ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Стартап з України створив одноразову зубну щітку з паперу — Effa

Велика Епоха
Стартап з України створив одноразову зубну щітку з паперу — Effa

Український стартап Effa створив одноразову зубну щітку з паперу — незамінну річ у подорожах і готельному сервісі. Щітка Effa — це проста і безпечна альтернатива пластиковим аналогам, які не переробляються і щодня поповнюють сміттєві полігони.

Декілька світових мереж кав'ярень і ресторанів уже оголосили про припинення використання пластикових соломинок, і тепер боротьба із пластиковим забрудненням переходить до наступної великої проблеми — одноразових зубних щіток із пластику.

Стартап Effa з України — фіналіст конкурсу, організованого Green for Growth Fund (Зелений фонд для зростання), — розробив одноразову зубну щітку з переробленого паперу та інших екологічно чистих матеріалів.

Для розкладення пластику потрібно близько 500 тис. років, впродовж цього періоду він розпадається на частинки мікропластику, вплив яких на здоров'я людини до кінця не вивчено. Окрім забруднення, яке пластик створює після потрапляння на звалище, однією з найбільших проблем є те, що він зроблений з викопного палива. Прогнози показують, що одноразовий пластик буде головною рушійною силою зростання виробництва пластмас у найближчі роки.

Щодня готелі й авіакомпанії викидають близько 6 тонн одноразових пластикових зубних щіток. І це лише частина пластикових відходів, які забруднюють природу. Щохвилини в океани потрапляє така кількість пластику, яку за габаритами можна порівняти з китом — однією з найбільших тварин на Землі.

Цей «пластиковий кит» складається в основному з одноразових виробів, таких як пляшки, пластикові пакети і предмети щоденної гігієни, включаючи одноразові зубні щітки.

Effa представляє екологічно безпечну альтернативу пластиковим щіткам — зубну щітку з паперу. На її створення надихнув той факт, що люди багато подорожують і, звичайно ж, «завжди забувають взяти із собою зубну щітку».

Прості, стильні та екологічно чисті зубні щітки Effa можуть бути використані в подорожах відвідувачами готелів та клієнтами авіакомпаній, а також ув'язненими в тюрмах.

Корпус щітки виготовлений із паперу та покритий наношаром PLA — інноваційного матеріалу, виготовленого з кукурудзяного крохмалю. Частина, яка утримує щетину, також виготовлена ​​з PLA, оскільки папір не є достатньо міцним матеріалом. Щетинки зроблені із суміші нейлону з касторовою олією, що робить Effa екологічно чистою зубною щіткою. До слова, навіть упаковка зроблена з паперу, який розчиняється у воді, не завдаючи шкоди природі.

Компанія вже готує першу партію 100 тис. одноразових зубних щіток для поставок в ЄС.

Зубна щітка — це тільки початок роботи компанії Effa. До 2021 року стартап планує створити колекцію одноразових виробів з екологічно чистих матеріалів, яка, за словами творців, допоможе людям піклуватися про навколишнє середовище щосекунди свого життя.

Читайте далі:

Створено біорозкладну зубну щітку, яка генерує електрику з руху

Зубні щітки з бамбука — достойна альтернатива пластиковим

Знайдено найпростіший засіб для усунення запаху часнику