Неділя, Вер 27, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Засновник і генеральний директор Huawei заявив, що компанія не шпигує для Китаю

Середа, 12 серпня 2020 року

Засновник і генеральний директор Huawei Жень Чженфей на щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму 22 січня 2015 року в Давосі. (AFP photp/Fabrice Coffrini)

Як повідомив Financial Times, засновник і генеральний директор Huawei Жень Чженфей в рідкісному публічному виступі після арешту його доньки в Канаді заявив, що його компанія ніколи не шпигувала для уряду Китаю.

«Жоден закон в Китаї не вимагає від будь-якої компанії обов'язково встановлювати бекдори, — сказав Жень Чженфей у своїх перших публічних коментарях за багато років, під час інтерв'ю з журналістами в китайському місті Шеньчжень  — Huawei і я ніколи не отримували будь-якого запиту від уряду надати [неналежну] інформацію».

Генеральний директор Huawei виступив публічно після арешту його доньки, Мен Ваньчжоу, головного фінансового директора китайського телекомунікаційного гіганта. Мен загрожує екстрадиція до Сполучених Штатів, де прокурори стверджують, що вона порушила санкції США проти Ірану, вводячи в оману банки щодо операцій компанії в цій близькосхідній країні.

Huawei також був заборонений доступ на ринки декількох країн через проблеми з безпекою. У січні цього року в Польщі був заарештований співробітник Huawei за звинуваченням у шпигунстві разом з колишнім польським співробітником служби безпеки.

Жень, колишній військовий інженер і нинішній член Комуністичної партії, заявив, що його компанія «не відповідатиме» на запити китайського режиму про передачу інформації, — повідомляє Wall Street Journal.

Він не надав подробиць про те, як компанія буде протистояти запитам уряду. Згідно з китайськими законами про національну безпеку, всі компанії, що працюють в країні, зобов'язані надавати владі контроль над своїми даними, якщо їх про це запитують. Концепція національної безпеки в широкому сенсі визначається погрозами авторитарного правління Комуністичної партії Китаю.

Компанія Huawei, найбільший у світі виробник телекомунікаційного устаткування, прискіпливо контролюється на Заході у зв'язку з її тісним зв'язком із китайським режимом і твердженнями про те, що її продукти можуть бути використані Пекіном для шпигунства. Це звинувачення і спростував Жень.

Компанія фактично була видалена з ринку США, через те, що у звіті Конгресу 2012 говорилося про те, що її продукти можуть становити загрозу безпеці.

У серпні 2018 року Сполучені Штати заборонили урядовим агентствам використовувати або купувати обладнання у Huawei і її конкурента ZTE. Президент Дональд Трамп розглядав виконавчий наказ, який би заборонив усім американським компаніям робити це.

У повідомленні (листопад 2018 рік) австралійське новинне агентство цитувало секретні повідомлення австралійської розвідки про те, що Huawei передала паролі і дані доступу розвідувальним службам Китаю, щоб надати їм доступ до «іноземної мережі», хоча і не австралійської, повідомило джерело.

У минулому році Австралія і Нова Зеландія заборонили Huawei надавати технології для своїх мереж 5G, посилаючись на загрози безпеці. Японія також заборонила своїм урядовим агентствам купувати обладнання Huawei.

У Великобританії найбільша національна телекомунікаційна компанія BT заявила в грудні 2018 року, що не залучатиме Huawei для розвитку своєї мережі 5G, а також видалить обладнання Huawei з ядра існуючих мереж 4G і 3G. Канада теж вивчає питання про те, чи представляє обладнання китайської компанії загрозу національній безпеці.

Польща заявила у січні минулого року, після арешту чиновника Huawei, що може розглянути питання про заборону використання продуктів Huawei державними органами.

Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованої The Epoch Times.

Джерело: Epoch Times

Comments   

загрузка...