• Найбільша телекомунікаційна компанія Китаю співпрацювала з режимом талібів, згідно з документами

  • Ніколь Хао | Epoch Times | Велика Епоха
    Четвер, 25 квітня 2019 року


Вважається, що Huawei поставляла телекомунікаційні системи талібам останні десятиліття. (David McNew/AFP/Getty Images)


Роль Huawei у поширенні впливу комуністичного Китаю в усьому світі ретельно вивчається, але менш відомо, що ця телекомунікаційна компанія надавала допомогу режиму талібів в Афганістані, який підтримував Усаму бен Ладена і його терористичні акти проти Сполучених Штатів.

У вересні 2001 року американський Дослідницький інститут народонаселення повідомив, що китайський режим і постачальники зіграли ключову роль у війні Усами бен Ладена з Америкою, підтримуючи талібів як зброєю, так і технікою, — йдеться у доповіді. Стверджується також, що Huawei внесла великий внесок у створення телекомунікаційних мереж для талібів.

З початку 1990-х років режим талібів з ентузіазмом допомагав «Аль-Каїді» і заохочував її теракти проти Сполучених Штатів, зокрема вибух Всесвітнього торгового центру в 1993 році, вибух у 1995 році в Саудівській Аравії, в результаті якого загинули п'ять американських військовослужбовців, вибухи в американському посольстві в Східній Африці в 1998 році і напад у 2000 році на USS Cole біля узбережжя Ємену, в результаті якого загинули 17 американських моряків.

Таліби також підтримували тісні відносини з пекінським режимом протягом десятиліть. У грудні 2000 року Рада Безпеки США проголосував за введення ембарго на продаж зброї талібам, що змусило закрити табори підготовки терористів бен Ладена в Афганістані. Пекін утримався від голосування.

Кілька місяців потому Huawei уклала угоду з талібами на створення великої системи військових комунікацій по всьому Афганістану.

Спецслужби ретельно вивчають угоди Huawei

За повідомленнями індійських ЗМІ в грудні 2001 року, спецслужби Індії помістили Huawei до списку спостереження за припустимими діловими відносинами з талібами. До терористичних актів 11 вересня 2001 року в США Huawei підозрювали в підтримці тероризму. Індійські технологічні парки програмного забезпечення досліджували діяльність Huawei в Індії і допитали Джека Лу, тодішнього головного операційного директора Huawei в Індії.

Крім того, Комітет уряду Індії з безпеки (CCS) планував депортувати 178 китайських інженерів, які працюють в науково-дослідному центрі Huawei India в Бангалорі, оскільки комітет виявив, що Huawei India нібито поставляла обладнання для спостереження за зв'язком талібам в Афганістані, Пакистані та Іраку.

Китайський режим спростовує це твердження і заявляє, що доповідь вводить в оману. Уряд Індії не зробив ніяких коментарів.

Таліби пов'язані з афганським стільниковою комендантською годиною

Талібан також, як вважають, контролює систему мобільного зв'язку Афганістану, згідно зі звітом The New York Times в жовтні 2011 року. Зв'язок між регіоном і рештою світу здійснюється тільки за допомогою мобільних телефонів, тому що іншої наявної системи зв'язку немає, йдеться у звіті.

Оскільки таліби створили систему мобільного зв'язку, вони відключають мережу щовечора о 20:00 і включають щоранку. Ця стільникова комендантська година діє більш ніж у половині провінцій по всьому Афганістану.

Широко відомо, що таліби знаходяться в списку санкцій Організації Об'єднаних Націй з 1999 року. З того часу жодній комунікаційній компанії не дозволялося продавати їм обладнання.

За повідомленнями, Huawei поставила телекомунікаційну систему.


У багатьох регіонах Афганістану стільниковий телефон є єдиним способом зв'язку з рештою світу. Фото: Wakil Kohsar/AFP/Getty Images


Зв'язки з Іраном і Сирією

8 січня цього року агентство Reuters повідомило, що Huawei використала дві компанії для ведення бізнесу з Іраном і Сирією, щоб обійти заборони, пов'язані з санкціями: це компанія що базується в Гонконгу Skycom Tech Co. Ltd і зареєстрована на Маврикії Canicula Holdings Ltd. Skycom Tech, яка є постачальником обладнання та діє як частина підставної корпорації під назвою Canicula Holdings.

Відповідно до корпоративних заявок та інших документів, Huawei може бути більш тісно пов'язана з цими двома компаніями, ніж було відомо раніше. Агентство «Рейтер» виявило, що керуючим іранською філію Skycom може бути Ші Яохун, який був призначений Huawei президентом з близькосхідного регіону в червні 2012 року.

На додаток до цього, банківські рахунки Skycom в Ірані підписують в основному етнічні китайці, і, принаймні, три з них мали право підпису банківських рахунків Skycom і Huawei.

У справі США проти фінансового директора Huawei Мен Ваньчжоу вказується, що Skycom Tech по суті працювала в якості дочірньої компанії Huawei в Ірані, але Мен нібито збрехала про відносини між Huawei і Skycom, — за словами прокурорів.


Ця стаття є частиною спеціальної доповіді про діяльність компанії Huawei, опублікованої The Epoch Times.

Джерело: Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...