• Домашній пристрій Terra попереджає про землетруси

  • Середа, 13 лютого 2019 року

Студенти зі шведського Інституту дизайну в Умео створили домашній пристрій Terra, який попереджає користувача про наближення землетрусу. Його зможуть використовувати навіть жителі бідних регіонів.

У середньому в світі відбувається 100 тис. землетрусів на рік. Приблизно 100 з них заподіюють помітну шкоду, особливо в слаборозвинених країнах із низьким рівнем доходу, де немає аварійної інфраструктури.

Катаклізми та стихійні лиха спонукають учених розробляти методи, які можуть підвищити безпеку людей у надзвичайних ситуаціях. Таку мету поставили перед собою і три студенти зі Швеції.

Фердинанд Айхрідлер, Патрік Крассніцер і Мануель Хесс створили Terra — систему попередження про землетруси, яка органічно інтегрується в будинок. Вона буде особливо корисною для людей, що живуть у так званому Тихоокеанському вулканічному вогняному кільці — ділянці по периметру Тихого океану, в якій знаходиться більшість діючих вулканів і відбувається безліч землетрусів (близько 90% від загального числа).

Землетруси генерують два види хвиль, що проходять через земну кору. Первинні хвилі високої швидкості поширення, які не мають руйнівної сили, сейсмографи можуть виявити за 60 секунд до приходу на те саме місце руйнівних вторинних хвиль. Таким чином, первинні хвилі — це перший індикатор землетрусу і показник того, наскільки він буде руйнівним. Сейсмічна технологія дозволяє зафіксувати їх і заздалегідь попередити людей.

Пристрій Terra використовує два режими: перший активується під час надходження даних про слабкий землетрус, а другий сигналізує про наближення потенційно небезпечного та руйнівного лиха. У першому випадку користувача інформують неголосні звукові та пульсуючі світлові сигнали. А в другому — гучний тривожний звук і пульсуюче червоне світло попереджають про те, що необхідно вжити негайних заходів і знайти сховище.

Динамік пристрою має дві настройки: високі звуки поширюватися повітрям, а більш низькі — по стінах, інформуючи сусідів або людей у сусідніх кімнатах.

В основному пристрій призначений для бідних або віддалених регіонів. Розробники прагнули забезпечити його доступність і знизити виробничі витрати, тому він складається всього лише з трьох простих деталей. Кількість внутрішніх елементів мінімальна, і все це робить пристрій недорогим і доступним.

Така система допоможе зменшити паніку в густонаселених районах і більш ефективно поінформувати жителів. У разі руйнівного землетрусу швидке попередження економить дорогоцінні секунди, які можуть врятувати життя в надзвичайній ситуації. Окрім того, застосування домашнього пристрою зменшить навантаження на аварійних працівників, які інформують населення про землетрус.

«Серед різних небезпек, із якими стикаються люди, найпоширеніша проблема полягає в нестачі інформації, що може викликати постійне підсвідоме відчуття небезпеки, паніку або в гіршому випадку фатальні наслідки. Це і спонукало нас до створення пристрою, який покращує обізнаність і знижує паніку серед населення у країнах, де часто відбуваються землетруси», — розповідають розробники пристрою.

Проект Terra було відзначено нагородою Core77 Design Awards 2018, а також номіновано на отримання премії Джеймса Дайсона.

Читайте далі:

Мобільна медична допомога Rides for Lives рятує життя людей у важкодоступних районах

Створено зручний і м'який захисний шолом-шапку для лижників — ANTI Ordinary

Пляшка H2 Snow перетворює сніг на воду, придатну для пиття

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...