• Діатомова земля: 10 дивовижних застосувань

  • Четвер, 28 березня 2019 року

Діатомова земля (або кізельгур) — білий порошок, який отримують із залишків водоростей, виявлених у руслах річок і озерах. Кізельгур часто використовують в якості безпечного засобу від комах (наприклад бліх, які оселяються в будинку). Але діатомова земля має й деякі інші маловідомі унікальні властивості.

Від 1960-х років кізельгур зазвичай використовували для приготування зубної пасти, освітлення вина і пива, а також як природний засіб від шкідників. Напевно, багато хто з нас вживав продукти, що містять трохи діатомової землі, навіть не знаючи про це! Але не варто хвилюватися.

Згідно Управлінню з контролю за продуктами і ліками (FDA), харчова діатомова земля безпечна для вживання, у тому числі й для вагітних. Іноді люди ототожнюють харчовий діатоміт з промисловим. Але харчовий діатоміт відрізняється від промислового, яким очищають басейни. Промисловий вид діатомової землі токсичний для людей, і його слід уникати.

Харчова діатомова земля очищена, інертна і нешкідлива. Саме про неї і піде мова далі.

На що здатна діатомова земля

Для людського тіла, і навіть для тварин, харчовий діатоміт — корисна речовина. Вона зв'язується з небажаними токсинами у травному тракті і навіть використовується як засіб для очищення шкіри.

Що стосується небажаних комах, це зовсім інша історія. Багато хто використовує діатомову землю як природний пестицид. Він здатний завдати шкоди екзоскелету комах, через що ті зневоднюються і гинуть (тоді як для людей і тварин він залишається абсолютно безпечним).

10 способів використання діатомової землі

Деякі джерела стверджують, що діатоміт харчовий — це ліки від усього: від паразитів до вірусів. Він бореться з вільними радикалами, ремінералізує кістки та призупиняє старіння. Ось декілька варіантів застосування.

1. Як природна альтернатива пестицидам

Більшість пестицидів та інсектицидів отруйна для шкідників. На жаль, хімічні речовини, які небезпечні для дрібних шкідників, також небезпечні і для людей. Окрім того, із часом комахи можуть розвивати стійкість до препарату.

Діатомова земля бореться із блохами, постільними клопами, тарганами і мурахами. Просто розсипте трохи порошку навколо будинку, і незабаром проблема буде вирішена.

Але не використовуйте засіб без явної необхідності: пам'ятайте, що всі комахи є важливою складовою екосистеми нашої планети!

2. Від бліх у будинку та в домашніх тварин

Щоб зупинити розмноження бліх, посипайте декілька разів на день діатомітом килим та інші м'які поверхні. При обробці надягайте пилозахисну маску, щоб уникнути подразнення органів дихання. Після обробки зачекайте приблизно годину, а потім пропилососьте. Повторюйте процедуру по кілька разів на день протягом 4 днів, поки блохи не зникнуть.

Застосовувати діатомову землю можна і безпосередньо на шерсті домашніх тварин, наприклад, перед походом до лісу. При нанесенні уникайте потрапляння речовини в очі та ніс тварини.

3. Боротьба із клопами

Навіть компанії, які борються зі шкідниками, іноді використовують діатоміт для безпечного видалення клопів. Посипайте цим засобом матраци щоразу, коли міняєте простирадла, щоб запобігти появі клопів та інших шкідників.

4. Як джерело діоксиду кремнію

Діоксид кремнію потрібен шкірі, зубам і волоссю. Дослідження, проведене в Університеті Цинциннаті, показало, що при регулярному прийомі кремнезем прискорює ріст волосся і робить його міцним. Шкірі також необхідний кремнезем, і його дефіцит може призвести до сухості шкіри.

Також існують докази про зв'язок між споживанням дієтичного кремнію і покращенням мінеральної щільності кісток. За однією з теорій, кремній допомагає організму синтезувати колаген (який організм використовує в суглобах, сполучній тканині, кістках і шкірі).

5. Допомога при детоксикації

Деякі дані свідчать про те, що кремнезем усуває пошкодження в організмі, завдані вільними радикалами. Тобто він працює так само, як і антиоксиданти. Хоча це не підтверджено фактичними дослідженнями, але вважається, що оксид кремнію зменшує окислювальний ефект і має антивікову дію.

Ось ще декілька чудових властивостей діатомової землі: бореться з паразитами, бактеріями і грибками, знижує рівень холестерину, використовується в якості інгредієнта в натуральних дезодорантах та інших косметичних засобах.

Для внутрішнього вживання Wellnessmama рекомендує приймати харчову діатомову землю на порожній шлунок:

  • для дорослих — по 1 ст.л. на день (можна почати з 1 ч.л.);
  • для дітей — по 1 ч.л. на день (починати з 1/4 — 1/2 ч.л.).

Застереження

ДУЖЕ ВАЖЛИВО використовувати тільки харчову діатомову землю. Промисловий вид діатомової землі має багато застосувань, але він не безпечний для використання людиною та може заподіяти шкоди легеням при вдиханні!

Читайте далі:

Домашні засоби від сезонної алергії

Надмірна пітливість: спробуйте домашні засоби

Чому виникають набряки: про причини, симптоми та дієту

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...