ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Студенти створили інвалідний візок, зручний для авіаперельотів, — Air Chair

Велика Епоха
Студенти створили інвалідний візок, зручний для авіаперельотів, — Air Chair

Студенти-інженери з ОАЕ розробили інвалідний візок Air Chair, який ідеально підходить для авіаперельотів. Його можна використовувати протягом усього шляху — у залі очікування та навіть у літаку, це допоможе заощадити час і зробить подорож комфортнішою.

Останніми роками з'явилося багато різних інновацій, мета яких — допомогти людям з інвалідністю.

Під час перельотів пасажири, що мають труднощі з пересуванням, змушені в аеропорту міняти своє крісло-коляску на інше. Тобто вони не можуть взяти із собою своє інвалідне крісло в далеку подорож. Air Chair стане вирішенням цієї проблеми.

Амер Сіддікі й Алі Асгар з Інженерного коледжу (CEN) при Американському університеті Шарджі (AUS) побачили необхідність у створенні інвалідного візка, який би відповідав усім вимогам перельоту.

Вони створили Air Chair — візок, що буде зручним для пасажирів з інвалідністю. Його s-подібна конструкція дозволить людині без зусиль влаштуватися на сидінні. Крісло досить вузьке й може легко проїжджати через стандартні проходи всередині літака (на відміну від звичайних візків).

Для безпеки під час польоту візок можна знерухомити за допомогою механізму блокування. На кріслі закріплено стандартний ремінь безпеки, а також є доступ до функцій розваг.

Поза простором літака Air Chair функціонує так само як і будь-який інший інвалідний візок з ручним або електричним управлінням. Коли крісло не використовується, його можна скласти, зменшивши висоту більш ніж на дві третини.

На даний час проект все ще знаходиться на стадії розробки. Після удосконалення робочої моделі її будуть використовувати в якості прототипу. У ньому буде враховано всі правила, що регулюють безпеку інвалідних колясок і авіаційну безпеку (CAA, ICAO, FAA FDA, MHRA та інші).

Студентський проект Air Chair отримав міжнародне визнання і був відзначений премією на одному з найпрестижніших конкурсів інновацій в світі — James Dyson Award.

«Перемога є великою честю та істинним підтвердженням нашої ідеї. Це досягнення підштовхнуло нас до подальшого розвитку Air Chair. Представивши концепцію проекту громадськості, ми сподіваємося залучити ще більше інвестицій для початку етапу створення прототипу. Ми хочемо побачити наші візки в аеропортах по всьому світу», — говорить Амер Сіддікі.

Читайте далі:

Створено революційне крісло-візок, що дозволяє забути про проблему пересування

Створено зручний інвалідний візок із графену

Створено «розумне» автомобільне крісло для дітей