• Як виростити цукрову кукурудзу на своїй ділянці

  • П'ятниця, 29 березня 2019 року

Кукурудза цукрова (або маїс) — не тільки смачна, але й корисна рослина. Її не важко виростити у себе на ділянці, якщо дотримуватися кількох рекомендацій щодо вибору сортів, місця, ґрунту, а також щодо подальшого догляду за рослинами.

Історія кукурудзи

Відомо, що кукурудзу булу одомашнено корінними народами південної Америки принаймні 10000 років тому. Тоді її початки були всього лише 4 см в довжину.

Сьогодні існує багато видів цієї зернової культури. Польову кукурудзу збирають, коли зерна сухі, і використовують для приготування олії, сиропу, борошна та як корм для тварин. Кукурудза цукрова (або маїс) — вид, який з'явився в результаті гібридизації та в якому приблизно у 3 рази більше цукру, ніж у польовий кукурудзі.

Як вирощувати цукрову кукурудзу

Вибір місця

Виберіть на ділянці місце, яке щодня протягом принаймні 6 годин освітлюється сонцем. В ідеалі воно також має бути захищене від сильного вітру.

Ґрунт

Для кукурудзи підходить старий родючий ґрунт. Удобрюйте його за допомогою компосту або гною восени, перш ніж висівати насіння наступної весни. Або ж внесіть добриво 10-10-10 у ґрунт перед посадкою.

Сорти кукурудзи

Існують десятки видів жовтої, білої та двоколірної кукурудзи. Якщо у вас невелика ділянка, слід вибирати один вид на сезон. Кукурудза запилюється вітром, і різні сорти повинні знаходитися на відстані не менше 250 м, щоб запобігти перехресному запиленню, яке може зіпсувати весь урожай.

Сорти цукрової кукурудзи діляться на три типи: звичайні, із підвищеним вмістом цукру та суперсолодкі. Як правило, чим солодший сорт, тим довший термін зберігання початків після збору врожаю.

Посів

Сіяти насіння потрібно безпосередньо у ґрунт, через два тижні після того, як закінчиться період заморозків. В ідеалі температура ґрунту повинна бути вище 16°C. Садіть насіння на глибину 5 см на відстані 15 см один від одного. Оскільки кукурудза запилюється вітром, ефективніше саджати не довгими рядами, а блоками (мінімум чотири на чотири). Коли саджанці виростуть на 10 см, потрібно прорідити їх так, щоб вони знаходилися на відстані 30 см один від одного.

Полив

Після посадки насіння добре поливайте ділянку: щоб прорости, кукурудзі потрібно багато вологи. Коли насіння зійде, йому знадобиться полив у розмірі мінімум 2,5 см (1 дюйм) водяного стовпа щотижня.

Добрива

Солодка кукурудза не потребує частого внесення добрив. Але якщо ви помітите, що їй потрібна додаткова підгодівля, виберіть збалансоване добриво NPK.

Рослини-компаньйони

Хороші сусіди для кукурудзи — це боби і гарбуз. У них взаємовигідні відносини: кукурудза забезпечує підтримку для зростання бобів, боби виділяють азот у ґрунт, а гарбуз діє як жива мульча і обмежує доступ сонячного світла до ґрунту, що зберігає вологу і не дає рости бур'янам.

Ви також можете посадити поруч із кукурудзою дині, огірки, картоплю, кабачки, буряк, горох, кріп, петрушку і сонях. Однак уникайте сусідства кукурудзи, селери і помідорів.

Підпірки

Зазвичай стебла кукурудзи не потребують додаткової опори. Однак якщо у вашому регіоні погана погода або по ділянці ходять великі тварини, використовуйте в якості підпірок для кожної рослини кілочки.

Запилення

Після появи ниток на кукурудзяних рильцях ви можете обережно потрусити рослину, щоб допомогти звільнити пилок.

Збір врожаю

Залежно від сорту, цукрова кукурудза готова до збору через 60–90 днів після посіву. Коли ви помітите, що кінці ниток на кукурудзі набули коричневого відтінку, відверніть лушпиння і злегка натисніть нігтем на зерно. Якщо з нього виступила молочна рідина, пора збирати урожай; якщо рідина прозора, значить кукурудзі потрібно більше часу для дозрівання.

Читайте далі:

Чудо-продукт кукурудза: 8 варіантів використання

Чому садівники та городники живуть довше?

Як захистити рослини від шкідників: спільні посадки та натуральні засоби обробки

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...