• Чи можна кидати на землю залишки їжі?

  • Понеділок, 15 квітня 2019 року

Гуляючи парком або іншими зеленими районами міста багато хто кидає недогризки або шкурки від фруктів на землю, думаючи, що вони стануть їжею для білок або птахів. Але насправді такі залишки їжі тільки шкодять дикій природі.

Подібне фруктове частування у вигляді викинутих залишків — зовсім не гарна ідея.

Ви, без сумніву, не раз бачили на землі бананову або апельсинову шкірку. Людина, яка викинула їх, ймовірно думала, що залишки фруктів зрештою розкладуться. Звичайно, це так. Але це станеться не так швидко.

Довге очікування

За різними оцінками, розкладання недогризка яблука може тривати два місяці, а шкірки банана — до двох років. Хоча це дрібниця порівняно із часом розкладання пластмаси (20 років — для пластикового пакета, 200 років — для пластикової соломки, 450 років — для пластикової пляшки), але харчові продукти теж не розкладаються швидко.

Побачивши, як туристи кидають залишки їжі, Марджорі «Слім» Вудрафф, яка любить подорожувати Гранд-Каньйоном, провела невеличкий експеримент. Вона поклала яблучну серцевину, бананову і апельсинову шкірку, жувальну гумку та серветку в клітку із дротяної сітки, досить широку, щоб дозволити маленьким тваринам входити і виходити з неї. Через шість місяців апельсинова шкірка висохла, бананова — почорніла, жувальна гумка залишилася такою ж, а серветка перетворилася на кульку. Ніщо не було з'їдено і не згнило.

Вона закопала ті ж самі предмети в пісок та ґрунт, і через шість місяців залишки все ще можна було розрізнити.

«Подумайте про це: їмо ми бананову або апельсинову шкірку? Ні. Так чому ж це має робити білка? Серцевина яблука, звичайно, їстівна, але вона не є частиною щоденного раціону тварини. Суть в тому, що до того, як ми сюди потрапили, представники фауни прекрасно поїдали горіхи, ягоди та іноді один одного. Наша допомога їм не потрібна», — каже Вудрафф.

Небезпека для тварин

Є ще один момент, про який варто подумати. Коли тварини починають отримувати їжу від людей, вони можуть перестати самостійно добувати її в природі.

Це дуже небезпечно, тому що тварини потребують різноманітного харчування, щоб отримувати всі необхідні їм речовини.

«Коли ви вирушаєте в похід або на пікнік перекусити фруктами та обробленими продуктами, тваринам теж дістаються шматочки цієї їжі. І замість продуктів, які вони звикли знаходити у природі, вони їдять те, що їм не властиве. Тому, коли до вас прямують голодні на перший погляд білка, олень або птах, знайте, що, підгодовуючи їх, ви наражаєте тварин на небезпеку: ризикуєте їхнім здоров'ям, тривалістю існування і можливістю мати здорове потомство», — переконують в організації Leave No Trace.

Харчові відходи також приманюють тварин у райони, де багато людей:

«Їжа, викинута біля доріг, приваблює диких тварин до трас і збільшує ймовірність того, що їх зрештою ненавмисно зіб'ють».

Окрім того, у багатьох країнах навіть такі залишки їжі, як огризок яблука, вважаються сміттям. І людина, яка кинула його на землю, буде змушена заплатити чималий штраф.

Тому не кидайте навіть таке «безпечне» сміття, як залишки їжі, на землю. Краще тримайте його при собі поки не знайдете сміттєвий контейнер (а ще краще — покладіть у компост, коли повернетеся додому).

Читайте далі:

12-річний хлопчик з Австралії рятує морських черепах від пластику

Як утилізувати харчові відходи у себе вдома

Компостування — це просто, вигідно та корисно!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...