ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Цілюще світло лампи здатне лікувати хронічні виразки

Велика Епоха
Цілюще світло лампи здатне лікувати хронічні виразки

Вчені з Манчестерського університету і Salford Royal NHS Foundation Trust розробили лампу, світло якої ефективно лікує хронічні виразки. Випробування цього методу показало відмінні результати лікування багатьох типів виразок.

Під час одного з досліджень Arthritis Research UK під керівництвом д-ра Майкла Г'юза вчені протестували терапію, при якій поєднання світла певних довжин хвиль впливає на виразки на пальцях. Такі виразки викликані системним склерозом, за якого імунна система помилково атакує власні тканини людини (у даному випадку ділянки пальців рук і ніг).

Лампа, створена командою, складається із 32 різних джерел світла, що випромінюють інфрачервоне, червоне і ультрафіолетове світло. У експерименті взяли участь 8 пацієнтів з 14 виразками.

За даними опублікованого в Journal of Dermatological Treatment звіті, кожен пацієнт перебував під лампою по 15 хвилин, сеанси проходили два рази на тиждень протягом трьох тижнів. Після лікування залікувалося в середньому 83% виразок. Окрім того, не було виявлено ніяких побічних ефектів.

Як повідомив д-р Г'юз, результати виявилися настільки вражаючими, що така світлотерапія може стати поширеним методом лікування різних виразок, включаючи діабетичні та венозні, які становлять велику проблему для десятків тисяч пацієнтів.

Люди з діабетом схильні до появи виразок або відкритих ран, які не загоюються через поганий кровообіг та ускладнення стану. Недостатній приплив крові від кінцівок до серця викликає підвищення тиску у венах, що призводить до виникнення венозних виразок.

Вчені вважають, що ультрафіолетове світло, яке не можна побачити неозброєним оком, вбиває бактерії та зменшує запалення, прискорюючи загоєння. Червоне світло покращує кровообіг, збільшуючи надходження кисню і поживних речовин, необхідних для загоєння ран. Також відомо, що він стимулює вироблення білкового колагену у шкірі, який забезпечує природне загоєння, допомагаючи росту нових тканин. А інфрачервоне світло стимулює кровообіг.

Пацієнти, які проходять світлотерапію із використанням лазерів для лікування виразок, змушені перебувати в лікарні протягом п'яти днів і приймати ліки, які знижують кров'яний тиск. А новий метод терапії можна буде проводити вдома.

«Боротьба із виразками зазвичай становить для пацієнтів велику проблему: сучасні методи лікування дорогі та вимагають постійного перебування в лікарні. Наша технологія дешевша і практична, оскільки її можна провести вдома. Ми вважаємо, що цей пристрій можна легко адаптувати для віддаленого спостереження за ходом лікування за допомогою камер. Ми плануємо працювати над цим наступні 6–12 місяців і протягом року сподіваємося випробувати пристрій для лікування діабетичних виразок», — розповів д-р Г'юз.

Читайте далі:

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Додаток виявляє ранні ознаки хвороби Паркінсона

Найкращі винаходи, які з’явилися «помилково»