Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Соєвий соус або кокосові аміни: від чого більше шкоди

Неділя, 24 жовтня 2021 року

Соєвому соусу, який приносить більше шкоди для здоров'я, ніж користі, є гідна альтернатива — кокосові аміни (Coconut aminos). Цей соус із кокосового соку має багатий смак — солоний і злегка солодкий, і нагадує легкий соєвий соус, але зовсім не містить сої або клейковини.

Для приготування цього соусу кокосовий сік змішують із морською сіллю та витримують, не використовуючи більше ніякі інші інгредієнти і не піддаючи сік сумнівній обробці. Завдяки цьому кокосові аміни зберігають усі цінні властивості.

Кокосові аміни є чудовим замінником соєвого соусу: не містять глютену, ГМО, сої та глутамату натрію. Окрім того, вони підходять для веганскої кухні.

7 переваг кокосових амінів

1. Містять вітаміни, мінерали й амінокислоти

Кокосові аміни містять вітаміни В, С і мінерали, наприклад калій. У 30 мл кокосових амінів на 40% менше натрію, ніж у соєвому соусі, що робить їх безпечними для використання в помірних кількостях.

Як випливає з назви «кокосові аміни», вони також містять 17 різних типів амінокислот, які є будівельними блоками білка в організмі і незамінні при здоровому харчуванні. Вони відіграють ключову роль у відновленні м'язів, роботі мозку і нервової системи, а також допомагають зміцнити імунітет.

Існує 20 різних амінокислот, які є будівельним матеріалом для всіх білків в організмі. Тіло може самостійно виробляти деякі з них, але 9 амінокислот ми змушені отримувати з їжі. Немовлятам і дітям потрібні всі ці амінокислоти, у тому числі цистеїн, тирозин і аргінін. Ті люди, організм яких не може синтезувати певні амінокислоти через вік або генетику, також потребують так звані умовно незамінні амінокислоти.

У кокосових амінах міститься в 14 разів більше амінокислот, ніж у соєвому соусі, і є всі 9 незамінних амінокислот і 5 з 7 умовно незамінних амінокислот, а також декілька інших.

2. Зміцнення імунної системи для боротьби з вільними радикалами

Однією з найважливіших переваг кокосових амінів є зміцнення імунної системи. Кокосові горіхи та продукти з кокосового горіха містять багато антиоксидантів, які, як відомо, допомагають боротися з руйнівними вільними радикалами, які викликають «окислювальний стрес». Цей окислювальний стрес є причиною хвороб серця та підвищення кров'яного тиску, а також розвитку діабету і захворювань нирок.

3. Покращання психічного здоров'я

Сік кокосових горіхів містить багато білка під назвою інозитол. Як показали дослідження, він допомагає під час депресії, панічних приступах і обсесивно-компульсивному розладі. Експерти кажуть, що інозитол має такий же вплив, як звичайні СИОЗС (найбільш популярні антидепресанти), які використовуються для лікування цих розладів, однак він не має побічних ефектів.

4. Зниження ризику розвитку діабету

Дослідження, проведене в Каліфорнійському університеті в 2015 році, доводить, що дієта з високим вмістом соєвих бобів завдає більше шкоди організму, ніж дієта з кокосовими продуктами. Дослідники виявили, що у тих, хто регулярно вживає багато соєвих продуктів, підвищувався ризик розвитку діабету та виникнення інших проблем із метаболізмом, тоді як дієта із вживанням кокосового горіха знижує ці ризики.

Кокосові аміни солодкі, але їхній глікемічний індекс невеликий. Це означає, що вони не викликають стрибок цукру крові.

5. Допомога у зниженні ваги

Вживання кокосових амінів або інших кокосових продуктів підвищує рівень адіпонектину у кровотоці. Адіпонектин надходить виключно із жирової тканини. Він секретується у кровотік і допомагає регулювати ряд метаболічних процесів, включаючи рівень глюкози і окислення жирних кислот. Кількість адіпонектину у крові тісно пов'язана з кількістю жиру: чим більше адіпонектину, тим менше жиру.

Бразильські дослідження показали, що збільшення у раціоні кокосових горіхів та продуктів на їх основі допомагає не тільки знизити загальний рівень холестерину і глюкози у крові, але й зменшити індекс маси тіла (ІМТ), загальну вага тіла і окружність талії. Це означає, що кокосові аміни можуть запобігти ожирінню та допомогти в його лікуванні.

6. Зниження ризику розвитку раку

Вживання кокосових горіхів та продуктів з них допомагає знизити ризик розвитку деяких видів раку, включаючи рак передміхурової залози і товстої кишки. Кокосові горіхи є багатим джерелом здорових насичених жирів, незамінних жирних кислот, які організм не може виробляти самостійно. Ці жири підтримують імунну систему і захищають від токсичних речовин, допомагають організму правильно використовувати моно- і поліненасичені жири, зменшувати запалення і підтримувати «цілісність кишкового бар'єру», захищаючи від раку товстої кишки.

7. Захист серцево-судинної системи

Кокосові аміни та інші кокосові продукти, такі як кокосове масло, корисні для здоров'я серця. Було виявлено, що кокосові горіхи піднімають ЛПВЩ або «хороший» холестерин, що важливо для здорової серцево-судинної системи. Вони також містять антиоксиданти, які захищають серце і підтримують артеріальний тиск на нормальному рівні.

Читайте далі:

Соєвий соус у Китаї роблять із волосся

Соєвий соус — небезпечна добавка, яка шкодить здоров’ю

Смачна «Риба по-кантонськи» на пару та історія шеф-повара, який був змушений оголосити голодування

Comments   

загрузка...