Неділя, Чер 13, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Походження китайського коронавірусу: на ринку в Ухані не продавалися кажани і ящери

Четвер, 10 червня 2021 року

Команда вчених і студентів-природничників з Університету Чулалонгкорн фарбує нігті на ногах зморшкуватого кажана, роблячи мітку після відбору проб в лабораторії біля печери Кхао Чонг Пран в Ратчабурі, Таїланд, 12 вересня 2020 р. (Lauren DeCicca/Getty Images)

Як показало дослідження Оксфордського університету, ні кажани, ні ящери не продавалися на ринках в Ухані, коли почалася епідемія коронавірусу.

Китайські офіційні особи заявили, що вірус COVID-19, виник за межами КНР. Але у світі широко поширена думка, що коронавірус поширився з лабораторії в Ухані, де були виявлені перші випадки захворювання, або з ринку морепродуктів, розташованого поруч з лабораторією.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреїсус заявив в березні, що під час перевірки організація не виявила джерело вірусу, і «дуже ймовірно», він був переданий людині від тварини.

За даними Оксфордського університету, у кажанів і ящерів, двох основних підозрюваних в теорії природного розвитку, було алібі.

Університет повідомив, що його відділ досліджень з охорони дикої природи (WILDCRU) працював зі своїми китайськими колегами над даними, зібраними на вологих ринках Уханя в травні 2017 року і листопаді 2019 роки для вивчення іншого вірусу.

«Дослідження виявилося в потрібному місці в потрібний час, щоб задокументувати диких тварин, які продаються на цих ринках напередодні пандемії», — йдеться в заяві директора WILDCRU, професора Девіда Макдональда.

У дослідженні, опублікованому у вівторок журналом Nature, йдеться, що команда задокументувала 47381 особин 38 видів, проданих в якості домашніх тварин або для вживання в їжу, включаючи борсуків, єнотоподібних собак, їжаків, павичів і рептилій, але не летючих мишей або ящерів.

«Кажанів насправді рідко вживають в їжу в Центральному Китаї. Торгівля панголінами як і раніше є серйозною проблемою в інших китайських містах і торгових вузлах, але не в Ухані», — сказав Макдональд.

Дискусії про походження коронавірусу останнім часом набирають силу, і ряд вчених, які відкинули теорію лабораторних витоків, тепер змінили свою думку.

Президент США Джо Байден зажадав 26 травня, щоб розвідувальне управління підготувало звіт про походження COVID-19 протягом 90 днів.

Минулого місяця 18 міжнародних дослідників підписали лист, що закликає до «належного розслідування» походження вірусу.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...