• Чому сніданок — найважливіша їжа за увесь день?

  • Четвер, 21 лютого 2019 року

Для тих, хто хоче скинути вагу і намагається вести здоровий спосіб життя, важливо не тільки те, що їсти, але й коли. За даними нових досліджень, режим харчування, при якому організм споживає найбільшу кількість калорій на початку дня і мінімальну — увечері, знижує ризик серцевих захворювань.

Якщо ви прагнете мати гарну фігуру і зберегти своє здоров'я, вам варто приділяти більше уваги часу прийому їжі. Дослідження, опубліковане в журналі Nutrition у 2017 році, показало: люди, які їли поживну їжу за сніданком, мали нижчий індекс маси тіла (ІМТ), ніж ті, хто наїдався наприкінці дня.

Багатьом відомо, що сніданок — найважливіша їжа за добу і що саме ранкове збалансоване харчування допомагає схуднути. Вчені підтверджують важливість першого за день прийому їжі: споживання більшої кількості калорій на початку дня (і мінімальної — наприкінці) покращує метаболізм, запобігає ожирінню і знижує ризик серцевих захворювань за рахунок зниження кров'яного тиску і зменшення кількості холестерину.

Тому пропуск ранкового прийому їжі впливає не тільки на вагу: він може призвести до інших серйозних ускладнень.

Огляд декількох досліджень показує, що відмова від сніданку (навіть якщо це відбувається один раз на тиждень) збільшує ризик розвитку діабету 2 типу. Вчені проаналізували більше 96 тис. чоловік (5 тис. із яких вже мали діабет 2 типу) і виявили, що у тих, хто пропускав сніданок раз на тиждень, ризик появи діабету 2 типу підвищувався на 6%. Чим більше сніданків пропустила людина, тим вищим був ризик. Для тих, хто пропускав 4–5 сніданків на тиждень, ризик був вищим на 55%.

Дослідження 2017 року, опубліковане в Журналі Американського коледжу кардіологів, показало, що люди, які погано їдять вранці, частіше страждають від атеросклерозу і звуження артерій.

Провідний автор дослідження доктор Валентин Фустер з Іспанського національного центру серцево-судинних досліджень у Мадриді говорить: «Якщо організм отримує достатню кількість енергії від їжі саме на початку дня, це позитивно впливає на здоров'я серцево-судинної системи».

У січні Американська кардіологічна асоціація опублікувала заяву про те, як планування раціону харчування може вплинути на здоров'я серця.

«Час прийому їжі може вплинути на самопочуття, оскільки режим харчування пов'язаний із "внутрішнім годинником" організму. Під час досліджень було виявлено, що коли тварини отримували їжу, перебуваючи в неактивній фазі (сон), їхній внутрішній годинник змушував організм змінити метаболізм поживних речовин, що призводило до збільшення ваги, резистентності до інсуліну та запалень», — повідомляє Марі-П'єр Сен-Онж, доктор філософії, доцент кафедри дієтології в Колумбійському університеті в Нью-Йорку.

Ті, хто снідає щодня, з меншою ймовірністю будуть мати високий рівень холестерину і проблеми з кров'яним тиском, а люди, які пропускають ранковий прийом їжі (це приблизно 20–30% дорослого населення), частіше страждають від ожиріння або діабету.

«Ми радимо харчуватися усвідомлено, приділяючи увагу плануванню того, що і коли ви їсте, а також менше захоплюватися перекусами на ходу і швидким поглинанням їжі», — говорить Марі-П’єр Сен-Онж.

Читайте далі:

Чудові корисні сніданки інших країн: Мексика, Італія, Іспанія

Історія шеф-повара, який був змушений оголосити голодування

Оптимальне меню для школяра: на замітку батькам

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...