• Huawei продовжує масштабну PR-кампанію, щоб розвіяти побоювання щодо безпеки та відповісти на критику через її зв'язки з Пекіном

  • Енні Ву | Epoch Times | Велика Епоха
    П'ятниця, 12 квітня 2019 року


Логотип Huawei на офісній будівлі Huawei в Дунгуань, провінція Гуандун, Китай, 18 грудня 2018 року. (Nicolas Asfouri/AFP/Getty Images)


Китайський телекомунікаційний гігант Huawei перебуває у скрутному становищі: зростають побоювання, що лазівки в його продуктах можуть наразити західні уряди і споживачів на шпигунство з боку Пекіна. Ситуація загострилася, коли за запитом влади США у грудні 2018 року в Канаді заарештували головного фінансового директора компанії Мен Ваньчжоу. Мен звинуватили в обході санкцій США щодо Ірану. Сполучені Штати домагаються її видачі, щоб віддати під суд.

Справа переросла в дипломатичний скандал після того, як китайський режим затримав трьох громадян Канади, які працюють у Китаї (очевидно, щоб помститися за арешт Мен).

Щоб побороти негативні відгуки у пресі та розсіяти побоювання міжнародного співтовариства щодо ризиків ведення бізнесу з Huawei, компанія запросила близько двох десятків журналістів міжнародних ЗМІ на прес-конференцію у своїй штаб-квартирі у виробничому центрі міста Шеньчжень, провінція Гуандун.

18 грудня 2018 року Кен Ху, генеральний директор компанії, відомої непрозорою власністю і секретністю, виступив із промовою перед зборами міжнародних журналістів, серед яких були співробітники Bloomberg, Associated Press, The New York Times, The Wall Street Journal і південнокорейської газети Joong Ang Daily.

Газета повідомила, що Ху щосили намагався розвіяти побоювання щодо тісних зв'язків Huawei з китайським режимом. Він заявив, що Huawei «не є промисловою організацією, пов'язаною з урядом Китаю, а є технологічною компанією», — йдеться у статті Joong Ang Daily .

«Ми ніколи не отримували ніяких запитів від уряду Китаю», — зазначив Ху.

Засновником Huawei є Жень Чженфей, колишній військовий офіцер. Його компанія розробила основну технологію, що використовується в китайському апараті цензури в Інтернеті. Численні органи місцевого самоврядування є клієнтами Huawei, яка створила також технології відеоспостереження зі штучним інтелектом і озброює китайських військових телекомунікаційним обладнанням.

Національні закони Китаю також вимагають, щоб всі громадяни та організації надавали допомогу в «роботі національної розвідки» та зберігали таємницю збору розвідданих.

Однак система масового спостереження в Китаї викликала критику з боку експертів через агресивний моніторинг громадян.

На прес-конференції Ху заявив, що не було задокументованого прикладу загрози безпеки з боку Huawei, і закликав громадськість надати такі докази.

«Без фактичних доказів ми не приймаємо цих тверджень і виступаємо проти них», — сказав він, — повідомляє Reuters.

У Великобританії, де Huawei широко представлена ​​в телекомунікаційній інфраструктурі країни, владі було доручено оцінити ризики безпеки технологій компанії. На початку цього року вони попередили, що продукти Huawei мають «критичні недоліки».

Австралійські ЗМІ також нещодавно процитували джерела в системі національної безпеки, які мають докази того, що Пекін змусив керівників Huawei розкрити коди доступу, щоб допомогти владі проникнути до зарубіжної мережі.

Ху спробував послабити побоювання, оголосивши, що Huawei витратить 2 мільярди доларів протягом наступних п'яти років, щоб зосередитися на заходах кібербезпеки.

Він також спробував зобразити Huawei як надійну компанію, яка уклала безліч угод для своєї мобільної технології 5G, оголосивши, що у неї більше 25 комерційних контрактів на 5G і вже поставлено понад 10000 базових станцій 5G. Однак багато країн вже частково або повністю закрили доступ Huawei через проблеми національної безпеки, включаючи Сполучені Штати, Австралію, Нову Зеландію, Японію, Південну Корею, Індію та Великобританію.

Що стосується арешту Мен, Ху сказав, що це ніяк не вплинуло на плани поїздок старших керівників компанії. Він також заявив, що у Huawei все ще є намір проникнути на американський ринок.

Тому Huawei продовжує свою PR-кампанію, розміщаючи статті у великих американських газетах і пояснюючи читачам причини напружених відносин з урядом США.

Huawei займає перші сторінки Washington Post, New York Times, The Wall Street Journal, Los Angeles Times і USA Today, а також Politico, радячи читачам не вірити «усьому, що ви чуєте» про компанію. У статтях йдеться про те, що Huawei хоче, «щоб громадськість США краще пізнала нас».

Зусиллям китайської компанії перешкоджає негативне ставлення з боку американських чиновників, які не без підстави вважають, що Huawei — це інструмент репресивного китайського режиму. Офіційні особи США пред'явили технологічному гіганту низку кримінальних звинувачень.

Huawei здійснила кроки у відповідь, у тому числі організувала майже півгодинне інтерв'ю із засновником і генеральним директором компанії Жень Чженфей, що транслювалося на контрольованому державою Центральному телебаченні Китаю (CCTV). Представник правління бренду також брав участь в інтерв'ю із британськими та американськими журналістами, що відбувається нечасто.

Як зазначив Bloomberg у своїй березневій статті цього року, Жень Чженфей в інтерв'ю CCTV намагався не виявляти занепокоєння щодо негативних відгуків, які отримала його компанія останніми місяцями. Посміхаючись, він зізнався, що відділ зі зв'язків із громадськістю Huawei попросив його виступити на телебаченні. «Я повинен зробити так, щоб наші клієнти змогли зрозуміти нас, щоб наші 180000 співробітників змогли зрозуміти нас, зібратися і разом пережити ці труднощі», — сказав він.

Поки що дії Huawei щодо поліпшення своєї репутації не принесли бажаного результату, проте очевидно, що компанія і надалі буде використовувати різні ресурси, щоб довести світові надійність своїх технологій.


Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованої The Epoch Times.

Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...