Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Індонезійці після землетрусу магнітудою 6,1 втікають в гори від можливого цунамі

П'ятниця, 18 червня 2021 року
Дах лежить на землі після землетрусу в Саканусе, Малуку, Індонезія 16 червня 2021 р. (Asmiathy/Reuters)

Сотні людей біля Молуккських островів Індонезії піднялися на височину 16 червня після землетрусу магнітудою 6,1, побоюючись підземних поштовхів і можливого цунамі.

Землетрус стався на глибині 19 км. Повідомлень про жертви поки не надходило.

Агентство з метеорології і геофізики Індонезії (BMKG) закликало людей в текстовому повідомленні піти з пляжів і шукати височини, зазначивши, що попередження особливо стосується острова Серам.

Спочатку агентство заявило, що цунамі в результаті руху тектонічних плит малоймовірно, але потім повідомило, що воно все ще може бути викликане підводними зсувами, про які не буде попереджень.

«Якщо цунамі викликане підводним зсувом, його неможливо виявити за допомогою існуючої системи раннього попередження», — заявила на пресконференції глава BMKG Двікоріта Карнаваті.

Вона сказала, що жителі повинні негайно переїхати на височини, якщо відчують поштовхи, а не чекати офіційного попередження.

В окремій заяві BMKG повідомило, що рівень моря в якийсь момент піднявся на цілих 50 см, на сьогодні зареєстровано 13 афтершоків (повторних поштовхів меншої сили).

За словами місцевого представника управління з надзвичайних ситуацій, повідомлень про поранених або постраждалих поки не надходило, хоча деякі будівлі та громадські об'єкти пошкоджені.

Сотні жителів бігли вгору по горбах, побоюючись цунамі, але потім повернулися додому, за словами представника регіонального агентства по стихійним лихам Центрального Малуку.

«Багато будинків тут пошкоджені, — сказала Асміаті, 20-річна місцева вчителька. — Уже темно, і всі тут, в цьому селі, евакуюються в гори, тому що ми все ще відчуваємо поштовхи».


Джерело: The Epoch Times