• Забути про рахунки за електроенергію допоможе екобудинок ActiveHouse

  • Вівторок, 22 січня 2019 року

Голландська архітектурна компанія KAW створила будинок, який повністю забезпечує себе енергією. Будинок ActiveHouse демонструє, як екологічні принципи можуть бути реалізовані в новій конструкції за низькою ціною.

Екологічність — одна з ключових вимог, яку розробники нерухомості тепер враховують під час планування нової будівлі. Чим краще цей фактор продуманий у всіх елементах, тим більш імовірно, що на будівлю буде попит. Це пов'язано з тим, що в наші дні громадськість добре поінформована про проблеми забруднення навколишнього середовища.

Архітектурна компанія KAW створила будинок ActiveHouse, у якому поєднуються всі основні вимоги до сучасного житла. Мета проекту — мінімізувати вплив на природу, який здійснюють нові будинки.

Реймар фон Медінг є одночасно і архітектором, і мешканцем ActiveHouse: «Будівництво ActiveHouse реалізувало нашу мрію: у моєї сім'ї є власний будинок у центрі міста. Будинок, який точно відповідає тим принципам, за якими ми хочемо жити. Для нас було важливо знизити ступінь впливу на навколишнє середовище: як під час будівництва, так і надалі, і ми дуже задоволені результатом. Ми змогли впровадити декілька простих, але дуже важливих елементів, завдяки яким акустика, якість повітря, світло і температура наповнені комфортом. У розвитку проекту ActiveHouse я відіграю роль і архітектора, і клієнта, і користувача».

Будинок розташований у новому міському районі Роттердама, закладеному в 1930-х роках. Він знаходиться на території колишньої лікарні недалеко від центру міста.

Всередині будівлі структурні дерев'яні панелі пофарбовані нетоксичного фарбою. У будинку є приміщення, заздалегідь призначене для використання в якості гаража. Коли фон Медінг вирішив відмовитися від свого автомобіля, цей простір перетворився на житлову зону. На першому поверсі немає дверей, що створює відчуття розширеного простору. У центрі знаходяться сходи, які розділяють кухню та вітальню.

Будинок генерує стільки енергії, скільки необхідно для нагрівання повітря, води і роботи системи вентиляції, а також для всіх електронних пристроїв у домашньому господарстві. У ActiveHouse є великі вікна, що дозволяють максимально використовувати природне світло. Зі східного боку знаходиться дерев'яна тераса, і до полудня тут багато сонця. У цій зоні відпочинку встановлений великий тент.

У будинку не використовується викопне паливо, що дозволяє максимально скоротити викиди CO2. Щоб не використовувати газ і максимально знизити споживання енергії в будинку, інженери висували високі вимоги до теплоізоляції будівлі. За опалення та нагрівання води в будинку відповідає тепловий насос, який функціонує в поєднанні із сонячними батареями.

Active House — максимально комфортний будинок для життя, у якому використовується проста, природна вентиляція та мінімальна кількість небезпечних будівельних матеріалів.

Мета архітекторів полягала в тому, щоб зробити екобудинок більш доступним. «Чимало людей приходить подивитися на наш модний будинок, а потім із подивом дивиться на нас, коли ми говоримо, що не отримуємо рахунків за електроенергію», — розповідає Реймар фон Медінг.

Читайте далі:

У Києві є диво-будинок, який опалюється від землі й повітря

Талановитий архітектор створює повністю енергонезалежні будинки зі сміття

Геотермальна енергія — альтернативне джерело тепла для багатьох

Солома замість газу: як альтернативна енергія допомагає економити українській фермі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...