• Створено автономного робота-собаку для роботи вдома і на будівництві

  • Четвер, 7 лютого 2019 року

Команда інженерів і вчених з американської компанії Boston Dynamics створила автономного чотириногого робота-собаку, якого можна використовувати в офісах, вдома і навіть у будівництві. Він здатний переносити важкий вантаж і виконувати інші складні завдання.

Автономні роботи можуть використовуватися у багатьох сферах життя. Їх застосовують у промисловості (наприклад для збирання танків), а в кафе — замість офіціантів. Зазвичай подібні роботи призначені для виконання простих завдань, що повторюються.

Однак команда з Boston Dynamics розробила багатофункціонального і моторного робота. Їхній останній винахід — SpotMini — може виконувати ряд динамічних завдань з автономної роботи в складному середовищі.

Чотириногий робот (схожий на «собаку» з останнього сезону телесеріалу «Black Mirror») використовує складну систему бачення — 3D Vision, яка складається з декількох змонтованих стереокамер, оснащених лазерами з технологією LАDAR (LIDAR) для відображення навколишніх об'єктів.

LАDAR-технологія дозволяє отримувати і обробляти інформацію про віддалені об'єкти за допомогою активних оптичних систем, із використанням явищ поглинання і розсіяння світла в оптично прозорих середовищах. Програмне забезпечення робота здатне знаходити найзручніший маршрут для пересування.

SpotMini невеликий, висотою всього 0,84 метра і вагою 30 кг. У нього 17 суглобових елементів та він може переносити вантаж вагою до 14 кг за раз, підніматися по сходах на чотирьох ногах і переміщатися навприсядки під перешкодами.

«SpotMini чудово підійде для офісу або будинку. Він повністю електрифікований і може працювати близько 90 хвилин на одній зарядці залежно від виду роботи. Це найтихіший з усіх роботів, яких ми створили. Він успадкував мобільність свого «старшого брата», плюс має здатність збирати і обробляти об'єкти, використовуючи руку з посиленими датчиками сприйняття. Комплект датчиків включає в себе стереокамери, глибинні камери, IMU і датчики положення/сили в кінцівках. Вони допомагають у навігації та мобільних маніпуляціях. Ми пишаємося тим, що будуємо машини, які порушують звичні межі та можуть працювати в реальному світі», — говорять у Boston Dynamics.

Компанія рекомендує робота для широкого кола застосувань, найбільш вірогідним з яких є будівельна індустрія. Завдяки модульній роботизованій руці з великим діапазоном руху робот здатний виконувати цілий ряд дій. Він може захоплювати і переміщати об'єкти та виконувати складні операції, такі як відкриття дверей або завантаження машин.

Очікується, що Boston Dynamics випустить SpotoMini для продажу в 2019 році.

Автономні роботи можуть бути придатні для специфічних і складних завдань. На будівельному майданчику або в інших небезпечних умовах життя людей завжди знаходиться під загрозою. Роботи можуть виконувати подібну важку роботу і мінімізувати ризик травм для людини.

Читайте далі:

Прокладати комунікації під землею тепер зможе робот-борсук

Створений інженерами робот прискорить сортування сміття

Соціальний робот допомагає зменшити занепокоєння у дітей з аутизмом

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...