Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Створено найбезпечніший кухонний посуд для слабозорих (ВІДЕО)

Субота, 4 липня 2020 року

Вчені з Національного університету Сінгапуру створили асортимент посуду для сліпих Folks, у якому використовується зворотний сенсорний зв'язок і тактильні елементи. Завдяки цим нехитрим методам люди із проблемами зору можуть безпечно і впевнено готувати їжу.

Останніми роками створюється чимало нововведень, які допомагають полегшити життя і спростити повсякденні справи. Для багатьох людей подібні речі — лише питання зручності та економії часу, але для людей із вадами зору — це питання життя.

Кевін Чіам із Національного університету Сінгапуру розробив функціональний посуд для сліпих, щоб допомогти вирішити проблему приготування їжі.

Через відсутність сенсорних елементів, які мають вирішальне значення для підтримки контакту з навколишнім світом, для слабозорих кулінарія є складною роботою. Навчаючись самостійно справлятися з багатьма проблемами на кухні, вони часто травмуються і отримують порізи або опіки.

Безпечний процес приготування їжі можливий тільки за ретельної практики, яка вимагає часу і є небезпечною на перших стадіях.

Кевін Чіам вирішив допомогти слабозорим, щоб вони могли подолати фізичні і психічні бар'єри та полюбити кулінарію:

«Я зрозумів, що дії сліпих керуються просторовими уявленнями, які формуються за допомогою тактильних елементів — тілесних відчуттів. Коли ж інформації про навколишнє середовище недостатньо, люди частіше отримують травми. Завдяки зворотному сенсорному зв'язку вони зможуть краще зрозуміти, що відбувається, і уникнути прийняття неправильних рішень. Це і стало ідеєю Folks».

Щоб підготуватися до створення кухонного приладдя для слабозорих, Чіам брав інтерв'ю і спостерігав за діями людей із вадами зору. Так він отримав всю необхідну інформацію з перших рук.

Колекція посуду та кухонного приладдя складається з п'яти речей: ножа, обробної дошки, електричної плити, кришки на каструлю та чайної ложки.

Висувний захисний кожух на ножі направляє пальці користувача під час різання. Це дозволяє безпечно нарізати їжу. Окрім того, захисний кожух є знімним, що спрощує очищення овочів.

Обробна дошка має модульні лотки, у яких зручно переносити нарізані інгредієнти, не побоюючись, що вони впадуть або з них потече сік.

Плита має особливу впізнавану на дотик конструкцію, що допомагає визначити межі пальника. Це дозволяє поставити каструлю по центру конфорки і запобігти її обгоранню.

Кришка має спеціальний носик, за яким можна дізнатися, де розташований отвір для виходу пари, щоб уникнути опіків.

На чайній ложці знаходиться поплавець, який піднімається, коли в чашку наливають рідину. Коли поплавок торкнеться пальців, людина дізнається про рівень рідини в ємності. Це дозволяє налити стільки, скільки потрібно, і не переповнити чашку.

Колекція Folks отримала премію James Dyson Award.

Читайте далі:

Створено простий і зрозумілий шрифт для людей із вадами зору — ELIA Frames

Створено рулетку для слабозорих — Macaron

Люди із вадами зору тепер зможуть «побачити» шедеври скульптури

Comments   

загрузка...