ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Huawei — наріжний камінь ініціативи компартії Китаю по обгону США

Велика Епоха

Huawei — наріжний камінь ініціативи компартії Китаю по обгону США

Презентація мобільного телефону Huawei. Пекін 9 липня 2018р. (WANG ZHAO / AFP / Getty Images)


Комуністична партія Китаю висуває мету під приводом суверенітету ліквідувати залежність від іноземних систем в Китаї, а потім забезпечити домінування у світі китайських технологій.

Прагнучи домінувати в цій галузі, компартія визначила основні технології, включаючи супутниковий GPS, інтернет-інфраструктуру і напівпровідникові електронні пристрої, при всьому Huawei грає ключову роль.

У бюлетені China Brief Джеймстаунського фонду від 5 червня 2018 року відзначається, що китайський лідер Сі Цзіньпін просував новий підхід до «технологій, інтернету і управління для впровадження [китайської] концепції "кібер-суверенітету"... в систему глобального управління інтернетом».

З 2010 року в концепції кібер-суверенітету Китайської компартії часто згадувалося про її прагнення домінувати в глобальному інтернет-просторі. У 2015 році нею було зроблено спробу отримання контролю над інтернетом у всьому світі через Організацію Об'єднаних Націй.

У міру розвитку програми вона розширилася і тепер включає основні технології, які забезпечують роботу Інтернету і глобальних технологічних систем, зберігаючи водночас дух соціальної тиранії і панування на глобальному ринку.

В рамках ініціативи компартії «Один пояс — один шлях» китайська влада створює основну інфраструктуру, яка включає в себе експорт «Китайської моделі» для тоталітарного управління.

У липні Рада з міжнародних відносин повідомила, що «експорт Китаєм технологій для спостереження є найважливішим компонентом його "Цифрового шовкового шляху"».

Рада відзначила, що нещодавно компанія Huawei впровадила свою модель «безпечних міст» в Найробі, Кенія, де встановила 1800 камер відеоспостереження. «Хоча камери можуть допомогти в боротьбі зі злочинністю, їх також можна використовувати для моніторингу активістів і протестувальників», — йдеться у звіті Ради.

Крім Найробі, «Huawei розгорнула свої системи в 100 містах приблизно в 30 країнах світу. Експорт такої технології поєднується з грантами від уряду Китаю, які створюють залежність країни-імпортера від китайського обладнання і стимулюють подальші закупівлі такого обладнання».

Основним аспектом цієї політики компартії Китаю є нова структура інтернету, яка відокремлена від глобального інтернету і разом з тим взаємопов'язана з ним. У цю технологію включені масивні системи для інтернет-цензури й онлайн-моніторингу, проведеного компартією, а також інтернет-інфраструктура Huawei і системи тоталітарного соціального контролю.

Huawei грає важливу роль в діяльності китайської компартії за порушення прав людини і спостереження за громадянами. Внутрішній документ Huawei, випущений у 2015 році на 172 сторінках, який просочився в Інтернет, був навчальним посібником для китайської інтернет-поліції з моніторингу, аналізу та обробці відеоконтенту. Це також показало участь Huawei у проекті компартії «Золотий щит» для цензури і системі «Скайнет» для стеження.

Технологія компанії також є частиною системи моніторингу соціальної благонадійності, розробленої компартією, яка створює базу даних про кожну людину, відстежує всі доступні дані про цю людину і розраховує «бал громадянина», який визначає рівень її свободи в суспільстві.

Компартія Китаю також докладає значних зусиль для заміни напівпровідникових технологій США, через які Huawei і китайська телекомунікаційна компанія ZTE залежать від західних компаній в їх розробці та постачанні.

1 листопада 2018 року Сполучені Штати звинуватили китайську державну компанію Fujian Jinhua Integrated Circuit у крадіжці комерційної таємниці в американського виробника напівпровідників Micron. Звинувачення також поширювалося на United Microelectronics Corp., тайванську компанію і трьох тайванських громадян, зокрема Стівена Чена, колишнього президента Micron Memory Taiwan, дочірньої компанії Micron у Тайвані, який продовжував працювати в United Micropronics Corp, яка контролюється компартією Китаю.

Кілька тижнів потому, в кінці листопада, партійні чиновники заявили, що знайшли докази того, що Micron бере участь у ціновій змові з Samsung і Hynix, і без надання публічних доказів звинуватили ці компанії в антиконкурентній поведінці.

Це було за тимчасовими санкціями США, які заборонили вихід ZTE на ринок напівпровідникових технологій в США після того, як було встановлено, що ZTE порушила санкції США щодо Ірану. Хоча заборона була швидко знята, вона стала попередженням про вплив санкцій США на китайську індустрію технологій.

У зв'язку з тим, що тепер Huawei стикається з аналогічною справою про шахрайство, пов'язаною з Іраном, ставки виросли, і програми компартії по заміні товарів і вищості над Сполученими Штатами в якості глобального технологічного лідера знову опинилися в центрі уваги, завдяки розробкам у сферах 5G інтернет-технологій, нових видів енергії, квантових обчислень та ін.

У Китаї є вираз «обігнати на повороті», і воно стало керівною концепцією для китайської компартії, яка прагне обігнати США як світового лідера в галузі технологій, в рамках проекту 863 і програм 2025 року. Ідея полягає в тому, що дуже важко перевершити когось, хто вже попереду в певній галузі, але коли весь світ робить поворот, то можна перевершити.

Тому для китайської компартії нові і вже наявні у конкурентів технології мають першорядне значення. Партія використовує іноземні інвестиції, науково-дослідні партнерства, державне фінансування і крадіжку комерційної таємниці, щоб дати своїм компаніям перевагу перед їх приватними іноземними конкурентами, коли відбуваються ринкові зміни.

Huawei є однією з ключових компаній, які використовуються для досягнення цієї мети.


Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованої The Epoch Times.

Джерело: Epoch Times