• Ліки, які ви приймаєте, можуть нашкодити мозку

  • Четвер, 28 лютого 2019 року

Перш ніж прийняти будь-який препарат (навіть якщо це засіб від алергії або легке снодійне), дізнайтеся про нього більше. Ліки, які ви приймаєте, можуть викликати в майбутньому небезпечні побічні ефекти: втрату пам'яті, деменцію (недоумство) та інші психічні проблеми.

Особливо в сезон грипу, застуд або алергії подумайте двічі, перш ніж випити таблетку, яка обіцяє зняти симптоми.

Дослідження, проведене в 2016 році, підтверджує те, про що багато вчених застерігало раніше протягом десятиліть: антихолінергічні препарати пов'язані з когнітивними порушеннями і підвищеним ризиком розвитку деменції.

Антіхолінергіки — це клас ліків, які відпускають як за рецептом, так і без. Їх використовують для лікування алергії та астми, а також розладів сну і депресії, повідомляє Healthline. Ці ліки можуть призначити при нетриманні, шлунково-кишкових судомах і м'язових спазмах, а також за високого кров'яного тиску, хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) і симптомів хвороби Паркінсона.

Ось повний список антихолінергічних препаратів.

Інше дослідження, опубліковане в 2018 році, підтверджує попередні висновки і показує, що у людей, які страждали хворобою Паркінсона, нетриманням сечі або депресією і вживали антихолінергічні препарати протягом щонайменше року, підвищився ризик розвитку недоумства на 30%. Дослідники також розглянули різні класи антихолінергічних препаратів, щоб визначити, чи не можуть деякі з них призвести до ризику деменції.

Хоча вченим вже давно відомо про зв'язок таких препаратів із порушеннями здоров'я, методи нейровізуалізації вперше допомогли чітко визначити когнітивні зміни, пов'язані із прийомом ліків. Дослідники з Медичної школи Університету Індіани використовували методи візуалізації мозку для пошуку фізичних змін, викликаних цими препаратами. Вони вивчили більше 400 дорослих у ​​віці 73 років, провівши з ними серію нейропсихологічних тестів і когнітивних опитувальників, а потім здійснили ПЕТ-сканування і МРТ.

Учасники дослідження, які приймали антихолінергічні (AC) препарати, гірше справлялися з когнітивними тестами, особливо з тими, у яких потрібно було відновити щось у пам'яті. Також у них був нижчий рівень метаболізму глюкози (важливий показник, що впливає на функціонування мозку).

«Використання AC-препаратів було пов'язано з посиленням атрофії головного мозку, дисфункцією та клінічним занепадом. Таким чином, не рекомендується використання AC-ліків для літніх людей, якщо є доступні альтернативні методи лікування», — зробили висновок дослідники.

Попереднє дослідження показало, що препарати, які мають потужну антихолінергичну дію, можуть впливати на мозок навіть через 60 днів після використання. Ліки зі слабшою дією можуть все ще мати когнітивний ефект і через 90 днів.

Читайте далі:

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Якість роботи мозку залежить від пори року

Секрет розкрито: чому курячий суп допомагає швидше одужати

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...