornerstone — англ., «наріжний камінь»), яку можуть використовувати прийомні батьки, а також люди, які працюють із дітьми.

Де і хто може застосовувати програму Cornerstone VR?

 1. Організації, що перевіряють прийомних батьків та опікунів.
  Громадські організації зможуть задіяти програму для перевірки прийомних батьків. Віртуальна реальність дозволить зрозуміти, як буде поводити себе з дитиною дорослий у тій чи іншій змодельованій ситуації.
 2. Школи.
  Програма може бути використана для навчання фахівців, які працюють із дітьми. Дорослі зможуть дізнатися, що пережили «проблемні діти». Таким чином, вихователі, медсестри та інший персонал школи зможуть краще зрозуміти їх і налагодити з ними контакт, замінивши осуд співчуттям.
 3. Правові професії.
  Програму можуть використовувати люди, які в силу особливостей своєї професії стикаються із проблемою насильства над дітьми, наприклад юристи, адвокати і судді.
 4. Терапія.
  Спілкування терапевта і пацієнта може відбуватися у віртуальній кімнаті. Таким чином, користувачі можуть отримати кваліфіковану допомогу та підтримку від фахівців, навіть не виходячи з дому.

Перші результати

За підтримки місцевих державних органів компанією було проведено десятки заходів із використанням віртуальної реальності. Розроблені Cornerstone Partnership тренінги були високо відзначені виконавчим агентством Ofsted.

Компанія отримала нагороду Immersive Perspectives 2019 як найкраща компанія, що навчає за допомогою імерсивного методу (так званого «методу занурення»).

Було створено відзначений нагородами короткометражний фільм «Window to our World» («Вікно в наш Світ»).

Читайте далі:

Усі діти можуть добре вчитися у школі: надихаючий приклад репетитора з Нідерландів

Китайські іграшки: привіт із тюрми?

Незвичайні десерти нашвидкуруч: готуємо разом із дітьми!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...