Четвер, Сер 5, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнери з Нідерландів придумали, як збирати енергію, яка виробляється під час руху на байку (ВІДЕО)

П'ятниця, 7 серпня 2020 року

Дизайнери з Нідерландів — найбільш «велосипедної» країни світу — придумали, як збирати енергію, яка виробляється під час руху на байку. Вони розробили велосипедні стійки S-Park з новим екодизайном, які збирають кінетичну енергію, що генерується велосипедистами.

Близько 68% жителів Амстердама їздять на роботу, до школи, у спортзал тощо на велосипедах. Сумарно вони проїжджають близько 2 мільйонів кілометрів на день, виробляючи при цьому величезну кількість енергії — у середньому 19,5 мільйона ват-годин. Цієї кількості достатньо для постачання електрикою тисяч будинків. Що якби можна було використовувати цю енергію для свого району? У цьому і полягає ідея S-PARK — велосипедної стійки, яка перетворює енергію, вироблену людьми під час руху на велосипеді, на електрику.

Проект велосипедних стійок S-PARK створили два голландських дизайнера — Гійом Рухомовський і Блаж Верхняк. Вони представили його в рамках Амстердамського конкурсу «Чиста енергія».

«Ми не просто команда дизайнерів, а дует любителів велосипедів, які твердо вірять, що майбутнє неможливе без них. І S-PARK — не перша наша спроба на шляху до цієї мети. На Європейському тижні мобільності ми також запросили паризьких водіїв відмовитися від своїх автомобілів і перейти на велосипеди. І тепер S-PARK — це ще один крок вперед», — кажуть дизайнери.

Як працює S-PARK? Все просто: кожен зацікавлений велосипедист отримує спеціальне переднє колесо, яке можна встановити на будь-яку раму байка. Після установки колесо запасає в батареях енергію, що генерується під час їзди і гальмування. Наприкінці дня люди повертаються додому і паркують свої велосипеди на загальній велосипедній стійці, яка підключена до електромережі. А енергія, яку акумулятори накопичували під час поїздки, надходить в електричну мережу.

Виробленої таким чином електрики достатньо для живлення всіх оточуючих вуличних ліхтарів, роботи телевізора або холодильника. За оцінками дизайнерів, кожна велосипедна стійка може генерувати близько однієї кіловат-години енергії на день.

У Рухомовського і Верхняка поки що немає прототипу S-PARK, але зацікавлені компанії вже готові допомогти їм втілити ідею в життя. До 2020 року Амстердам планує інвестувати близько $100 млн у велосипедну інфраструктуру, і дизайнери сподіваються, що S-Park стане її частиною.

Якщо S-Park виявиться ефективною, її також можна буде використовувати в інших містах, що дасть можливість компаніям з прокату велосипедів отримувати дохід як від оренди, так і від виробництва чистої енергії.

Читайте далі:

Go-e Onwheel вмить зробить із велосипеда електробайк

Майстри із Житомира створили перший у світі дерев'яний велосипед

Створено Smog Free Bike — інноваційний велосипед, що очищає повітря

Comments   

загрузка...