• Штучне м'ясо з рослинних білків буде друкувати 3D-принтер

  • Середа, 10 квітня 2019 року

Дослідник з Барселони розробив спосіб створення синтетичного м'яса Nova Meat із рослинних білків за допомогою 3D-друку. Пастоподібна маса вводиться в 3D-принтер, а потім видавлюється через насадку, і виходить «м'ясо», за текстурою схоже на яловичину або курку.

Зі збільшенням чисельності людей, які, як мінімум, час від часу не вживають м'ясо, виникає необхідність пошуку стійкої харчової альтернативи. Замінники м'яса на основі сої досить популярні, але не можуть відповідати вподобанням багатьох споживачів.

Джузеппе Скіонті — дослідник із Барселони, який створив Nova Meat. Останні десять років велика частина роботи його була зосереджена на біомедицині та тканинній інженерії. Він досяг успіху в біодруці різних синтетичних тканин: від штучної рогівки і шкіри — до штучних вух.

Тепер Скіонті вирішив зайнятися винаходом замінника м'яса на рослинній основі. Хоча його розробка ще знаходиться на ранніх стадіях створення прототипу, але вже сьогодні це «м'ясо» за текстурою схоже на курку або яловичину.

Найскладніше під час створення штучного м'яса домогтися відповідної текстури. «У м'яса волокниста текстура, а не як у гамбургера», — говорить Скіонті.

Процес створення Nova Meat включає використання рослинних білків, які імітують аналогічні комплекси, що містяться у справжньому м'ясі. Потім їх «роздруковують» на спеціальному 3D принтері.

У найближчому майбутньому ці дослідження можуть призвести до створення повноцінної заміни стейку. Nova Meat також може стати вирішенням проблеми альтернативного джерела м'яса, яку на даний час намагаються вирішити за допомогою замінників із білків комах і м'яса лабораторного виробництва.

100 г «рослинного» м'яса Nova Meat коштує менше $3, але в міру просування процесу до індустріалізації та комерціалізації та збільшення обсягу виробництва ціна буде знижуватися. Більш того, завдяки отриманню амінокислот із гороху та рисового білка штучне м'ясо має поживні властивості філе яловичини.

«Я намагався використовувати сировину, яке не здійснює негативного впливу на навколишнє середовище. Я не брав такі інгредієнти, як авокадо або квіноа, оскільки їх потрібно імпортувати, а це могло б негативно вплинути на навколишнє середовище», — говорить творець Nova Meat.

Щоб покращити смак м'яса, Скіонті прагне працювати з досвідченими кухарями. У недалекому майбутньому він планує створити замінник стейка.

Nova Meat — не перший випадок, коли було зроблено спробу створити альтернативу м'ясу. М'ясо можна вирощувати в лабораторіях, із використанням клітинних культур тварин з ембріональної бичачої сироватки, але це вимагає забою корови та її ембріона.

Інші різновиди синтетичного м'яса, такі як «Impossible Burger», також готуються з рослинних білків, але, як каже Скіонті, «вони мають смак м'яса, проте їхня структура — як у гамбургера». За його словами, під час створення штучного м'яса складність полягає саме в перебудові нановолокон рослинних білків, щоб вони імітували структуру тваринних білків.

Читайте далі:

Смачна «Риба по-кантонськи» на пару та історія шеф-повара, який був змушений оголосити голодування

Репродукції картин будуть створювати за допомогою 3D-друку і технології штучного інтелекту

3D-друк із біопластику допомагає позбутися відходів

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...