• Чому з вулиць Осло зникнуть легкові автомобілі

  • Вівторок, 30 квітня 2019 року

Протягом наступних 4 років легкові автомобілі зникнуть з міста Осло. «Правити» вулицями в центрі столиці Норвегії будуть пішоходи і велосипедисти.

Осло з населенням близько 650 тис. людей є урядовим і економічним центром Норвегії. І незабаром місто стане ще комфортнішим місцем для життя. Як повідомляє Reuters, до 2019 року зі жвавого центру міста Осло зникнуть приватні автомобілі, що дозволить звільнити 60 км для нових велосипедних доріжок і прокласти додаткові траси для громадського транспорту.

«Ми хочемо, щоб у нас був центр, вільний від автомобілів. Так буде краще для пішоходів, велосипедистів та всіх інших», — пояснив місцевим ЗМІ нещодавно обраний провідний представник партії зелених Норвегії в Осло Лан Марі Нгуєн Берг.

До кінця року із центру міста приберуть останні 700 громадських паркувальних місць.

«Ми робимо це, щоб повернути вулиці людям. І, звичайно, це екологічно сприятливо для навколишнього середовища», — говорить віце-мер Осло з розвитку міст Ханна Еліз Маркуссен.

Поширена в Європі тенденція

Щоб призупинити забруднення повітря, багато великих європейських міст експериментували з різними методами обмеження автомобільного руху.

У Мадриді по всьому місту створені великі зони, вільні від автомобільного руху.

У Мілані, який страждає від смогу, гостям, що подорожують на автомобілі, надаються талони на громадський транспорт.

Амстердам, місто з такою кількістю велосипедів, що їх ніде паркувати, намагався на короткий час позбутися автомобілів.

У Парижі ввели заборону на дизельні автомобілі в центрі міста і обмежують рух на короткі періоди. Минулого місяця на один день Місто Вогнів повністю звільнилося від автомобільного руху. Результат був «сюрреалістичним, моторошним і... абсолютно вражаючим».

Але всі ці зусилля тьмяніють у порівнянні з тим, що мають намір зробити в Норвегії, оскільки Осло готове стати першою європейською столицею, яка введе повну і постійну заборону на автомобільний рух у центрі міста.

Звісно, будуть винятки. Громадські транспортні засоби всіх видів, включаючи автобуси і трамваї, залишаться на дорогах. Приватні транспортні засоби, що перевозять пасажирів з обмеженими можливостями, отримають спеціальні дозволи.

Автомобілі, що займаються доставкою продукції в магазини, ресторани та інші підприємства в зоні, вільній від автомобільного руху, також отримають своєрідний пропуск.

У центрі міста Осло проживає всього лише близько 1000 осіб, а працюють тут 90 000 жителів. 11 з 57 великих торгових центрів міста також розташовані в зоні, де скоро не буде автомобілів.

За проектом звільнення від автомобілів стоїть конкретна мета: різке скорочення викидів шкідливих газів. Заборона на приватні автомобілі в центрі міста Осло є частиною більшого плану зі скорочення викидів на 50% до 2020 року (порівняно з показниками 1990 року).

Читайте далі:

Під прикриттям захисту навколишнього середовища великі екологічні організації просувають соціалізм та "кінець світу"​

Незвичайна інсталяція Pollution Pods: вдихніть повітря різних міст Землі

Побачити дрібний пил у повітрі допоможе додаток DustSee

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...