• Полеміка навколо Huawei і перегляд політики Австралії щодо Китаю

  • Річард Сзабо | Epoch Times | Велика Епоха
    Середа, 17 квітня 2019 року


Логотип Huawei на будівлі магазину в Пекіні, Китай, 6 грудня 2018 року. (Fred Dufour/AFP/Getty Images)


Після широко розрекламованого арешту в Канаді Мен Ваньчжоу, фінансового директора китайського телекомунікаційного гіганта Huawei, який викликав занепокоєння розвідувальних служб у зв'язку з його тісними зв'язками з Пекіном, компанія зіткнулася з великими проблемами.

Австралія у грудні 2018 року заборонила Huawei брати участь у розвитку її мережі 5G, але деякі політики стверджують, що країні необхідно взагалі кардинально переглянути політику щодо Китаю.

У доповіді «Huawei і австралійська мережа 5G» Австралійський інститут стратегічної політики (ASPI) узагальнив серію аналітичних статей, написаних вченими інституту і опублікованих у різних виданнях.

«[Прем'єр-міністр Скотт] Моррісон повинен зрозуміти, що Австралія створила нездорову економічну залежність від Китаю, — написав виконавчий директор ASPI Пітер Дженнінгс у своїй статті для The Weekend Australian. — Зростання напористого і все більш авторитарного Китаю змусить Австралію прийняти деякі складні політичні рішення».

Послідовна політика щодо Китаю


Фото: Згідно з останньою доповіддю Австралійського інституту стратегічної політики про Huawei і австралійську мережу 5G, Австралія зіткнеться з жорсткими політичними рішеннями щодо Китаю.


Дженнінгс каже, що політика Австралії щодо Китаю повинна бути більш послідовною і орієнтованою на захист національних інтересів Австралії.

У своїй доповіді Дженнінгс зазначив, що Пекін зацікавлений не тільки в крадіжці інтелектуальної власності Австралії, але і в тому, щоб відстежувати активність повідомлень в чатах китайських студентів, які навчаються в Австралії, щоб «налагодити корисні контакти» і отримати більше доступу до чутливих мереж.

Китайських хакерів, які працюють на компартію, також стає все важче виявляти, оскільки їх методи стали більш витонченими, відповідно до іншого звіту ASPI, опублікованому у вересні 2018 року. Інститут проаналізував шпигунську діяльність китайської компартії в Сполучених Штатах, Австралії та Німеччині і виявив, що компартія часто порушує кібер-угоди, які вона підписала.

«Добре відпрацьований і всепроникаючий режим внутрішнього спостереження Комуністичної партії Китаю означає, що розвідувальні служби Китаю глибоко зацікавлені в отриманні великих даних», — сказав Дженнінгс, додавши, що навіть збір рахунків за комунальні послуги може бути корисний для розвідки.

Зобов'язані співпрацювати

У недавньому звіті Weekend Australian йдеться, що, згідно з джерелом розвідки, в Австралії є докази того, що китайська влада звернулася до керівництва Huawei і чинила тиск з метою розкриття кодів доступу і деталей для злому іноземної мережі.


Помічник по ASPI Ельза Канія зазначає, що відповідно до китайського законодавства компанії зобов'язані співпрацювати зі спецслужбами.

«Зокрема, в китайському Законі про національну розвідку, опублікованому в червні 2017 року, стаття 7 говорить: "Усі організації та громадяни повинні, відповідно до закону, підтримувати, співпрацювати і кооперувати в роботі національної розвідки і охороняти секретність даних національної розвідки, про які вони знають"», — пише Канія у статті для The Strategist.

Крім того, стаття 12 того ж закону передбачає, що національні розвідувальні органи можуть встановлювати «відносини співробітництва» з відповідними особами та організаціями і «доручати їм виконувати відповідну роботу».

Канія каже, що наявність у компартії можливості «використовувати охоплення Huawei» має бути джерелом неспокою.

Контроль над приватним бізнесом

Як приклад прямого впливу компартії на приватний бізнес у Китаї, Канія привела пост в «Твіттері», зроблений в березні Ваном Сяочуанем, генеральним директором китайської пошукової компанії Sogou, пояснивши, що компартія може зажадати створення комітету комуністичної партії в компанії або попросити державних інвесторів взяти участь на основі змішаної власності.

Ван попередив, що відмова від цього запиту може викликати труднощі.

«Ви можете отримати величезну підтримку, але, якщо ви вважаєте, що ваші інтереси відрізняються від того, що захищає держава, то ви, ймовірно, виявите, що все болісно, більш болісно, ніж в минулому», — сказав Ван.

«Ці коментарі Вана Сяочуаня, генерального директора пошукової системи Sogou, є чимось унікальним. Рідко китайський технічний гігант буває настільки відвертий в описі того, як усе працює з урядом», написав у своєму «Твіттері» журналіст Сімон Рабінович, який спеціалізується на китайській економіці.

Канія запитує, чи є у будь-якої приватної компанії в Китаї свобода «йти своїм шляхом», особливо з питань, які є політично делікатними або ключовими в очах компартії. Однак за відсутності «істинного верховенства закону», навіть якщо компанія буде протистояти вимогам компартії визначати їх комерційні інтереси, у бізнесу буде менше можливостей для роботи, — сказала вона.


Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованої The Epoch Times.

Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...