Неділя, Лис 29, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Мексиці творча студія MaliArts розробила проект порятунку бджіл — Refugio

Середа, 20 травня 2020 року

З розширенням міського середовища світ природи і його мешканці опинилися під загрозою знищення, і захищати їх усе важче. Багато комах, які є важливою частиною екосистеми, залишає мегаполіси.

У наш час більше половини населення проживає в містах, і люди, схоже, продовжують усіма силами усувати природу зі свого життя. Рослин, що пробиваються між тріщинами бетону, намагаються позбутися, дерева вирубують, щоб побудувати автостоянки, а торгові центри зводять там, де колись були парки.

Не оминула загроза зникнення і комах. Інсектициди, репеленти і пастки використовуються повсюдно. Ми забуваємо, що комахи, наприклад бджоли, відіграють непомітну, але важливу роль у підтриманні екологічної рівноваги.

У Мексиці творча студія MaliArts розпочала проект під назвою Refugio (з іспанської — «притулок»), мета якого — відновити і зміцнити зв'язок між міськими жителями і природою (а конкретно — бджолами).

Фахівці розробили серію із трьох конструкцій для поодиноких бджіл, щоб допомогти комахам вижити в міських умовах забудованих районів. Перша — будиночок з отворами (місце для відпочинку та гніздування), друга — безпечне місце для пиття (поїлка), третя — годівниця з їжею (для районів, де немає достатньої кількості квітів). Будиночки виготовлені з комбінацій дерева, кераміки та сталі.

Refugio — притулок для різних видів поодиноких бджіл, який забезпечує основні потреби в укритті, їжі та воді. Бджоли, які не живуть у вуликах, не мають королеви (матки) і тому не виробляють мед. Більшість з них не агресивні, а деякі навіть не мають жала. Довгий час на бджіл-самітників не звертали великої уваги, але нещодавні дослідження показують, що вони можуть бути найефективнішими запилювачами у природі.

Наприклад, одна руда осмія (вид бджіл із сімейства мегахіліди) може запилити стільки ж рослин, скільки запилюють 120 робочих бджіл. Ця здатність робить їх безцінними для екологічної різноманітності.

«Коли ми говоримо про бджіл, то зазвичай уявляємо європейську медоносну бджолу (Apis mellifera), хоча насправді близько 90% видів бджіл є поодинокими. Той факт, що поодинокі бджоли не виробляють ніякого "споживчого продукту" для людей, не означає, що вони не важливі», — пояснює Габріель Кальвілло зі студії MaliArts у Мехіко.

Колекція з трьох конструкцій Refugio допоможе створити ідеальне середовище для різних видів бджіл-самітників і зберегти біорізноманіття. Творці сподіваються, що будиночки будуть встановлені в різних містах і зроблять стосунки людей та бджіл більш гармонійними.

Читайте далі:

Раптове зникнення медоносних бджіл

Як допомогти бджолам: 7 простих речей, які врятують їх від вимирання

Птахи та комахи — індикатори біологічної різноманітності

Comments   

загрузка...