• Вчимося тримати рівновагу — 7 простих вправ

  • Понеділок, 4 березня 2019 року

Уміння тримати рівновагу — одна з фізичних можливостей людини, яка пов’язана з різними процесами в організмі. Раптове зниження здатності балансувати може вказувати на появу серйозних проблем зі здоров'ям.

Якщо ви займаєтеся спортом, розвиток балансу за допомогою певних вправ зміцнить ваше тіло і підготує його до виконання швидких поворотів або інших рухів. А якщо ви не суперактивні, практика збереження рівноваги допоможе запобігти травмам при падіннях і нещасних випадках.

Вправи, про які піде мова далі, можна виконувати будь-коли у вільний час. Наприклад, під час перерви на роботі або просто по одній вправі щоразу, як встаєте.

Збереження рівноваги на одній нозі

Стоячи на одній нозі, підніміть іншу та відведіть вперед, вбік або назад. Це одна з найпростіших вправ на розвиток рівноваги. Якщо ви тільки починаєте займатися, переконайтеся, що поруч є за що вхопитися або на що спиратися, як показано на відео нижче.

Сидячи навпочіпки

Це ще одна вправа, для виконання якої не потрібні спеціальні тренажери. Вона зміцнює м'язи нижньої частини корпусу.

Нахили з додатковою вагою

Залежно від того, яка у вас фізична підготовка, можна виконувати базовий варіант цієї вправи або ускладнену версію (вони детально показані на відео). Обидві вправи зміцнюють м'язи спини і живота, які відіграють важливу роль у підтримці рівноваги.

Поза з йоги «Кішка-корова»

Ця вправа добре підходить для тренування балансу, а також розтягує і зміцнює нижню частину спини, зменшуючи біль у попереку.

Вправа «Годинник»

Цю вправу на балансування можна робити практично де завгодно. Її техніка виконання нескладна: уявіть своє тіло центром великого годинника, а ногу — стрілкою.

Вправа «Дерево» з йоги

Цю вправу можна робити у простому або складному варіанті, залежно від того, як поставити нерухому ногу.

Рухи з тай-чи

Тим, хто шукає більш розслабляючий і спокійний спосіб попрактикуватися в досягненні кращої рівноваги, підійде тай-чи.

Як відомо, ця практика розвиває рівновагу, заспокоюючи розум і допомагаючи зосередитися на рухах. Деякі основні елементи показано на відео.

За даними дослідження 2018 року, практика тай-чи допомагає людям похилого віку вберегтися від травм при падінні. Ті, хто практикували тай-чи, знизили ризик падіння на 58% всього через шість місяців.

Читайте далі:

Вправи цігун — альтернатива лікам?

Фізичні вправи допомагають мозку залишатися молодим

3 простих вправи від болю у спині: домашня йога

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...