Вівторок, Вер 29, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Розробники з Ефіопії створили вежу, яка збирає воду з повітря і не потребує енергії (ВІДЕО)

Субота, 1 серпня 2020 року

У країнах із погано розвиненою інфраструктурою та ізольованими спільнотами постає гостре питання отримання і зберігання чистої питної води. Команда з Ефіопії створила Warka Tower — конструкцію, яка не потребує енергії, та за допомогою якої можна щодня збирати питну воду з повітря.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, у Ефіопії 1,1 млрд людей не мають доступу до чистої води. Жінки та діти змушені проходити декілька кілометрів щодня, щоб знайти хоч якесь джерело.

Основною причиною проблеми поширення хвороб у цій країні є відсутність систем чистої води та санітарії. Вода забруднена відходами людей і тварин, через це щороку безліч дітей вмирає від діареї та інших хвороб, таких як пневмонія і малярія.

Творці проекту Warka Water звернули увагу на ті види комах і рослин, які навчилися виживати в найнесприятливіших умовах на Землі. Вони розвинули здатність збирати воду з повітря та зберігати її.

Це і стало натхненням для створення нового пристрою: зроблена на 100% з біорозкладаних і переробних матеріалів, одна вежа може постачати від 40 до 80 літрів чистої питної води щодня.

Конструктори вивчили місцеві технології будівництва, народну архітектуру і стародавні, забуті традиції. Вежа спроектована так, що її легко побудувати за допомогою простих інструментів, не застосовуючи будівельні риштування або електроінструменти.

Назва проекту походить від назви дикого гігантського фігового дерева, що росте в Ефіопії. Як і дерево, вежа Warka стає «наріжним каменем» для місцевої громади, а також частиною місцевої культури і екосистеми.

Вежа не лише забезпечує людей водою, але і створює місце, де люди можуть збиратися під тінню купола для спілкування і дружніх зустрічей.

Як працює Warka Water

У повітрі завжди міститься певна кількість водяної пари, незалежно від температури навколишнього середовища чи вологості. Це дозволяє отримувати воду з повітря практично в будь-якій точці світу. Найкраще встановлювати Warka Tower у місцях з високою вологістю. Потужність водозбору залежить від метеорологічних умов.

8 чоловік можуть зібрати вежу за 4 тижні, а потім команда з 16 чоловік встановлює її за один день. Вона складається із шести модулів, які монтуються один над іншим знизу вгору.

Пристрій призначений для збору питної води з атмосфери (збирає дощ, туман і росу) і функціонує тільки завдяки природним явищам, таким як гравітація, конденсація і випаровування.

На даний час проекти водної башти Warka є в Ефіопії, Гаїті і Того.

Розвиток Warka Tower

Починаючи з 2012 року ​конструктори Warka Water розробили декілька концепцій дизайну і побудували 12 повномасштабних прототипів для тестування різних матеріалів у різних умовах навколишнього середовища. Вони використовують найсучасніші засоби проектування для моделювання, а також фізичні структури для випробувань матеріалів.

Warka Water, Inc. є некомерційною організацією, яка фокусується на інноваційних та стійких рішеннях найбільш тривалих проблем людства шляхом поєднання місцевих знань і ресурсів, нового дизайну і давніх традицій.

Читайте далі:

Пляшка H2 Snow перетворює сніг на воду, придатну для пиття

Розроблено сонячні батареї, що добувають питну воду з повітря

Розроблено турбіну, що перетворює повітря на воду без електрики

Comments   

загрузка...