• Соломинка Zen Eating допоможе здолати переїдання і апное

  • Середа, 20 березня 2019 року

Одна з причин переїдання полягає в дуже швидкому ковтанні шматочків їжі, під час якого мозок не встигає усвідомити, що шлунок вже повний. Ізраїльська компанія Zen Eating створила невеликий пристрій, який допомагає вирішити цю проблему: тренуючи язик та піднебіння, можна навчитися усвідомленому ковтанню, а також позбутися печії та хропіння.

Із проблемою переїдання стикається багато людей. На те, щоб сигналізувати мозку про насичення, шлунку потрібно 19 хвилин. Однак ми з'їдаємо всю порцію їжі на тарілці в середньому за 9 хвилин! Не оминула ця проблема і засновника Zen Eating Скотта Хірша. Ось що він розповідає:

«Я не знав, наскільки важливим для мого здоров'я є правильне ковтання. При швидкому поглинанні їжі у мене з'являлися коліки у шлунку, потім — печія і зайві кілограми, які не зникали навіть коли я харчувався здоровою їжею. Потім з'явилися хропіння і сильне апное уві сні».

Після вивчення клінічних досліджень про правильне ковтання і про те, наскільки це важливо для дихання під час сну, харчування і загалом здоров'я, Скотт Хірш об'єднав свої зусилля з доктором Ороном Захаром, технічним директором громадської медичної компанії:

«Я був вражений, наскільки сильно ковтання впливає на здоров'я організму і як мало людей у світі знають про це. За оцінками, 97% дорослих проковтують їжу та напої при неправильному положенні язика. Ми створили пристрій Zen Eating, який допомагає виробити здорові звички».

Через деякий час використання Zen Eating у Хірша зменшився показник апное від 33 до 1, а середній час, що витрачається на прийом їжі, збільшився від 7 до 20 хвилин. Що стосується зайвих кілограмів, то і в цьому питанні справа зрушила з мертвої точки:

«Я відчуваю, що можу контролювати кількість спожитої їжі, і тепер це спокійний і неспішний ритуал, який приносить розслаблення. Я став краще спати. Велика кількість досліджень говорять про те, наскільки важливо покращити саме те як ми їмо. Сподіваюся, моя робота підвищить обізнаність про цю проблему».

Що таке Zen Eating

Zen Eating — це новітня технологія, яка допомагає користувачам подолати проблеми переїдання.

Винахід виглядає як соломинка для напоїв. За її допомогою людина може тренувати піднебіння: протягом 5 секунд перед їжею необхідно потягувати воду через Zen Eating. Продумана форма соломинки змушує язик стискатися, зменшуючи простір у роті. Тренування призводить до того, що зрештою при укусі буде проковтуватися менша кількість їжі. Людина буде повільніше їсти, насичуватися меншою кількістю їжі і не буде переїдати.

Таке тренування м'язів ротової порожнини активує парасимпатичну нервову систему, що дозволяє людині насолоджуватися меншими шматочками їжі. Загалом користувачі зможуть їсти на 10–30% менше, адже при повільному прийомі їжі шлунок наповнюється поступово і організм у такому темпі краще насичується.

Читайте далі:

Чому люди хропуть та як вирішити цю проблему

Як навчитися не переїдати? 12 простих кроків

Нічний перекус: 5 варіантів «правильних» ласощів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...