Субота, Вер 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Машини Shellworks перетворюють панцири омарів на екологічний пластик (ВІДЕО)

Неділя, 2 серпня 2020 року

Команда студентів із Великобританії розробила машини, за допомогою яких можна видобувати з панцирів омарів хітин. Потім на його основі вони створюють новий біоматеріал, що є екологічною альтернативою одноразовому пластику.

Омари (або лобстери) — досить популярна страва, яку подають у багатьох ресторанах. Однак таке харчування створює багато відходів: панцири, із яких видобуто їстівне м'ясо, потім просто відправляються на звалище.

Чотири студента з Королівського коледжу мистецтв та Імперського коледжу Лондона вирішили використовувати ці відходи, перетворюючи їх на новий матеріал. Щоб оптимізувати процес, дизайнери Ед Джонс, Інсія Джафферджі, Амір Афшар і Ендрю Едвардс розробили спеціальні машини.

Для чого було розроблено машини Shellworks?

Студенти вирішили створювати біопластик із хітину та суміші оцту. Хітин — поширений у природі біополімер, проте видобути його з панцирів ракоподібних не так-то просто. Винахідники випробували декілька трудомістких способів, поки не зрозуміли, що потрібно сконструювати власні машини для видобування хітину.

Так з'явилися п'ять машин із кумедними назвами — Shelly, Sheety, Vaccy, Dippy і Drippy.

Як працюють машини

Машина Shelly працює над екстракцією та дозволяє контролювати всі експерименти над матеріалом, що передують подальшому створенню предметів з біопластику.

Sheety використовує тепло і натиск повітря, щоб сформувати з матеріалу рівні листи.

Vaccy працює як паровий пилосос, надаючи листам гнучкість і утворюючи в них заглиблення різної форми.

Dippy може створювати з біопластику різні об'ємні предмети — наприклад, стакани. Металева форма занурюється в рідку масу, яка після застигання готова до використання.

Drippy — корисна машина, яка переводить матеріал назад у рідку форму. Таким чином усі обрізки від створених перед цим предметів можна використовувати повторно. «Окрім того, ними можна полити рослини в саду, удобрюючи ґрунт хітином», — жартома додають творці.

Які властивості має готовий матеріал?

Одержаний із панцирів омарів біопластик досить універсальний. Експериментуючи зі співвідношеннями інгредієнтів, можна отримати матеріали різної прозорості, жорсткості, гнучкості і товщини.

Винахідники продовжують працювати над створенням екологічних матеріалів з хітозану та сподіваються, що матеріал із панцирів омарів зможе стати гідною альтернативою одноразовому пластику.

Читайте далі:

Стартап з України створив одноразову зубну щітку з паперу — Effa

У Нідерландах із болотного бур'яну роблять біоупаковку

Фарба з пелюсток квітів прикрасить храми на Шрі-Ланці

Comments   

загрузка...