Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Техас прийняв резолюцію, яка засуджує видаляння органів у в'язнів совісті в Китаї

Понеділок, 14 червня 2021 року
Послідовники Фалуньгун провели парад у Нью-Йорку 18 квітня 2021 року в ознаменування 22-ї річниці мирного звернення 10 тисяч прихильників Фалуньгун 25 квітня в Пекіні. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

Щороку тисячі тяжкохворих пацієнтів з усього світу в розпачі летять в Китай на операцію з пересадки органів, після двох тижнів очікування.

Ці люди стають «мимовільними співучасниками вбивства в формі насильницького видаляння органів», — говориться в резолюції, мета якої застерегти техасців від участі в трансплантаційному туризмі.

Резолюція TX SCR3 2021 настійно закликає Конгрес і президента вжити заходів щодо притягнення до відповідальності винних у цих зловживаннях: заборонити їм в'їзд до Америки. Також заборонити медичним і фармацевтичним компаніям США співпрацювати з китайськими колегами, причетними до цих операцій.

Рішення було одноголосно прийнято обома палатами законодавчих зборів штату. Губернатор Грег Ебботт підписав цю резолюцію 7 червня.

«Це важливе послання від імені 29 мільйонів техасців: ми надзвичайно засуджуємо дії китайського уряду і торгівлю людьми. Жодним чином податки 29 мільйонів техасців не підуть на підтримку такого звірячого поводження і огидних порушень прав людини», — заявив ініціатор резолюції, республіканець, член Техаської палати представників Метт Шахін в недавньому інтерв'ю телеканалу NTD, партнеру The Epoch Times.

Метт Шахін вперше дізнався про насильницьке видаляння органів у КНР близько трьох років тому, коли послідовники Фалуньгун (основні жертви видаляння органів) звернулися до нього за допомогою. За його словами, деякі з них вже багато років не отримували звісток від затриманих родичів.

«Я ніколи не забуду ці зустрічі. Почувши про те, що робить китайський уряд, я був шокований», — зазначив Шахін.

Медитативна практика Фалуньгун стала набирати широку популярність в Китаї в 1990-і роки. За оцінками держави, станом на 1999 рік налічувалося від 70 до 100 мільйонів послідовників. У липні того ж року китайський режим розгорнув загальнонаціональну репресивну кампанію, спрямовану на викорінення Фалуньгун.

Влада побоювалася, що бурхливо зростаюча популярність духовної практики стане загрозою комуністичній ідеології. З того часу прихильники Фалуньгун піддаються переслідуванням, затриманням, фізичним тортурам і насильницькому видалянню органів.

Шахін зажадав від посольства Китаю в Вашингтоні повідомити місцезнаходження затриманих членів сімей техаських послідовників Фалуньгун, але відповіді не отримав.

Гастроентеролог з Гренбері, д-р Ховард Монсурі виступаючи в Сенаті з приводу резолюції TX SCR3, зазначив, що це «дуже важливий початок» підвищення обізнаності про проблему видаляння органів і багатьох інших порушень.

Прихильники Фалуньгун на параді у Флашингу, штат Нью-Йорк, 18 квітня 2021 року організовано з нагоди 22-ї річниці мирного звернення 10 000 послідовників Фалуньгун 25 квітня в Пекіні. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

«Я не думаю, що зустрівшись із в'язнями сумління, які зазнали тортур в Китаї, ви не відчуєте, що там відбуваються порушення прав людини, і не захочете вийти і оприлюднити це», — повідомив Монсурі NTD в кінці квітня.

Доктор Монсурі має багаторічний досвід в операціях з пересадки печінки. За його словами, насильницьке видаляння органів у комуністичному Китаї — це просто неймовірно.

«Це подібно до того, що відбувалося в нацистській Німеччині, що вони робили з євреями, тому про це треба говорити. Ми повинні довести розпочату справу до кінця, повинні припинити це», — підкреслив він.

Близько десяти років тому Монсурі очолював програму по боротьбі з раком печінки. У той час йому попався дуже важкий пацієнт, житель Техасу. Йому була потрібна пересадка печінки, але через рак її робити було не можна.

Отримавши таку ж відповідь в декількох лікарнях, чоловік полетів до Китаю і зробив там пересадку печінки за $ 88 тис. Через вісім місяців хворий помер від метастазу.

«Так, всі ми вважаємо себе етичними, але коли стикаємося із загрозою смерті, то пробуємо все. Ми повинні захистити наш народ від цього», — сказав Монсурі.

В цьому році доктор Монсурі обговорював цю проблему в медичних колах. Багато хто не могли повірити в те, що відбувається в Китаї.

«Вираз очей у людей був таким, як ніби дивляться фільм жахів. Вони не можуть в це повірити. Змусити людей повірити в це буде проблематично, тому що це звучить вкрай жахливо».

Чоловік, який пережив переслідування, розповів на слуханнях в Сенаті штату, що одного разу вночі в тюрму, де він утримувався, прибула машина швидкої допомоги. Ув'язнені в страху лежали на нарах обличчям до стіни, чекаючи виклику. В ту ніч з його камери забрали трьох людей. Більше вони не повернулися.

Монсурі висловив надію, що дана резолюція допоможе донести таку важливу інформацію до громадськості.

«Не думаю, що ви зустрінете американця, який би не підтримав припинення того, що відбувається в Китаї, адже всі ми віримо у свободу», ─ закінчив він.

Джерело: The Epoch Times