Четвер, Кві 15, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Данії створили вуличну плитку, яка поливає рослини дощовою водою (ФОТО+ВІДЕО)

П'ятниця, 5 червня 2020 року

У Данії архітектурна фірма розробила модульну бетонну тротуарну плитку Climate Tile з отворами. За рахунок спеціального дизайну плитка збирає воду під час дощу, знижуючи ризики затоплення, а потім перенаправляє її для поливу рослин.

Бетон — це міцний матеріал, який використовується для створення багатьох будівельних елементів сучасних міст. Але у нього є і недоліки. Наприклад, через його суцільну структуру дощова вода не може вбиратися в бетонне покриття, що часто призводить до затоплення у великих містах по всьому світу.

Один з варіантів вирішення цієї проблеми пропонує компанія TREDJE NATUR — використання спеціальної плитки Climate Tile. Плитка виглядає гарніше, ніж звичайне бетонне покриття, і містить отвори, з'єднані з трубами. Щоразу як іде дощ, в отворах збирається вода, яка потім перенаправляється туди, де може бути використана. Наприклад, на полив дерев або рослин, що стоять уздовж дороги в контейнерах. Завдяки цьому процесу видаляється зайва дощова вода із вуличних площ, а рослинність отримує надійне джерело води.

«Збираючи дощову воду з дахів і тротуарів, ми можемо знизити збитки, які завдає дощ. Climate Tile — це доповнення до дренажної системи міста. Використання плитки значно зменшує потік води, що потрапляє в каналізаційну мережу. Це дозволяє ефективно управляти водними ресурсами в містах та при будівництві нових об'єктів», — говорять у TREDJE NATUR.

Плитка має «заглушки» зверху, що наділяє її альтернативними функціями. До прикладу, взимку вулиці посипають сіллю, яка шкідлива для рослин, тому під час відлиги солону воду можна спрямувати в каналізаційну систему. Також до плитки можна під'єднати смарт-датчики, які будуть оцінювати кількість опадів, щоб інформувати жителів.

«Climate Tile з'єднується з вертикальними і горизонтальними трубами, що дозволяє пристосувати систему до будь-якої ситуації на тротуарі. Вертикальні роз'єми дозволяють підтримувати, оновлювати і змінювати функції плитки протягом 50 років. Таким чином, ми можемо завжди бути готовими до нових міських або кліматичних умов», — говорять розробники.

Зараз компанія проводить експериментальне дослідження в Копенгагені: співпрацюючи з місцевими кафе, встановлює плитку на вулицях, щоб вона збирала воду і поливала рослини біля закладів. Творці планують організувати використання плитки по всьому місту, об'єднавши її установку з існуючими інфраструктурними проектами.

У компанії TREDJE NATUR вірять, що у плитки Climate Tile великий потенціал. Спеціальна технологія дозволить знизити ризики затоплення вулиць і більш раціонально використовувати дощову воду.

Читайте далі:

Який зв'язок між великими екологічними організаціями та комунізмом

Вежа Warka Water збирає воду з повітря в Ефіопії

Очищення дощової води за допомогою піску: унікальний метод

Comments   

загрузка...