Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайці скуповують продукти боячись кризи

Четвер, 9 квітня 2020 року
Epoch Times | Epoch Times

Cкріншоти 大紀元新聞網/youtube.com

Днями в містах провінції Хубей люди в паніці побігли закуповуватися продовольчими товарами. Після того, як в інтернеті завантажили відео, де показали магазин із натовпом народу, який скуповує рис і олію, місцева влада наказала продовольчим магазинам припинити продаж.

Влада міст Ечжоу і Хуанган у терміновому порядку опублікувала «екстрене спростування чуток», де наголосила, що запасів зерна та олії достатньо, і закликала людей не купувати продукти про запас.

Житель Ечжоу, пан Лі, розповів кореспонденту китайського видання The Epoch Times, що кілька днів тому в магазинах міста і справді панував ажіотаж, який потім припинив місцевий уряд.

Серед населення міста Чунцін теж поширилася інформація про нестачу продовольства. Люди передають один одному, що через епідемію країни-постачальники припинили експорт зерна до Китаю, тому про всяк випадок краще запастися. У мережі з'явився відеоролик, де видно, як люди швидко розкуповують рис та виносять його із супермаркету мішками.

У жительки Чунціна, пані Чжан, родина з десяти чоловік, і як тільки вона почула ці новини, одразу звернулася до знайомого торговця і купила 150 кг рису.

1 квітня влада Чунціна спробувала заспокоїти населення, заявивши, що в місті вистачає продовольства і сховища заповнені.

У місті Вейфан, провінції Шаньдун, мешканка на прізвище Чень повідомила, що в їхньому повіті люди розкупили весь рис дочиста, тому їм із тіткою довелося їхати за продуктами до найближчого міста, оскільки там новина про продовольчу кризу ще не поширилася.

У інтернеті з'явилося відео про те, що 28 березня жителі Лінься у провінції Ганьсу скуповують у супермаркетах та продовольчих магазинах рис, олію і борошно.

Після цього в Ланьчжоу і Пінляні провінції Ганьсу жителі також стали масово запасати продукти.

Жителька Ланьчжоу пані Хуан поділилася:

«Я особисто притягла додому два мішки рису, два мішки борошна, дві каністри масла і п'ять пакетів солі».

29 березня на офіційній сторінці міста Лінься у WeChat опублікували повідомлення, де жителів запевняють, що в окрузі достатньо запасів, тому населенню не потрібно хвилюватися.

Однак в інтернеті оприлюднили внутрішній документ органів влади Лінься, в якому вони вимагають «запастися ресурсами для повсякденного життя народу» і «мобілізувати людей самостійно купувати запаси», щоб кожній родині вистачило продовольства на 3-6 місяців.

Фото: Внутрішній документ органів влади Лінься, в якому вони вимагають «запастися ресурсами для повсякденного життя народу» і «мобілізувати людей самостійно купувати запаси»

У відповідь на хвилю масових закупівель продовольства офіційні ЗМІ Китаю процитували старшого економіста Національного інформаційного центру із зерна та олії КНР Ван Ляовея, який сказав, що Китай досяг «базової самозабезпеченості продовольством», і що «запаси зерна повною мірою можуть задовольнити потреби народу».

Та чи насправді це так?

У зв'язку зі швидким поширенням епідемії уряд В'єтнаму оголосив, що від 24 березня заборонений експорт різних видів рисової продукції. В'єтнам — третій за величиною експортер рису в світі після Індії і Таїланду та найбільший постачальник рису до Китаю.

У 2012 році Китай обійшов Нігерію за обсягом закупівель рису і став найбільшим імпортером рису в світі. В'єтнам, Таїланд і Пакистан — три основних постачальника рису до Китаю.

Таїланд не обмежив поставки, але вже з'являлися новини, що ціни на рис тільки за один місяць зросли на 10%.

Індія і Пакистан постраждали від навали сарани, що, як очікується, серйозно позначиться на врожаї в цьому році.

Казахстан зупинив поставки пшениці, моркви, цукру, картоплі, гречки і цибулі до Китаю.

Киргизстан заборонив протягом 6 місяців експортувати 11 найменувань товарів, здебільшого продовольства й продуктів харчування. Сербія припинила експорт соняшникової олії.

Китай, можливо, вже готується до кризи. Кілька днів тому уряд Китаю послідовно видав різні директиви. Наприклад, влада Шаньдуна вимагає від фермерів вирубувати дерева на полях і садити зерно.

Фото: Повідомлення, що закликає фермерів вирощувати зерно

Деякі провінції, що виробляють зерно, випустили попередження: на полях вирощувати тільки рис, а якщо вже засіяли поля іншими культурами, їх необхідно викопати і посадити рис, якщо ж орна земля в запустінні, власника притягнуть до відповідальності. Деякі китайці вважають, що продовольча криза вже не за горами.

Джерело: Epoch Times

Читайте далі:

Щоб не заразитися коронавірусом потрібно кинути палити

Які можуть бути наслідки після коронавірусу

Звіт ВООЗ виявляє 14 симптомів хворих на коронавірус

Цензура в Китаї: КПК забороняє обговорювати владу і коронавірус у чатах

Найчастіші питання щодо коронавіруса COVID-19

Китайські журналісти розповідають правду в соцмережах

Компартія Китаю намагається спростувати інформацію про джерело коронавірусу

Вірусолог: 6 особливостей коронавірусу

На 21 мільйон зменшилось користувачів мобільного зв'язку в Китаї

Чи безкорислива допомога Китаю Європі

Тоталітарна система краще підходить для боротьби з вірусом, ніж демократична?

Влада Китаю карає за розповсюдження неофіційних новин

Китай хоче зберегти репутацію, а платити за це нам — думка експерта

Чи потрібно мити куповані овочі та фрукти з милом від вірусів?

Китай дуже турбують безсимптомні пацієнти з COVID-19, які поширюють вірус далі

Американські експерти закликають Китай розкрити лабораторні записи щодо коронавірусу

Comments   

загрузка...