Четвер, Тра 6, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Модний одяг зі сміття: досвід компанії Tonlé з Камбоджі (ФОТО)

Середа, 14 жовтня 2020 року

Виробництво їжі та одягу — дві найбільш марнотратні індустрії сучасного світу. Близько половини їжі та речей, які виробляються, люди просто викидають. Тобто сировина, енергія і праця, вкладені у їхнє виробництво, витрачаються даремно. Цей сумний факт змушує переглянути ставлення до справжніх потреб людей.

В індустрії моди все більше звертають увагу на проблему текстильних відходів. Саме тому останнім часом з'являється багато стартапів і компаній, які прагнуть змінити марнотратне ставлення суспільства до потреб життя.

Одна з таких компаній у сфері моди — Tonlé, яку створила дизайнер Рейчел Фаллер. Вона знаходить застосування «непотрібним» матеріалами, які викидають інші дизайнери, для створення своєї лінії одягу на кожен сезон.

Бізнес Рейчел Фаллер базується в Камбоджі, де команда прочісує гори текстильних відходів, щоб знайти хороші якісні обрізки та залишки. З потоку відходів відбираються не тільки текстильні вироби, а й інші речі. У останній колекції Tonlé використовувалося близько 6350 кг тканинних відходів, зібраних на полігонах.

Якщо ви думаєте, що відходи — щось брудне, це лишень людське уявлення. У природі немає сміття, просто є матеріали, які можна використовувати, щоб зробити з них щось інше. Коли дерево падає в лісі, воно не стає сміттям, а перетворюється на будинок для тварин і комах, рослин і грибів. Згодом воно руйнується, збагачуючи ґрунт поживними речовинами, чим підтримує зростання інших дерев.

Проблема «відходів» саме в тому, що люди розглядають занадто багато речей як сміття. Однак тоді як одна компанія в світі моди створює багато відходів, інша може зробити з них цілу колекцію.

Tonlé — успішна компанія з нульовими відходами

«Свій бізнес я розпочала в 2008 році. На той час мене найбільше цікавило створення стійких умов життя для жінок у Камбоджі, де я жила. Але я помітила, що безліч тканин, які викидають на заводах, зрештою забруднює водні шляхи Камбоджі, які є основою промислу і життя для сільських громад. Текстиль також спалюють, що погіршує якість повітря, і це безпосередньо впливає на життя людей», — розповідає засновниця Tonlé Рейчел Фаллер.

Із великих шматків тканини, які отримує Tonlé від компаній, викроюють сукні та футболки. Менші шматки, що залишилися після цього, нарізають на «нитки» і з них в'яжуть сумки і верхній одяг, наприклад, пончо і куртки.

«Я рада, що дискусії про вплив моди на екологію нарешті виходять на перший план. Якби ми могли виробляти на 50% менше тканини і продавали б таку ж кількість одягу, це зменшило б негативний внесок швейної промисловості у зміни клімату. Тому боротьба з відходами є першочерговою для вирішення цієї проблеми», — говорить Рейчел Фаллер.

Читайте далі:

Купуємо одяг із розумом: як індустрія моди забруднює планету

Як жити за принципом «Нуль відходів»? Zero waste lifestyle

Одяг майбутнього буде вироблятися з відходів харчової промисловості та кокосової біомаси

Comments   

загрузка...