• Як не заснути за кермом автомобіля: 8 дієвих способів

  • Вівторок, 26 березня 2019 року

Керування автомобілем у стані, коли очі буквально закриваються і сильно хилить на сон, є дуже небезпечним. Кава, чай та інші стимулюючі напої допомагають, але ненадовго. Ось декілька порад щодо боротьби із сонливістю за кермом.

Поїздки на автомобілі — неймовірно цікавий спосіб подорожувати. Можна завжди зупинитися де заманеться і знову вирушити в дорогу в будь-який час. До того ж часто поїздка на машині — найбільш дешевий спосіб переміщення. Але є й недолік: якщо водій перебуває за кермом протягом довгого часу, з'являється втома і сильно хилить на сон, особливо вночі. І це дуже небезпечно.

За даними Національної асоціації безпеки дорожнього руху, 7% всіх аварій і 16,5% смертельних аварій сталися саме через те, що водій заснув за кермом.

Існує декілька основних безпечних способів запобігти сонливості:

1. Добре виспіться перед поїздкою

Щоб виспатися в ніч перед від'їздом, потрібно раніше лягти напередодні ввечері. Це гарантує, що наступний день не почнеться з недосипу.

2. Пийте достатньо води

Зневоднення може викликати сонливість, навіть якщо перед цим ви добре відпочили. Тому пийте в дорозі достатню кількість води. Але відмовтеся від підсолоджених напоїв: вони викликають різке підвищення і пониження рівня цукру в крові, що також може викликати сонливість.

3. Співайте!

Ніщо так не додає бадьорості під час поїздки, як знайома всім пісня. Спільний спів має сильний тонізуючий ефект і просто піднімає настрій. Під час співу доводиться глибоко дихати, завдяки чому мозок і весь організм активно насичуються киснем.

4. Слухайте щось смішне або стимулююче

На деяких радіостанціях транслюють багато гумористичних або пізнавальних радіопередач. Підтримка інтересу до подій та активність мозку допоможуть прогнати нудьгу, сконцентруватися і відчути себе менш втомленим. Однак при прослуховуванні не забувайте про дорогу.

5. Будьте активні

Під час зупинок у зоні відпочинку або після перекусу постарайтеся бути активними: походіть, зробіть декілька простих вправ, розімніть м'язи. Ви також можете прискорити серцебиття, трохи побігавши. Під час їжі або за чашкою чаю не сидіть, а стійте: ногам теж потрібний «перепочинок» після тривалого сидіння в машині.

6. У машині теж рухайтеся

Увімкніть музику, яка подобається, і спробуйте танцювати, сидячи на місці. Щоб прийняти зручне положення, трохи відсуньтеся від спинки сидіння, розімніть плечі і шию, поворушіть ногами. Виконуючи невеликі рухи в такт музиці, ви зможете продовжувати бути бадьорими, адже якщо людина довго не рухається, її охоплює сонливість.

7. Грайте в дорожні гри

Попросіть своїх друзів зіграти в ігри. Наприклад, виберіть тему, таку як країни світу, міста, дерева, назви фільмів або щось інше. Нехай хтось назве перше слово з обраної теми. А наступний буде називати слово, що починається на останню букву попереднього.

8. Подрімайте, але не на ходу

Якщо ви дійсно втомилися, дайте собі перепочинок. Зупиніть машину в безпечному місці, відкиньте спинку сидіння і розслабтеся. Встановіть таймер на 20 хвилин і зробіть декілька вправ, щоб заспокоїтися (наприклад, декілька глибоких вдихів і видихів). Якщо заснути не вийде — нічого страшного, адже навіть такий короткий відпочинок зможе зарядити організм енергією.

Читайте далі:

Вплив медитації на організм — дослідження

Як зберегти здоровий сон під час подорожі

Як вижити, застрягши в аеропорту

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...