• Як займатися за методикою Глена Домана

 • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
  Понеділок, 18 березня 2019 року

Сучасні батьки прагнуть з дитинства розвивати і правильно виховувати дітей. Тому вони вивчають навчальні методики, щоб вибрати з них найбільш прийнятну. Давайте поговоримо про систему Глена Домана, дізнаємося про всі нюанси, переваги та недоліки виховання.

Методика Глена Домана

Методика Домана: опис

Глен Доман вивчав особливості дітей, які мали невеликі проблеми з розвитком. В ході роботи було виявлено, що до 6-річного віку людина сприймає втричі більше інформації, ніж у наступні роки. Тому ця система розроблена для немовлят з 3 місяців. У цей період займаються тренуванням зорової пам'яті та фізичних навичок. В теорії методика застосовується до 7 років, оскільки до цього віку відбувається активне зростання головного мозку.

Опис посібників:

 • Інтелектуальна частина. Основою навчальної системи є картки Домана. Вони являють собою аркуш паперу з крупно написаними словами, використовується червоний колір. Дитині показують картинки і чітко вимовляють слово. Заняття проходить протягом 10 секунд. Такий метод вдосконалює логічне мислення, лічбу, читання і фотографічну пам'ять.
 • Фізичне виховання. Глен Доман у своїх педагогічних посібниках наполягає, що батьки мають займатися з 1-місячною дитиною удосконаленням тіла. Тобто вчити її повзати, качати і постійно тренувати. Оскільки розумовий потенціал безпосередньо залежить від фізичних можливостей тіла.

За методикою Глена Домана можна займатися у дитячому саду або вдома. Слід враховувати, що автор наполягає на застосуванні методу в домашніх умовах, оскільки маленьких діток не можна змушувати займатися. Якщо ви помітили, що малюкові нудно або він втомився, припиніть заняття. Програма виконується щодня, тільки так теорія може втілитися в життя і принести реальну користь малюку.

Методика Домана: з чого почати?

Як педагог Глен Доман вважає, що всі батьки, які вирішили навчати дитину за цією методикою мають розуміти:У малюка завжди є вибір. Доросла людина ніколи не знає ким стане його син або донька. Тому від батьків потрібно максимум зусиль, щоб всебічно розвинути малюка: емоційно, інтелектуально і фізично.З перших днів життя новонароджена дитина може вчитися повзати, удосконалювати свої навички, і постійно розширювати кругозір. З віком підсилюйте фізичне навантаження.
При розвитку інтелекта особлива увага приділяється пам'яті, тому без карток обійтися не можна. Картки Домана, або просто картинки для дітей українською мовою можна знайти за посиланням https://krainau.com/kartynky-dlia-ditei.html. Там же ви зможете скачати і роздрукувати якісні зображення. Ці картки для дітей дошкільного віку на сайті krainau.com розділені за темами: картинки тварин для дітей, професії, овочі та фрукти і т.д.Через деякий час більшість батьків зауважує, що їх дитина стоїть на щабель вище в певних уміннях, порівняно з однолітками в дитячому садку або іншому навчальному закладі.

Як вчити дитину за методикою Домана?

У посібнику Глена Домана представлені методи, на які орієнтуються педагоги:Перший урок найголовніший. Ви зобов'язані завоювати довіру маленького учня і його цікавість. Тому завжди ретельно продумуйте програму і вибирайте відповідний момент для уроку.
Принцип виховання за Гленом Доманом - це проведення навчання в ігровій формі.З дорослішанням заняття трохи видозмінюються. Дітям пропонують розповісти про фігуру, об'єкті або тварину, яка знаходиться на картинці, або самостійно описати його.Одні й ті ж картки не демонструють більше 3 разів на день.
Батьки, які вирішили використовувати метод Глена Домана, зобов'язані бути дисциплінарними і відповідально підходити до кожного заняття. Тепер ви стали для своєї дитини справжнім педагогом, який допоможе розкрити його фізичний та інтелектуальний потенціал.

Методика Домана: основні принципи

Принципи методики Глена Домана:

 • Починати вчити малюка слід якомога раніше.
 • Поважайте свого малюка як особистість.
 • Хваліть людинку і радійте її досягненням.
 • Дотримуйтесь інструкції і вчіть у відповідній обстановці. Вся увага учня має бути спрямована на педагога.
 • Перевірки не проводяться.
 • Слідкуйте за станом малюка, за найменших ознак втоми урок припиняється.
 • Додавайте нові посібники щотижня.
 • Навчальний процес відбувається щодня. Адже мозок зростає кожен день і постійно працює.
 • Батьки зобов'язані заздалегідь опрацьовувати теорію, яка буде на уроці.
 • Не забувайте про вдосконалення фізичних навичок малюка.
 • Основний принцип методу Глена Домана - якщо дитині нудно і нецікаво не змушуйте її вчитися.

Методика Домана: інструкція

Автор методики стверджує, що не має значення, скільки років вашому малюкові 1 година чи 2 роки, на будь-якому етапі можна починати його розвиток. Але проблема в тому, що багато батьків бояться вчити немовля.
Головне пам'ятайте, що робота з дітьми - це постійне спілкування, яке не тільки вчить новому, а й має приносити обопільну радість.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...