• На мітингу у Вашингтоні згадували історичну подію, що сталася в Китаї 20 років тому

  • Дженніфер Цзен | Epoch Times | Велика Епоха
    П'ятниця, 19 квітня 2019 року


Ге Мінь, офіційний представник Асоціації Фалунь Дафа у Вашингтоні, на мітингу, присвяченому апеляції 25 квітня в Пекіні. 14 квітня, Вашингтон. (Lisa Fan/The Epoch Times)


Мовчазне і мирне зібрання більше 10 000 чоловік в «чутливому місці» в Китаї перед «чутливою датою» 20 років тому привернуло увагу всього світу, навіть більше, ніж деякі з найгучніших або жорстоких протестів в історії. Двадцять років потому в Вашингтоні пройшов аналогічний мирний мітинг.

14 квітня десятки послідовників Фалуньгун зібралися перед посольством Китаю у Вашингтоні, щоб відзначити 20-ту річницю звернення китайських послідовників Фалуньгун 25 квітня 1999 року в Пекіні. У світових ЗМІ це називали першим великим зібранням у Пекіні після студентських демонстрацій на площі Тяньаньмень за 10 років до цього.

Офіційний представник Асоціації Фалунь Дафа у Вашингтоні Ге Мінь розповіла про події 1999 року. 25 квітня послідовники Фалуньгун зібралися на вулицях біля Державного апеляційного офісу, прилеглого до штаб-квартири Чжуннаньхай Комуністичної партії Китаю, після того як 45 послідовників Фалуньгун були незаконно арештовані в Тяньцзіні.

Демонстранти звернулися до влади з трьома проханнями: 1. Звільнити заарештованих послідовників Фалуньгун. 2. Забезпечити правову і мирну середу, в якій вони могли б практикувати без втручання або переслідування. 3. Забезпечити законне право публікувати книги Фалуньгун в Китаї.

Ге сказала, що тодішній китайський прем'єр Чжу Жунцзи вийшов особисто зустрітися з послідовниками Фалуньгун і попросив їх вибрати трьох представників, яких він відвів до Чжуннаньхай, щоб обговорити ситуацію.

Після цього заарештовані послідовники Фалуньгун в Тяньцзіні були звільнені, а ті, хто чекав спокійно і мирно, швидко і тихо розійшлися. Йдучи, вони збирали сміття, зокрема і недопалки, кинуті поліцейськими на землю.

Мирне завершення цієї події потрясло світ, і багато людей оцінили його як раціональне, мирне й успішне звернення, розповіла Ге.

Це мирне звернення дало компартії можливість проявити добру волю, зазначила Ге, але замість цього партія вирішила переслідувати людей, які виконують прості вправи цігун і живуть відповідно до принципів правдивості, співчуття і терпимості. 20 липня 1999 року почалося широкомасштабне і жорстоке придушення Фалуньгун.

Чжан Тяньлян (Zhang Tianliang), інженер-електронник і доцент в Feitian College в Нью-Йорку, був учасником звернення 1999 року. Звертаючись до присутніх у Вашингтоні по телефону, він сказав, що навколо цієї історичної події було багато неправдивої пропаганди, зокрема твердження про те, що компартія вирішила переслідувати Фалуньгун, тому що практикуючі «взяли в облогу» Чжуннаньхай.

Але насправді переслідування Фалуньгун почалося ще в 1996 році, зазначив Чжан. Інша група цігун, яка налічує близько 30 мільйонів чоловік, також була пригнічена, і її члени ніколи не «брали в облогу» Чжуннаньхай.

Чжан сказав, що причини переслідування полягали в тому, що занадто багато людей практикували Фалуньгун, від 70 до 100 мільйонів, за різними оцінками, і їх вірування відрізнялися від партійної ідеології.

Кінцева мета комунізму — знищити людство. Сьогодні китайське суспільство стало місцем, де люди «з великою швидкістю котяться вниз» і змагаються один з одним, щоб побачити, хто може бути більш злим, зазначив Чжан. Коли суспільство дійшло до такої стадії, надії немає, і це саме той результат, якого домагається компартія Китаю.

У цьому контексті 20-річні зусилля послідовників Фалуньгун з припинення переслідування надзвичайно важливі, сказав Чжан.

Послідовники Фалуньгун захищають основні вимоги суспільства, одночасно зазнаючи переслідувань і жертвуючи собою. Ось чому, вважає Чжан, дух 25 квітня найбільш важливий і запам'ятається назавжди.

Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...