• З відходів рослинної олії можна робити біорозкладаний пластик

  • Середа, 6 лютого 2019 року

Міждисциплінарна команда студії Сrafting Рlastics! створила біорозкладаний пластик Nuatan, який є безпечним для природи. Новий матеріал отримують з відходів рослинної олії.

Видобуток викопного палива є однією з причин глобального потепління, тому сьогодні гостро стоїть питання про те, щоб замінити матеріали, виготовлені з нафтопродуктів, і знайти нові джерела сировини.

Студія Сrafting Рlastics!, що спеціалізується на дослідженнях матеріалів і дизайну, об'єднала зусилля з матеріалознавцями Словацького технологічного університету в Братиславі. Разом вони розробили біопластик із кукурудзяного крохмалю, цукру та олії, що залишається після приготування їжі.

Новий матеріал називається Nuatan. Творці впевнені, що він стане одним із представників нового покоління біопластику в революції пластикової промисловості.

Nuatan розкладається на нешкідливі частинки при компостуванні, більш довговічний, ніж інші види біопластику, і навіть безпечний для риб. Його отримують шляхом з'єднання двох біополімерів, отриманих із кукурудзяного крохмалю — поліактивної кислоти і полігідроксибутирата.

Застосовуючи існуючі технології (литтєве формування, тривимірний друк і формування) новий матеріал можна легко перетворити на різноманітну упаковку для харчових продуктів. Він залишається стабільним за температур, що перевищують 100С, і, найголовніше, є повністю біорозкладаним і біосумісним. Творці стверджують, що під час досліджень шматочки пластику Nuatan додавалися до корму рибі і безпечність ​цього матеріалу підтвердилася.

Вартість виробництва Nuatan на даний час занадто висока, щоб він міг стати повноцінною заміною звичайним матеріалам для упаковки.

Спочатку творці Nuatan — Власта Кубусова і Мирослав Крав — використовували біопластик для виготовлення модних окулярів, і тоді вартість матеріалу була не настільки важлива. Вони фарбували матеріал натуральними пігментами, такими як відходи кави і куркума. У механізмі окулярів використовувалися спеціально розроблені кріплення, які не містять металу: таким чином, вироби були 100% біологічно розкладаними.

Працюючи над зниженням собівартості продукції, Власта і Мирослав сподіваються зацікавити інвесторів, що зробить новий матеріал доступним для широкого використання.

Біорозкладані матеріали можуть частково усунути проблему пластикових відходів. Чи зможе біопластик зрештою повністю замінити пластмаси на основі нафти на світовому ринку — покаже час.

Читайте далі:

Біопластик із панцирів ракоподібних — альтернатива нерозкладаним упаковкам

Біопластик із желатину та вугілля очищає повітря приміщень

Біопластик з відходів картоплі винайшли у Канаді

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...