• Подушка із гречаного лушпиння — робимо власноруч

  • Середа, 6 лютого 2019 року

Подушки з гречаного лушпиння часто можна побачити в будинках жителів Японії. Така подушка більш жорстка, але все ж має багато переваг: краще підтримує голову під час сну, відновлюючи правильний кровообіг, запобігає мігрені та безсонню.

Подушка з гречаного лушпиння — це традиційна японська подушка, відома під назвою sobakawa. Вона допомагає зняти напругу в шиї та всіх відділах хребта.

Гречані подушки стали популярними, адже вони дійсно підтримують шию у правильному положенні та вирівнюють хребет. Якщо ви спите на спині і на животі, вам потрібна тонка подушка, якщо на боці — більш товста. Помірно жорстка подушка з лушпинням гречки відповідає індивідуальним особливостям тіла під час сну.

Застосування такої подушки не завжди є вирішенням проблеми хропіння (особливо при апное), але вона допомагає підтримувати відкритими дихальні шляхи, що також зменшує хропіння.

Подушка допомагає при мігрені, є гіпоалергенною та не притягає пил. Завдяки формі лушпиння гречки в подушці добре циркулює повітря, не даючи накопичуватися теплу від тіла, через що подушка завжди залишається злегка прохолодною. Щоб звикнути спати на такій подушці, потрібно 3–5 днів.

Єдиний недолік такої органічної подушки — її ціна, яка часом досить висока. Тому спробуємо зробити власну подушку із гречаного лушпиння з деякими добавками — цілющими травами, які допомагають швидко поринути у спокійний сон.

Щоб зробити подушку, яка за розміром була б трохи менше звичайної і добре помістилася в наволочку, потрібно 2,3 кг лушпиння. Для приємного запаху і цілющих властивостей можна додати по 1/2 чашки сухої лаванди, ромашки та деревію.

Вам знадобиться:

• шматок тканини (краще використовувати натуральну бавовну);

• лушпиння гречки;

• добавки: шишки хмелю, збори трав зі снодійним і заспокійливим ефектом.

Інструкція:

1. Відріжте тканину таких розмірів та форми, яку ви хочете надати подушці. Не забудьте залишити по 1 см по краях для швів.

2. Складіть тканину всередину лицьовою стороною. Зшийте три сторони подушки і половину четвертої, залишивши отвір для заповнення лушпинням гречки.

3. Виверніть на лицьову сторону та заповніть сумішшю лушпиння і сухих трав (за бажанням).

4. Зашийте отвір. Подушка готова!

Примітки:

Перш ніж спати на гречаній подушці (як саморобній, так і покупній), обов'язково одягніть на неї наволочку, адже прати таку подушку не можна. Приблизно раз на місяць виймайте подушку і залишайте на сонці, щоб видалити вологу та бактерії, які в ній накопичилися.

Читайте далі:

Робимо подушку з ароматних трав від безсоння та стресу

Популярний напій «Місячне молоко» — найкращий засіб від безсоння?

Як поліпшити поставу за стародавнім китайським методом

Японське мистецтво фуросікі: від стильної упаковки до створення модних речей

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...