• Як побороти сором'язливість — декілька незвичних порад

  • Марія Кононенко | Велика Епоха
    Середа, 30 січня 2019 року

Для одних сором'язливість — неприємний стан дискомфорту, який виникає не так часто та з яким можна легко впоратися. Для інших — величезна проблема, що містить у собі страхи і невпевненість, а також не дає нормально спілкуватися, працювати і насолоджуватися життям.

Напевно багато хто з нас пригадує дрижання колін під час виступу перед класом або інші ніякові моменти з дитинства. Часом сором'язливість поступово проходить сама — з віком ми ставимося до багатьох ситуацій спокійніше. Однак деяким людям доводиться докласти багато зусиль, щоб позбутися звички соромитися, яка стала патологічною.

Багато хто просто не знає, із чого почати роботу над собою. Вивчення книг із психології та перегляд мотивуючих роликів дають деяку користь, однак, щоб отримати реальні результати, у якийсь момент необхідно почати діяти. І, як то кажуть, найкращий час — просто зараз.

Декілька суперпорад про те, як побороти сором'язливість, дає відомий блогер Anastacia Kay (Анастасія Кей).

Як побороти сором’язливість:

1. Знайдіть причину

Сором'язливість властива різною мірою абсолютно всім людям, і бути боязким у деяких ситуаціях — абсолютно нормально. Однак дуже сильну скутість, яка заважає вам жити, можна розцінювати як погану звичку, якої потрібно позбуватися. Такий стан зазвичай викликаний наявністю негативного мислення: вам здається, що ви погано виглядаєте, вас засуджують тощо.

2. Будьте свідомими

Якщо ви зрозуміли, що під час прояву сором'язливості вас атакують нав'язливі думки, наступний крок — навчитися бути господарем своєї свідомості. Тут головне бажання і терпіння: оскільки звичка мислити негативно не виробляється за один день, вам знадобиться деякий час, щоб її змінити. Розібратися у хаосі думок вам допоможе, наприклад, практика медитації.

3. Мисліть реалістично

Безперечно, існують люди, які чимось кращі за вас. Однак, поза сумнівом, деякі ваші якості перевершують їхні. Оточуючі можуть думати про вас не тільки хороше, однак надавати їхнім думкам значення чи ні — вибираєте тільки ви. Не наділяйте зайвим трагізмом ситуацію, у якій перебуваєте, адже через якийсь час ви про неї і не згадаєте.

4. Зробіть те, чого боїтеся

Практичні дії — ключ до того, щоб у вас вийшло вирішити проблему сором'язливості. Після того, як ви почали розбиратися в корені страхів, не відкладайте реальні дії. Адже одна справа зрозуміти, і зовсім інша — застосувати. Найкраще починати поступово, каже Анастасія.

5. Замініть негативне позитивним

Анастасія Кей пропонує, наприклад, робити компліменти тим, кого зустрічаєте. Таким чином, позбавляючись від страху говорити з людьми, ви паралельно будете отримувати позитивні емоції від спілкування. Такі враження із часом переважать будь-які негативні думки у свідомості, а також дадуть вам впевненість у тому, що оточуючі не завжди налаштовані до вас вороже.

6. Практикуйте чемність

Допомога людям — ще одна можливість подолати сором'язливість, та й багато інших комплексів. Поступитися місцем у транспорті, допомогти донести речі або повернути втрачене — такі дії дозволять відчути вдячність інших людей. Приносячи користь іншим, можна підвищити самооцінку: ви відчуєте, що потрібні іншим людям. Анастасія також радить допомагати таким же сором'язливим як ви, підтримуючи їх: «Ніщо так не заспокоює, як чужі необґрунтовані страхи».

7. Не опускайте руки, продовжуйте йти вперед

Якщо ви зіткнулися з грубою поведінкою, варто пам'ятати, що вона анітрохи не характеризує вас. Згадайте пункт 3: якщо ви поглянете на поведінку інших абстрактно, а не з позиції жертви, то побачите, що, швидше за все, ваш кривдник просто був не в дусі, а можливо, у нього якісь серйозні проблеми, стрес від яких він вимістив на вас.

8. Цікавтеся іншими людьми

Можливо, вам важко підбирати слова, і тому ви боїтеся починати розмову. Однак зовсім не обов'язково «тягнути ковдру на себе»: проявіть увагу, розпитайте співрозмовника про його інтереси і дайте йому висловитися. Люди будуть вдячні за те, що ви уважно їх вислухали.

9. Позбувайтеся ярликів

Ярлики на кшталт «я сором'язливий», «я особливий: у всіх вийде, а у мене — ні» обмежують. Спробуйте мислити ширше, у категоріях «зараз я такий, але я можу бути іншим».

Читайте далі:

Квітуча скромність — історія танцівниці Меган Лі

Соціальний робот допомагає зменшити занепокоєння у дітей з аутизмом

Дарувати подарунки краще, ніж їх отримувати, — доводить наука

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...