Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Інженери з Великобританії створили вітряну турбіну, яка генерує енергію для міської квартири (ВІДЕО)

Середа, 5 серпня 2020 року

Два інженера з Великобританії створили і запатентували проект одноосної вітряної турбіни O-Wind, яка виробляє електроенергію від вітру, що дме в різних напрямках. Винахід зручний для використання у міському середовищі та набагато розширює можливості вироблення «зеленої» енергії.

Розробниками різноспрямованої одноосної вітрової турбіни O-Wind стали Ніколя Орельяна Олгуін та Ясін Нурані. Вітрова турбіна нового типу підходить для міських умов, її можуть використовувати жителі багатоквартирних будинків. Для O-Wind хаотичні вітри в місті — не завада, а необхідність.

На створення турбіни розробників надихнули «вітрові кулі», які декілька років тому керівництво НАСА хотіло застосувати для дослідження Марса, де різноспрямованість вітрів становить велику проблему.

«Наш концепт спочатку полягав у розробці способу використання перехресних вітрів для пошукового транспортного засобу, що переміщається у заданому напрямку. Прототип, випробуваний у пустелі Атакама, показав свою працездатність, подолавши понад 7 км по прямій лінії. Потім на основі цього ж концепту було створено вітряну турбіну, яка використовує різноспрямовані вітри для досягнення обертання на одній осі. Ця здатність дозволяє використовувати змінні вітри в міських умовах», — розповідають творці O-Wind.

Турбіна має сферичну форму з однією віссю обертання. Запатентована технологія працює за рахунок горизонтальних і вертикальних вітрів, що дмуть з усіх боків у трьох вимірах.

Унікальна спрощена конструкція не має нічого спільного зі звичайними вітряними турбінами. Пристрій не вимагає управління та не потребує постійного обслуговування.

Оптимальні форма і розмір дозволяють розмістити O-Wind в будь-якому місці, що вигідно відрізняє її від традиційних турбін великих габаритів. Турбіна підходить для дрібномасштабного виробництва енергії окремими мешканцями квартири: установку можна закріпити, наприклад, на зовнішній стороні балкона.

Механічний рух турбіни відбувається за рахунок застосування закону Бернуллі. У турбіні знаходяться вентиляційні отвори для повітря у вигляді великих входів і невеликих виходів. Під час проходження вітру між двома отворами виникає різниця тисків, і турбіна починає обертатися. Вентиляційні отвори розміщені по всій сфері, що робить O-Wind сприйнятливою до вітру з усіх боків.

Обертання турбіни заряджає генератор, який виробляє електроенергію. Його також можна підключити до загальної електромережі, щоб продавати надлишки енергії, що надає фінансовий стимул користувачам.

Розробники O-Wind отримали за свою інновацію премію Джеймса Дайсона.

Читайте далі:

Розроблено турбіну, що перетворює повітря на воду без електрики

Альтернативна енергія: як зробити вертикальну вітрову турбіну з пластикових бочок

Ручна турбіна Estream підзарядить ваш ґаджет у поході

Comments   

загрузка...