ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Експерт вважає, що комуністичний Китай потрібно ізолювати

Велика Епоха
Китайська військова поліція вишикувалася по периметру площі Тяньаньмень під час сесії Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) у Великому залі Будинку народних зібрань у Пекіні, 8 березня 2004 року.. GOH CHAI HIN/AFP/Getty Images

Старший науковий співробітник «Фонду Захисту демократії» (FDD), який спеціалізується на Індо-Тихоокеанському регіоні, Клео Паскаль опублікувала статтю в індійському виданні The Sunday Guardian під назвою «Час соціально дистанціюватися від Комуністичної партії Китаю (КПК)» (Time to practice social distancing from CCP).

Вона ставить влучне питання:

«Скільки разів КПК потрібно збрехати, перш ніж ми скажемо: "Так, вони брехуни?"»

«У цієї всесвітньої катастрофи є єдине джерело — природа КПК, — пише Паскаль. — Настав час в соціальному (а також економічному та політичному) плані дистанціюватися від "нульового пацієнта" спалахів COVID-19 — Комуністичної партії Китаю».

Паскаль каже, що деякі вважають, що джерело походження вірусу — ринок в місті Ухань, де продають живих диких тварин в якості їжі. Інші вважають, що в лабораторії Уханя стався витік. «Хай там як воно сталося, винна КПК».

Паскаль також зазначає, що подібні ринки не тільки порушують кодекс охорони здоров'я та незаконно торгують тваринами, які під охороною, але і, ймовірно, стали причиною інших спалахів епідемії, зокрема, можливо, атипової пневмонії (SARS) у 2003 році.

Компартія Китаю свідомо ігнорує заходи безпеки або просто не в силах контролювати ситуацію. У будь-якому випадку це означає провал в управлінні. Тим більше, якщо справа стосується лабораторії.

Фахівець нагадує, що після спалаху епідемії влада КПК використовувала звичні методи тиску на медичних працівників, які намагалися попередити інших про небезпеку. Один із них — лікар Лі Веньлян, який наприкінці грудня попередив своїх колег про нову інфекцію і сам пізніше помер від неї.

У той самий час, поки Комуністична партія Китаю намагалася приховати епідемію, близько 5 млн жителів Уханя виїхали з міста для святкування китайського Нового року, тим самим вони поширили вірус по всьому Китаю і за кордоном.

КПК застосовує жорстоку політику, яка призводить до смерті

Паскаль пише, що для підтримання стабільності і зміцнення режиму, компартія Китаю зловживає силою, обманює, звинувачує жертв і нехтує безпекою китайського народу.

«Це стандартна робоча процедура Компартії. Так було від початку її заснування. За минулі десятиліття її сутність і політика призвела до загибелі десятків мільйонів китайців, які померли від голоду, забруднення навколишнього середовища, політики планування сім'ї, тюремного ув'язнення з політичних мотивів. Список можна продовжувати і продовжувати».

Як відзначає Паскаль, егоїстична політика КПК щодо епідемії не тільки губить китайський народ, але також вбиває тисячі людей по всьому світу і веде світову економіку до хаосу.

«Настав час ізолювати КПК — причину цього смертельного вірусу, — каже Паскаль. — Настав час зробити те, що дозволить нам пережити найгірше, те, що колись вважалося занадто дорогим, занадто складним, занадто серйозним кроком. Поняття, які тепер важать набагато менше. Ми можемо почати з політики, яка б гарантувала, що найближчим часом ми не будемо знову в подібній ситуації».

Паскаль запропонувала ізолювати КПК в соціальних, економічних і політичних аспектах.

Соціальне дистанціювання від КПК

Після спалаху, щоб створити видимість контролю і зберегти обличчя, КПК зосередила зусилля на «трактуванні подій» епідемії. Урядові чиновники вказують на США та Італію, як на джерело походження вірусу. А також продовжують надавати неправдиві дані про вірус, масштаби поширення інфекції і кількість смертей — інформацію, яка могла б врятувати життя.

За словами Паскаля, світові ЗМІ захищають владу КПК, кажучи, що «інші уряди теж брешуть». Однак у демократичних країнах, принаймні, існує система стримувань і противаг. А за авторитарного режиму Китаю якщо преса, медичні працівники або судова система переступлять межу, від них відмовляться.

«Нескінченні заголовки свідчать, що у США найбільша кількість смертей. Це вірно лише в тому випадку, якщо ви вірите даними компартії Китаю. Я не вірю. І тому не буду повторювати їх, або ж використовувати для аналізу та обговорення. Я не хочу допомагати КПК поширювати брехню».

Економічне дистанціювання від КПК

Паскаль каже, що за час цієї пандемії світ побачив, що китайські компанії йдуть на все, щоб заробити, зокрема продають неякісне медичне обладнання та набори для тестування на виявлення коронавірусу.

І це не дивно. Коли близько десяти років тому нігерійський уряд виявив підроблені ліки, вироблені в Китаї з позначкою «Зроблено в Індії», режим КПК відповів: «це не ми, це приватний сектор».

Це означає, що КПК або не хвилює, що китайські компанії вбивають людей своєю продукцією, або не може їх зупинити.

«Враховуючи рівень контролю КПК за людьми, я ставлю на перше. Але навіть якщо є і друге, то це показує повний провал керівництва», — каже Паскаль.

Деякі країни усвідомили високий ризик китайського ринку і тепер заохочують компанії виводити виробничі лінії з Китаю. Нещодавно уряд Японії оголосив програму субсидування, щоб допомогти японським компаніям переїхати з Китаю до Японії або в інші країни Південно-Східної Азії.

Політичне дистанціювання від КПК

На погляд Паскаль, це найважливіше. «Якщо ми визнаємо, що компартія Китаю бреше і, схоже, більше дбає про власне виживання, ніж про здоров'я своїх громадян (і тих, хто живе в іншому світі), чому вона має право визначати порядок денний, приміром, у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ)?»

Коли КПК надала неправдиві відомості про те, наскільки заразний вірус, Тайвань намагався попередити світ, що цей вірус може передаватися від людини до людини. Цей факт зіграв ключову роль в ефективній внутрішній політиці Тайваню, в результаті чого тепер Тайвань — одна з небагатьох країн, де епідемічна ситуація не така важка.

«Якщо б Тайвань був членом ВООЗ, можливо, тисячі людей були б живі, а світова економіка перебувала у вільному падінні», — вважає Паскаль.

КПК також впливає на інші міжнародні організації, щоб отримати потенційно небезпечні переваги.

На завершення Паскаль пише, якщо дистанціюватися від КПК в соціальному, економічному і політичному плані, можливо, «ми зможемо стримати небезпечну заразу, яка неминуче виникає після тісного контакту з КПК. І якщо так вийде, то, коли з Китаю прийде інша криза, ми будемо захищені».

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Американські експерти закликають Китай розкрити лабораторні записи щодо коронавірусу

Китайці скуповують продукти боячись кризи

США збирається призупинити фінансування Всесвітньої організації охорони здоров'я

Чи можуть собаки виявити COVID-19 за допомогою нюху?

Масштабний контроль Китаю над дослідженнями вірусу COVID-19

Великі дози хлорохіну при COVID-19 смертельні: дослідження

В Китаї близько 3 млн випадків зараження COVID-19: фахівець

Епідемія COVID-19 до липня не закінчиться, вважають професори Гонконзького університету